تهدید لوکاشنکو در آستانه انتخابات: تظاهرات ادامه یابد دستگیر می‌شوید

15/05/1399 11:30 ق.ظ

تهدید لوکاشنکو در آستانه انتخابات بلاروس؛ تظاهرات ادامه یابد دستگیر می‌شوید بیشتر بخوانید🔽

رئيس جمهوری دیرپای بلاروس که سالهاست قدرت را در این کشور در دست دارد، مخالفانش را تهدید کرد در صورت ادامه اعتراضات و تظاهرات خیابانی دستگیر خواهند شد. آقای لوکاشنکو روز سه‌شنبه در یک سخنرانی با اعلام این مطلب اعلام کرد این تظاهرات باید پیش از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است پایان این هفته برگزار شود، پایان یابد.

او همچنین تاکید کرد بدون معطلی افرادی که به گفته او «به اقدامات غیرقانونی» ادامه می‌دهند، دستگیر و بازداشت خواهند شد.

مقامات امنیتی بلاروس از زمان آغاز کارزار ضد دولتی علیه رئیس جمهوری این کشور بیش از هزار نفر را بازداشت کرده‌اند. لوکاشنکو ۶۵ ساله که به «آخرین دیکتاتور اروپا» معروف است ۲۶ سال است که قدرت را در بلاروس در اختیار دارد. او در پی این است بار دیگر در انتخابات پیروز شود و همچنان در قدرت باقی بماند، انتخاباتی که قرار است روز یکشنبه ۹ اوت در این کشور برگزار شود.

در این انتخابات سه زن برای شکست دادن او با یکدیگر متحد شده‌اند. این در حالی‌است که آقای لوکاشنکو پیشتر چندین نفر از رقبای خود را با بهانه‌های مختلف از حضور در انتخابات منع کرده بود و حالا سوتلانا تیخانووسکایا، ورونیکا تسپکالو و ماریا کولسنیکووا برای کنار زدن لوکاشنکو با یکدیگر متحد شده‌اند؛ سه زنی که هر یک بعد از کنار گذاشته شدن اجباری یک مرد از سوی لوکاشنکو وارد رقابت ریاست جمهوری شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تهدید دارایی های ژاپن در کره جنوبی؛ توکیو در حال بررسی اقدام متقابلتهدید دارایی‌های ژاپن در کره_جنوبی | راه های مقابله با فروش اجباری دارایی های یک شرکت ژاپنی در کره جنوبی به خاطر شکایت مربوط به کار دوران جنگ جهانی دوم بررسی خواهد شد

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ادامه تحصن مادران در اعتراض به ربوده شدن فرزندانشان توسط پ.ک.کتحصن اعتراضی مادرانی که فرزندان‌شان توسط تروریست‌های پ.ک.ک ربوده شده‌اند، مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در استان دیاربکر ترکیه در عید قربان نیز همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

ادامه خشم بزرگترین آتش‌سوزی کالیفرنیا در سال 2020- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimادامه خشم بزرگترین آتش‌سوزی کالیفرنیا در سال ۲۰۲۰ این آتش سوزی‌ که باعث تخلیه هزاران نفر از خانه‌هایشان شده است، همچنان رو به گسترش است آتش سوزی تاکنون بیش از بیست هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا را در شعله‌های خود بلعیده است California

پنج فرضیه در مورد احتمال حیات در سیاره مریخ؛ از تکذیب حیات تا ادامه وجود زیست در آنپنج فرضیه در مورد احتمال حیات در سیاره مریخ؛ از تکذیب حیات تا ادامه وجود زیست در آن بشر همواره شیفته ایده وجود جهان دیگری مثل زمین با موجودات زنده در آن بوده، و در این میان سیاره سرخ جالب‌ترین و گیراترین سیاره بوده است.

اکثر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا هستند/ 'سفر' در افزایش بیماری موثر بوده استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اکثر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز هستند، اما شیوع بیماری نسبت به شدت هفته‌های قبل کاهش پیدا کرده است.