تهدید نخست‌وزیر مجارستان؛ خروج احتمالی از اتحادیه اروپا | DW | 13.02.2022

24/11/1400 08:03:00 ب.ظ

ویکتور اوربان برای نخستین بار از احتمال خروج مجارستان از اتحادیه اروپا به خاطر مناقشه بر سر حاکمیت قانون سخن گفت. او تهدید کرد اگر سازوکار جدید حاکمیت قانون در دادگاه اروپا تائید شود 'ادامه مسیر مشترک' ممکن نخواهد بود.

ویکتور اوربان برای نخستین بار از احتمال خروج مجارستان از اتحادیه اروپا به خاطر مناقشه بر سر حاکمیت قانون سخن گفت. او تهدید کرد اگر سازوکار جدید حاکمیت قانون در دادگاه اروپا تائید شود 'ادامه مسیر مشترک' ممکن نخواهد بود. تهدید نخست‌وزیر مجارستان؛ خروج احتمالی از اتحادیه اروپا ویکتور اوربان برای نخستین بار از احتمال خروج مجارستان از اتحادیه اروپا به خاطر مناقشه بر سر حاکمیت قانون سخن گفت.

او تهدید کرد اگر سازوکار جدید حاکمیت قانون در دادگاه اروپا تائید شود"ادامه مسیر مشترک" ممکن نخواهد بود.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان بار دیگر به انتقاد از سازوکار جدید اتحادیه اروپا برای رعایت موازین دموکراسی و حاکمیت قانون پرداخت و نسبت به تائید این سازوکار در دادگاه عالی اروپا هشدار داد. به گزارش خبرگزاری آلمان، اوربان روز شنبه، ۱۲ فوریه در جمع هوادارانش در بوداپست اتحادیه اروپا را متهم کرد که تحت عنوان حاکمیت قانون"یک جنگ مقدس و جهادی" راه انداخته است.

این سیاستمدار راستگرا خواستار مدارای اتحادیه اروپا با مجارستان شد و تاکید کرد که در غیر این صورت ادامه راه مشترک ممکن نخواهد بود. کاهش بودجه، پیامد نقض حاکمیت قانون این سخنان چند روز پیش از بررسی سازوکار جدید حاکمیت قانون اتحادیه اروپا در دادگاه عالی اروپا مستقر در لوکزامبورگ بیان شده است. headtopics.com

بر پایه این سازوکار جدید کشورهایی که اصول حاکمیت قانون را نقض می‌کنند می‌توانند با کسر سهمیه از بودجه اتحادیه اروپا روبرو شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

چالش کمبود تراشه؛ اروپا برای تصاحب ۲۰ درصد از بازار اقدام می‌کندکمیسیون اروپا در هفته جاری طرح سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد یورویی را برای افزایش تولید تراشه‌های الکترونیک در کشورهای عضو ارائه کرد.

بریتانیا و نروژ از شهروندان خود خواستند «به‌سرعت» از اوکراین خارج شوندهمزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین نروژ و بریتانیا از شهروندان خود خواستند «فورا» از اوکراین خارج شوند. سناریو افغانستان داره تکرار میشه.‌‌ موندم غنی شون کی وبه کجا فلنگ رو میبنده... باید از افغانستان درس می‌گرفت که نگرفت... واسه آمریکا رنگ دوستا فرق نداره ،فقط نحوه وزمان بازی فرق داره.. به هوش باشیم خدا کنه جنگ نشه وگرنه افراد غیر نظامی و بی گناه زیادی کشته میشن 😭😭😭 پس جنگ قطعیه😥😥😥

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردندبازرگان اسرائیلی ساکن استانبول که رسانه‌ها از طرح ترور او از سوی یک باند مرتبط با جمهوری اسلامی خبر داده بودند، می‌گوید از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.

بحران در شرق اروپا؛ دستور خروج بخشی از دیپلمات‌های روسیه و آخرین سربازان آمریکایی از اوکراین صادر شدبحران در شرق اروپا؛ دستور خروج بخشی از دیپلمات‌های روسیه و آخرین سربازان آمریکایی از اوکراین صادر شد پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین را در این گزارش دنبال کنید: نشانه های آغاز جنگ... اگه به تاریخ چند دهه قبل نگاه کنیم... یکی از زمانهای شروع توسط روسیه مصادف با رویداد های جهانی مث سال نو میلادی... البته اینبار مصادف با المپیک زمستانیه.... که باعث کم توجهی جهانی میشه...... به هوش باشیم. حکومت جاهلیت فاحشه ایران،روسیه را نسبت و خاورمیانه چنان متوهم کرده روسیه هر کدام از ایران یا اوکراین را به بلوک صلیبچیهای غرب واگذار کند به پایان قدرتنمائیش می انجامد.بنابرین روسیه جز جنگ راه دیگری ندارد روسیه اگر باجنگ اوکراین را در بلوک شرق نگه دارد ایران هم مال روسیه خواهدشد! پوشش لحظه به لحظه و جهت دار و گزینشی از واقعیت منظورتون هست احتمالا. در مورد خبرهای ایران حد اقل به ما ثابت شده.

بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا به روایت تصویر | DW | 12.02.2022موسسه بین‌المللی حمایت از مصرف کنندگان در واشنگتن 'Consumer Choice Center' پنجاه ایستگاه قطار در کشورهای اروپایی را زیر ذره‌بین قرار داده است. بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا در این گزارش تصویری: