تهدید بلاروس و بحران در مرز اتحادیه اروپا؛ کرملین: صدور گاز روسیه به اروپا قطع نخواهد شد

21/08/1400 01:14 ب.ظ

تهدید بلاروس و بحران در مرز اتحادیه اروپا؛ کرملین: صدور گاز روسیه به اروپا قطع نخواهد شد جزئیات بیشتر🔽

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس دیروز پنجشنبه تاکید کرد که اگر اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه بلاروس وضع کند، مینسک حتما پاسخی جدی به آن خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلب:

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکا همگام با اتحادیه اروپا مقامات بلاروس را تحریم می‌کندسخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده در حال طراحی «تحریم‌های جدیدی» علیه بلاروس با هدف پاسخگویی رهبران این کشور در قبال اقداماتی همچون «حملات مداوم به دموکراسی، حقوق بشر و هنجارهای بین‌المللی» است.

ترکیه به شهروندان سه کشور اجازه پرواز به بلاروس را نمی‌دهداین تصمیم ترکیه در حالی گرفته می‌شود که بحران مرزی و مهاجرتی جدید اروپا در مرز بلاروس و لهستان هر روز پرتنش‌تر و حادتر از دیروز می‌شود. خیلی امیدوارم که اردوغان با این تهدید و اخاذی ، از اروپا امتیاز بیشتر نگرفته باشه (؟)‌. تجربه ما با ج.ا. نشون داده که اگه با راهزن با دادن امتیاز صلح کنید ، تهدید و اخاذیٍ راهزن وار تکثیر میشه . AbanTribunal ترکیه مراقب باشه این کاسه داغ تر از آش شدنش ، به عاقبت از اینجا رونده و از اونجا مونده شدن ، گرفتارش نکنه .. در حالی که خود ترکیه در آوارگی سوری ها نقش بسیار پررنگی داشته .. أحلام محمد قاسم: فقط اسم فلسطين باق. بيت المقدس (فلسطين) سيحتلها غير المسلمين. العديد من الأحلام الأخرى لمحمد قاسم تتحقق ، والناس في جميع أنحاء العالم يدعون أنه الإمام المهدي المنتظر.

بحران در مرز لهستان و بلاروس؛ آیا «دشمنان شرقی» به تنش میان ورشو و اتحادیه اروپا پایان می‌دهند؟حاکمان حزب قانون و عدالت اگرچه همچنان بر سر ماجرای حاکمیت قانون، استقلال قضات، سقط جنین و حقوق همجنسگرایان با اتحادیه اروپا درگیر هستند، اما به نظر می‌رسد رویارویی با مینسک و مسکو، دست‌کم فرصت کاهش تنش با بروکسل را در اختیار لهستان قرار داده است. AmirbehnamM دو حرامزاده دیکتاتور در یک قاب البته جای خامنه ای خالی است

تحریم‌های جدید علیه بلاروس به دلیل استفاده ابزاری از پناهجویان | DW | 10.11.2021اتحادیه اروپا در مناقشه پناهجویان در حال تنظیم تحریم‌های جدید علیه بلاروس است. علت آن 'استفاده ابزاری از پناهجویان' و 'قاچاق' آنها به قلمرو این اتحادیه است. احتمال دارد ۳۰ شخص حقیقی و حقوقی در بلاروس نیز تحریم شوند.

بحران مهاجران؛ نخست وزیر لهستان بلاروس را به تروریسم دولتی متهم کردهمزمان با تشدید بحران مهاجرت در مرزهای لهستان و بلاروس، ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان روز چهارشنبه در کنفراس خبری مشترک با رئیس شورای اتحادیه اروپا، بلاروس را به تروریسم دولتی متهم کرد بیشتر بخوانید🔽

بحران مرزی بلاروس-لهستان در شورای امنیت؛ نماینده روسیه: غربی‌ها تمایلات مازوخیستی دارنداوکراین نیز روز پنج‌شنبه از استقرار ۸۵۰۰ سرباز و مامور پلیس و ۱۵ هلیکوپتر در مرزهای شمالی خود با بلاروس با هدف محافظت از مرزهایش و مقابله با تلاش‌های احتمالی مهاجران برای ورود به خاکش خبر داد. کاملا بی طرفانه و بی غرض.مقاومت لهستان منجربه نابودی لهستان خواهد شد. پناهجویان قطعا وارد اروپا خواهند شد و این حقیقتی ست غیر قابل تغییر.به لهستان توصیه می کنم خودش رو قربانی اروپا نکنه. واقعیت هایی هست که نمیشه تغییر داد.و این نتیجه سیاستهای فتنه گرانه خود اروپایی هاست.. جالبه پوتین ادم کش اجازه ورود مهاجر به روسیه رونمیده انتخاب خود اروپاست.سالهاشاهد بودم که چطور فرش قرمز زیر پای افراطیها پهن میکنن.روشنفکران و فراریان و قربانیان افراط گرایان،زیر ظلم و ستم بیرحمانه و ناعادلانه ادارات مهاجرت و مخربها و افراط گرایان،اقامت در کوتاه ترین زمان با اعطای بهترین امکانات.پس الان چرا سرزنش؟خودکرده را تدبیر؟