تهدید نخست وزیر هلند به مرگ؛ مظنون دستگیر شد

21/07/1400 09:19 ب.ظ

پلیس هلند ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که از بیم تهدیدها و حملات احتمالی از جانب برخی باندهای تبهکار و گروه‌های خرابکارِ زیر زمینی تدابیر امنیتی برای محافظت از جان نخست وزیر را تشدید کرده است.

پلیس هلند ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که از بیم تهدیدها و حملات احتمالی از جانب برخی باندهای تبهکار و گروه‌های خرابکارِ زیر زمینی تدابیر امنیتی برای محافظت از جان نخست وزیر را تشدید کرده است. مارک روته اما به رغم این هشدار از زمان به قدرت رسیدن همواره سطح محدودی از حفاظت شخصی را برای خود حفظ کرده بود.

مقامات امنیتی هلند پیش‌تر اعلام کرده بودند که «نشانه‌هایی مبنی بر هدف قرار گرفتن احتمالی آقای روته از سوی آدم‌ربایان و یک گروه مافیایی» دریافت کرده‌‌اند.

نخست وزیر هلند به دلیل استفاده از دوچرخه در ترددهای شهری از شهرت ویژه‌ای برخوردار شده است؛ وی حتی برای رفتن به جلسات در شهر لاحه و دیدار با پادشاه نیز از این وسیله استفاده می‌کند؛ مسئله‌ای تامین امنیت وی را برای مسئولان بسیار دشوار کرده است.

در همین راستا گفته می‌شود که یک سیاستمدار هلندی ماه گذشته در لاهه به ظن دست داشتن در توطئه قتل مارک روتر دستگیر و بازداشت شد. از سوی دیگر منابع قضایی هلند روز سه‌شنبه گذشته از قطعی شدن مجازات پنج ماهه‌ زندان برای یک مرد ۴۲ ساله که به تهدید آنلاین علیه وزیر خارجه و وزیر بهداشت این کشور محکوم شده بود، خبر دادند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نخست وزیر اسرائيل برای گفت‌و‌گو در مورد «تهدید هسته‌ای ایران» به روسیه می‌رودنخست وزیر اسرائيل برای گفت‌و‌گو در مورد «تهدید هسته‌ای ایران» به روسیه می‌رود هفته گذشته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: امیدوارم بنت این افتخار روبه دست بیاره که نسخه جمهوری اسلامی رو بپیچه. یک مسئله ؟چرا ما با روسیه دوستیم و با آمریکا دشمن در صورتی که هر دوشان دوست اسرائیل هستند اینجا هست که اصل دوست دوست من دوست من است و دوست دشمن من دشمن من است زیر سوال میرود به روسیه بروید. به مریخ بروید یا به کهکشان آندرومدا بروید - بالا بری پائین بری ایران باید کلاهک هسته ای داشته باشه. صهیونیست ها بیش از ۲۵۰ کلاهک هسته ای دارند. ایران باید داشته باشه.

نخست وزیر ایتالیا: ارتباط با طالبان به معنی به رسمیت شناختن آن گروه نیستماریو دراگی در یک کنفرانس خبری که در پایان جلسه یک روزه بررسی وضعیت در افغانستان برگزار شد، با اذعان به ضرورت داشتن ارتباط با گروه طالبان برای رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم افغانستان گفت، این به معنی به رسمیت شناختن گروه طالبان توسط گروه ۲۰ نیست. فقط با کلمات بازی میکنند. خب بگو پفیوز وقتی با طرف به مذاکره مینشینی یعنی به رسمیت شناختن. ایا شده یکبار با داعش به مذاکره بنشینید؟ خیر چون به هیچ وجه انها رو به رسمیت نشناختید اما در مورد طالبان کاملا به رسمیت شناخته اید فقط با شارلاتانی میخواهید انکار کنید

نخست وزیر عراق: فرماندهان امنیتی به حفاظت از صندوق‌های رأی ادامه دهند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimالکاظمی: فرماندهان به‌حفاظت از صندوق‌ رأی ادامه دهند نخست‌وزیر عراق از فرماندهان امنیتی خواست که به حفاظت از صندوق‌های رای و مخازن کمیساریای عالی انتخابات در کنار برقراری امنیت کشور و شهروندان در برابر خطر تروریسم ادامه دهند انتخابات_عراق

وزیر کشور ایران: پناهجویان افغان‌ به مرز ایران مراجعه نکننداحمد وحیدی، وزیر کشور ایران گفت که پناهجویان از افغانستان به مرز کشورش مراجعه نکنند «چون امکان پذیرش مهاجر کم است.»به گزارش وب‌سایت «جماران»، وزیر کشور

وزیر خارجه اسرائیل: ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای استیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در گفت‌وگو با مقامات آمریکایی اعلام کرد که ایران «در آستانه تبدیل شدن به کشوری با قابلیت دستیابی به سلاح هسته‌ای» است، و کشوری که پروسه کامل غنی سازی را در اختیار داره و دانش اتمی کاملا بومی و رام شده اش است برای ساخت بمب اتمی به سال و ماه نیاز نداره ، بمب اتمی ساختنش کاملا اختیاری و براش سهله ، امریکا هم اینو میدونه واین حرفها تمامش بده وبستون سیاسی و امتیاز گیریه .

انفجار بندر بیروت؛ حکم جنجالی قاضی برای وزیر دارایی سابقتهران - ایرنا - رسانه‌های لبنانی و عرب منطقه امروز سه شنبه از صدور حکم دستگیری وزیر سابق دارایی لبنان در چارچوب پرونده انفجار بندر بیروت خبر دادند، این درحالی است که برخی محافل لبنانی نسبت به روند تحقیقات در پرونده ابراز تردید کرده و قاضی را به سیاسی کاری در روند رسیدگی به پرونده متهم کرده اند.

این اقدام در حالی صورت گرفت که دولت محافظه‌کار هلند به ریاست مارک روته متعهد شده بود که تلاش‌ها برای مقابله با جرائم سازمان‌یافته در این کشور را تشدید کند.

مارک روته اما به رغم این هشدار از زمان به قدرت رسیدن همواره سطح محدودی از حفاظت شخصی را برای خود حفظ کرده بود.

مقامات امنیتی هلند پیش‌تر اعلام کرده بودند که «نشانه‌هایی مبنی بر هدف قرار گرفتن احتمالی آقای روته از سوی آدم‌ربایان و یک گروه مافیایی» دریافت کرده‌‌اند.

نخست وزیر هلند به دلیل استفاده از دوچرخه در ترددهای شهری از شهرت ویژه‌ای برخوردار شده است؛ وی حتی برای رفتن به جلسات در شهر لاحه و دیدار با پادشاه نیز از این وسیله استفاده می‌کند؛ مسئله‌ای تامین امنیت وی را برای مسئولان بسیار دشوار کرده است.

در همین راستا گفته می‌شود که یک سیاستمدار هلندی ماه گذشته در لاهه به ظن دست داشتن در توطئه قتل مارک روتر دستگیر و بازداشت شد.

از سوی دیگر منابع قضایی هلند روز سه‌شنبه گذشته از قطعی شدن مجازات پنج ماهه‌ زندان برای یک مرد ۴۲ ساله که به تهدید آنلاین علیه وزیر خارجه و وزیر بهداشت این کشور محکوم شده بود، خبر دادند.

خیرت ویلدرز، سیاستمدار، قانون‌گذار و اسلام‌ستیز جریان راست افراطی در هلند نیز سال‌هاست از بیم ترورو و تهدید‌های مکرر مرگ تحت تدابیر شدید امنیتی زندگی می‌کند.