تهدید دونالد ترامپ به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی | DW | 19.05.2020

30/02/1399 03:31 ب.ظ

به دنبال تهدید آمریکا به قطع کامل کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی، ترامپ از خروج این کشور از این سازمان سخن گفته است. دونالد ترامپ بار دیگر این نهاد متعلق به سازمان ملل متحد را متهم به وابستگی به چین کرده است.

به دنبال تهدید آمریکا به قطع کامل کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی، ترامپ از خروج این کشور از این سازمان سخن گفته است. دونالد ترامپ بار دیگر این نهاد متعلق به سازمان ملل متحد را متهم به وابستگی به چین کرده است. سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت (۱۹ مه) با انتشار گزارشی از واشنگتن خبر از تهدید جدید ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی داده است.

گفته می‌شود که ترامپ با ارسال یک نامه به سازمان بهداشت جهانی، از عدم استقلال کافی این سازمان از کشور چین انتقاد کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی یک اولتیماتوم ۳۰ روزه قائل شده است. رئیس جمهوری آمریکا از سازمان بهداشت جهانی درخواست کرده است که در این بازه زمانی دست به"اصلاحات جدی" بزند. در غیر این صورت، آمریکا درباره عضویت خود در این سازمان تجدید نظر خواهد کرد.

ترامپ موضوع این نامه که خطاب به تدروس آدهانوم، رئيس سازمان بهداشت جهانی نوشته است را در شبکه توییتر رسانه‌ای کرده است. انتقاد شدید از سازمان بهداشت جهانی ترامپ در این نامه از"اهمال‌کاری" سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرده و نوشته است: «در این موضوع تردیدی نیست که به علت خطاهای مکرر شما [تدروس آدهانوم] و سازمان بهداشت جهانی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، جهان متحمل پرداخت هزینه کلانی شده است.» headtopics.com

تخم چپ چینیا هم نیست! دیروز شی جین پینگ گفت که ۲ میلیارد کمک میکنه ۴ برابر کمک آمریکا..

ادامه مطلب:
dw_persian »

این سازمان نمیدونه که فقط باید وابسته و تابع امریکا باشه😂😂😂

حملهٔ تازهٔ ترامپ به سازمان جهانی بهداشت: نشان بدهید طرفدار چین نیستیددونالد ترامپ تهدید کرد که اگر رویهٔ سازمان جهانی بهداشت در این زمینه «ظرف ۳۰ روز آینده بهبود چشمگیری پیدا نکند، او کمک‌هزینهٔ دائمی ایالات متحده به این سازمان را موقتاً قطع خواهد کرد.» نشان دادن ديگه چظوري قراره عكسشو ثابت كنند🙃 پیرمرد دم دمی مزاج😂😂😂😂 توی دنیایی که همه چیز روی پول میچرخه، باید این جوری تسویه حساب کنی و به اهدافت بررسی. چین کمونیست کثافت، حالا دیگه کارش رسیده به ریدن به کل دنیا، تحدید کردن و خط و نشون کشیدن

کرونا؛ ضرب‌الاجل ۳۰ روزه ترامپ به سازمان بهداشت جهانیدونالد ترامپ با تعیین ضرب‌الاجلی ۳۰ روزه به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد یا این سازمان تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند، یا اینکه آمریکا سهم خود از بودجه این سازمان را به طور دائمی قطع و در عضویتش تجدیدنظر می‌کند. سازمان جهانی بهداشت اول می گفت کرونا کم خطر تره از آنفولانزا است، بعد می گفت قطع کردن سفرهای هوایی به خصوص به چین کار بی فایده‌ای و کودکان به کرونا مبتلا نمی شن. وقتی که کرونا در ایران، اروپا و آمریکا گسترش پیدا کرد به مرور مشخص شد تمام این نظرات اشتباه است. غلط زیادی ؟ لات دیوانه کار اجرایی بلد نیست بدنبال شر میگرده تا قصورات خودرا گردن این وآن می اندازه هی پاچه این وآن را می گیره این بشر به هییییییچچچ کس پاسخگو نیست همه رو هم تهدید میکنه مرزهای پررویی رو درنوردیده😐

وزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیموزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیم مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: 135 کشور در راستای مبارزه با ویروس کرونا کووید-19 از ترکیه درخواست کمک‌های پزشکی و برخی نیز برای خرید سفارش داده‌اند. درخواست 81 کشور را تامین و ارسال کردیم. تلاش‌ها برای ارسال کمک‌ها به بقیه کشورها ادامه دارد.

هشدار ظریف نسبت به 'مزاحمت آمریکا' در ارسال سوخت از ایران به ونزوئلاجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به اقدام آمریکا در 'ایجاد مزاحمت در انتقال سوخت ایران به ونزوئلا' هشدار داده است. سفیر سوییس در تهران نیز به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه ایران احضار شده تا در این باره به او اعتراض شود. رویترز گزارش کرده آمریکا در حال بررسی تدابیر مختلف برای مقابله با ارسال سوخت از ایران به ونزوئلا است. بلوف پشت بلوف Clown خخخخ شما توئیت نزنید خیلی سنگین تره بااین تعداد فالوئر فیک و تعداد فیو و ریتتون💩

ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی ضرب‌الاجل ۳۰ روزه تعیین کردترامپ برای سازمان بهداشت جهانی ضرب‌الاجل ۳۰ روزه تعیین کرد دونالد ترامپ امروز (سه‌شنبه) به سازمان بهداشت جهانی ۳۰ روز مهلت داد تا دست به اصلاحات ریشه‌ای بزند در غیر این صورت تامین مالی آن را متوقف و در تعلیق عضویت آمریکا در این سازمان بازنگری خواهد کرد.

گزارش موفقیت کشور در مقابله با کرونا در سازمان جهانی بهداشت / تبریک به ملت ایرانوزیر بهداشت اقدامات انجام شده در کشور جهت مقابله با کرونا را در نشست ویدئوکنفرانسی مجمع سازمان جهانی بهداشت ارایه کرد و گفت: گزارشی که در نشست سازمان جهانی بهداشت ارایه دادیم سرشار از موفقیت بود و این موفقیت را به ملت ایران و همه دست اندرکارانی که در این راستا کمک کردند تبریک می‌گویم.