تهدید و ضبط موبایل‌های تجمع‌کنندگان یادبود سینما رکس توسط نهادهای امنیتی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شهروندخبرنگاری که ابتدا از ضبط گوشی شرکت‌کنندگان در مراسم یادبود فاجعه_سینما_رکس در آبادان خبر داد، از تماس مکرر نیروهای امنیتی با تلفن‌های دستی افرادی که در مقابل سینما رکس ایستاده بودند، خبر می‌دهد. شهروند_خبرنگار گزارش محمد تنگستانی jangzadatom 👇

دیروز سه‌شنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۹، سال‌روز فاجعه «سینما رکس» آبادان بود. هر سال تعدادی از هنرمندان آبادانی و شماری از بازماندگان این فاجعه انسانی در خیابان «امیری» آبادان، محله‌ای که زمانی ساختمان سینما رکس در آن قرار داشت و در دهه‌های گذشته تخریب شده و ساختمانی تجاری جای آن را گرفته است، جمع می‌شوند. آن‌ها شمع روشن می‌کنند، شعر می‌خوانند و در سکوت، یاد و خاطره کشته شدگان این فاجعه را زنده می‌کنند.

با یکی از بازماندگان فاجعه سینما رکس‌ تماس گرفتیم. او که به دلیل مسایل امنیتی، در این گزارش «سیاوش» معرفی می‌شود، گفت: «امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفتیم که مراسمی برگزار نشود. برای همین من تهران هستم و مانند سال‌های گذشته به آبادان سفر نکرده‌ام. نمی‌شود به خاطر شیوع کرونا، مخالف برگزاری مراسم محرم بود، بعد خودمان بیاییم سال‌گرد برگزار کنیم. با تعدادی از خانواده‌ها هفته گذشته به این نتیجه رسیدیم که امسال نه فراخوانی بدهیم و نه مراسمی داشته باشیم.

به گفته مریم، یک گروه نمایشی نیز برای برگزاری پرفورمنس تهدید شده است: «قرار بود یک پرفورمنس به کارگردانی "مهدی پرویش" به نام "سینما رکس کجا است" اجرا شود. هر سال بچه‌ها چنین کارهایی می‌کنند. پوسترش هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. اما از صبح با آقای پرویش از طرف ستاد تامین استان، ستاد خبری فرمانداری و نیروی انتظامی تماس می‌گیرند و می‌گویند امسال فضای کشور متشنج است و اجازه اجرا ندارید. در نتیجه پرفرومنس اجرا نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از تأثیر ویروس کرونا بر کودکان چه می‌دانیم؟ چه خطراتی بچه‌ها را تهدید می‌کنداز تأثیر ویروس_کرونا بر کودکان چه می‌دانیم؟ چه خطراتی بچه‌ها را تهدید می‌کند در آمریکا طی هفته‌های اخیر، موارد ابتلا به ویروس کرونا در کودکان با افزایشی ناگهانی همراه شده و این موضوع توجه جامعه پزشکان را به خود جلب کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش روحانی به تهدید ترامپ برای فعال کردن 'مکانیسم ماشه' | DW | 19.08.2020روحانی با اشاره به قصد آمریکا برای فعال‌کردن مکانیسم ماشه پیش‌بینی شده در برجام، گفت برجام تنها برای کسانی است که در داخل آن هستند و گفت آمریکا نمی‌تواند از این مکانیسم برای بازگرداندن تحریم‌های علیه ایران استفاده کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گزارش سنای آمریکا: تماس کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه تهدید بزرگی بوددر این گزارش ۱۳۰۰ صفحه‌ای همچنین تاکید شده است که اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش داشتند تا از کمک‌های مسکو حداکثر بهره را به ویژه در ماجرای افشای ایمیل‌های هک شده حزب دموکرات ببرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ستاد کل نیروهای مسلح: دفاع علیه تهدید سایبری حق ایران است | DW | 17.08.2020ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای پاسخ به حملات سایبری را جزیی از استراتژی امنیت ملی خواند. بیانیه می‌گوید که 'تهدیدات سایبری در هر سطحی' با پاسخ شدید روبرو می‌شود. ایران هم آماج حملات سایبری و هم از متهمان آن است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حساسیت امنیتی به نهاد‌های خیریه در ایران - BBC News فارسیدر ایران، صد فعال سیاسی و مدنی در بیانیه‌ای خواهان آزادی شارمین میمندی نژاد، بنیانگذار مؤسسه خیریه «جمعیت امام علی» شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برنامه‌نویس سابق گوگل: نهادهای امنیتی ایران می‌خواستند من برایشان جاسوسی کنم - BBC News فارسیبهداد اسفهبد، برنامه‌نویس و کارمند سابق شرکت‌های گوگل و فیسبوک، دیروز با انتشار یادداشتی به زبان انگلیسی، از بازداشتش در ایران توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »