تهدید به قتل نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده توسط یک زندانی

10/03/1401 06:44 ب.ظ

یک زندانی جرائم خشن زندان قرچک که اتهام قتل را در پرونده‌اش دارد، «نرگس_محمدی»، فعال حقوق‌بشر و «عالیه مطلب‌زاده»، روزنامه‌نگار را تهدید به قتل کرده و گفته است که «شما را می‌کشم و مشهور می‌شوم.» اخبار_ایران

یک زندانی جرائم خشن زندان قرچک که اتهام قتل هم در پرونده‌اش دارد، با تهدید به قتل «نرگس محمدی»، فعال حقوق‌بشر و «عالیه مطلب‌زاده»، روزنا ... یک زندانی جرائم خشن زندان قرچک که اتهام قتل هم در پرونده‌اش دارد، با تهدید به قتل «نرگس محمدی»، فعال حقوق‌بشر و «عالیه مطلب‌زاده»، روزنامه‌نگار، گفته است که «شما را می‌کشم و مشهور می‌شوم.

» «مصطفی نیلی»، وکیل نرگس محمدی در مصاحبه‌ای که با سایت خبری و تحلیلیداشته، گفته است که نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده، اصلا این زندانی را نمی‌شناسند و تا به‌حال هم با او روبرو نشده بوده‌اند ولی به یک باره این پیغام تهدیدامیز را از جانب او دریافت کرده‌اند.

آقای نیلی، همچنین گفته است که پس از این تهدید به قتل نیز، تابه حال دو بار، زندانیان جرائم خشنی که از نزدیکان این زندانی هستند، سعی کرده‌اند در محل‌هایی که زندانیان سیاسی زن حضور دارند، درگیری ایجاد کنند.

بنا به گفته این وکیل دادگستری، روز سه شنبه سوم خردادماه، وقتی پزشک متخصص برای معاینه زندانیان به زندان قرچک آمده بوده، تعدادی از زنان زندانی سیاسی، از جمله نرگس محمدی هم برای معاینه فراخوانده شدند. اما، وقتی نوبت این زندانیان سیاسی فرا می‌رسد، تعدادی از زندانیان که از اطرافیان همان زندانی متهم به قتل هستند و اصلا در لیست معاینه توسط پزشک متخصص نبوده‌اند به بهداری مراجعه و با هیاهو و جنجال سعی در ایجاد درگیری می‌کنند.

ادامه مطلب:
iranwire »

همزمان با تهدید سپاه، اسرائیل به شهروندانش برای سفر به ترکیه هشدار دادفرمانده کل سپاه گفت «دشمن از قلب کاخ سفید و تل‌آویو او را ماه‌ها و سال‌ها، خانه‌به‌خانه و کوچه به کوچه تعقیب کرد تا در نقطه‌ای به شهادت برساند.» رژیم :تروریست ،بُزدل،وکودک کُشِ= اسراییل!پاسخ سهمگین 'جنایات' وگستاخی 'ابلهانه' خویش را ،داخل 'سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸' خواهدگرفت،'بی تردید'. با توجه به ضرباتی که تاکنون حکومتهای ایران و اسراییل به هم زده‌اند مشخص است که اسراییل دست بالا را در امور جاسوسی و عملیات در خاک ایران دارد

وزارت خارجه ایران «عاملان» سوء قصد به جان سرهنگ سپاه را تهدید کردسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، عاملان سوء قصد به جان حسن صیادخدایی، سرهنگ سپاه پاسداران، را به «دریافت پاسخ دردناک» تهدید کرد. پس خیلی درد داشته. خوب اینم به گنده گوزهااصافه شد مثلا اون موقع که سردار رجز خوان تون را در فرودگاه بغداد تکه تکه کردند چی کردید؟

قتل یک امام جمعه اهل سنت در ایران توسط افراد ناشناس | DW | 31.05.2022فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشته شدن یک امام جمعه اهل سنت در این استان خبر داد. این روحانی توسط افراد مسلح ناشناس به رگبار بسته شده است. عاملین این اقدام مسلحانه تا کنون شناسایی نشدند. توسط سپاه پاسداران کشته شده. نیاز به شناسایی نیست من بهتون می‌گم : سپاه پاسداران از قاتلان و جانیان. مصداق تروریسم در ایران است و به شدت محکوم می کنم

امام جماعت روستای گوازدر در'سرباز' به قتل رسیدامام جماعت روستای گوازدر در'سرباز' به قتل رسید فرمانده انتظامی استان سیستان وبلوچستان از قتل امام جماعت روستای 'گوازدر' بخش کلات شهرستان سرباز، توسط افراد مسلح ناشناس در یکی از محورهای آن شهرستان خبر داد. انقدر آخوند بدی کرده که کسی ناراحت نمیشه ، امام جمعه مشهد و تهران اصفهان کیر تو جنازه‌ش به کیرم 😂😂 تازه اول کار هست

تخصیص بودجه 100 میلیارد یورویی ارتش آلمان برای مقابله با تهدید روسیهدولت آلمان بر اساس توافقی با اپوزیسیون محافظه‌کار، بودجه‌ای 100 میلیارد یورویی را برای مدرنیزه‌سازی ارتش آلمان در برابر تهدید روسیه تخصیص داد.دولت و

تهدید وزارت ارشاد: سازندگان «عنکبوت مقدس» مسیر سلمان رشدی را می‌روندسازمان سینمایی وزارت ارشاد علیه فیلم عنکبوت_مقدس ساخته علی عباسی، بیانیه‌ای تهدیدآمیز صادر کرده و گفته است سازندگان این فیلم همان مسیری را می‌روند که «سلمان رشدی‌ها در آیات شیطانی و آتش زنندگان قرآن کریم رفته‌اند.» اخبار_ایران اینا مگه فیلمو دیدن که حالا نسبت بهش موضع گرفتن؟! خاک بر سرتون که فقط خشونت و تهدید سرتون میشه ، علتش هم عدم شعور برای گفتمانه.نمیتونید با دلیل و برهان بگید مخالفتتون سر چیست و به بحث و گفتگو بنشینید، با سلمان رشدی چه کردید به جز اینکه کمک کردید کتابش چندین بار تجدید چاپ بشه و جزو پر فروشترین کتاب سال بشه؟ این فیلم هم همین میشه

خواندن در ۳ دقیقه

یک زندانی جرائم خشن زندان قرچک که اتهام قتل هم در پرونده‌اش دارد، با تهدید به قتل «نرگس محمدی»، فعال حقوق‌بشر و «عالیه مطلب‌زاده»، روزنامه‌نگار، گفته است که «شما را می‌کشم و مشهور می‌شوم.»

«مصطفی نیلی»، وکیل نرگس محمدی در مصاحبه‌ای که با سایت خبری و تحلیلیداشته، گفته است که نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده، اصلا این زندانی را نمی‌شناسند و تا به‌حال هم با او روبرو نشده بوده‌اند ولی به یک باره این پیغام تهدیدامیز را از جانب او دریافت کرده‌اند.

آقای نیلی، همچنین گفته است که پس از این تهدید به قتل نیز، تابه حال دو بار، زندانیان جرائم خشنی که از نزدیکان این زندانی هستند، سعی کرده‌اند در محل‌هایی که زندانیان سیاسی زن حضور دارند، درگیری ایجاد کنند.

بنا به گفته این وکیل دادگستری، روز سه شنبه سوم خردادماه، وقتی پزشک متخصص برای معاینه زندانیان به زندان قرچک آمده بوده، تعدادی از زنان زندانی سیاسی، از جمله نرگس محمدی هم برای معاینه فراخوانده شدند. اما، وقتی نوبت این زندانیان سیاسی فرا می‌رسد، تعدادی از زندانیان که از اطرافیان همان زندانی متهم به قتل هستند و اصلا در لیست معاینه توسط پزشک متخصص نبوده‌اند به بهداری مراجعه و با هیاهو و جنجال سعی در ایجاد درگیری می‌کنند. مطفی نیلی، همچنین گفته است «که با حفظ آرامش از سوی زندانیان سیاسی»، این زندانیان جرائم خشن، موفق نمی‌شوند درگیری به راه بیاندازند.

وکیل نرگس محمدی، همچنین به «حضور، ایجاد سر و صدا، فحاشی و تهدیدهای شدید» برخی از زندانیان جرائم عادی در مقابل بند زندانیان سیاسی در روز یک شنبه ۸خرداد ۱۴۰۱ نیز اشاره کرده و گفته است: «مسئولین زندان هنوز اقدام عاجلی برای حفظ امنیت انجام نداده‌اند.»

آقای نیلی همچنین با اشاره به حمله به «آتنا دائمی» و «گلرخ ایریایی»، فعالان مدنی که سال گذشته در همین زندان مورد حمله زندانیان جرائم خشن قرار گرفته‌ بودند، گفته است: «این تهدیدها و اقدامات در حال حاضر، امنیت جانی و روانی زندانیان سیاسی زندان قرچک را بر هم زده است. این بحث با تهدید خانم‌ها نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده آغاز شده اما روز یکشنبه سایر زندانیان سیاسی که در قرچک هستند نیز مورد تهدید قرار گرفته‌اند.»

آن‌گونه که این وکیل دادگستری گفته است، «این‌که زندانیان عادی، در حالی که سابقه هیچ بحث و اختلافی نبوده، اینگونه علیه زندانیان سیاسی برخورد کرده و اقدام به تهدید آن‌ها کنند، مشکوک به نظر می‌رسد و جان زندانیان سیاسی از بابت این تهدیدها در خطر قرار گرفته است.»

او همچنین با اشاره به قتل «علیرضا شیرمحمدعلی»، زندانی سیاسی و از معترضان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶ که در خردادماه ۹۸ در زندان فشافویه تهران توسط دو زندانی جرائم عادی به قتل رسید، گفته است: «این مساله را به اطلاع اجرای احکام دادسرای اوین و دایره نظارت بر زندانیان سیاسی، عقیدتی و امنیتی رسانده‌ام و آنها نیز قول پیگیری داده‌اند، ولی هنوز پاسخی از جانب آن‌ها دریافت نکرده‌ام.»فروردین‌ماه

سال جاری، در حالی که در مرخصی استعلاجی به سر می‌بردند، با اعمال زور و بدون حکم رسمی مکتوب به زندان زنان قرچک ورامین منتقل شدند.

حکم عالیه مطلب‌زاده به دلیل تعجیل ماموران امنیتی برای انتقال پیش از موعد او به زندان روی اپلیکیشن «واتس‌اپ» صادر شده بود.