تنها خواسته ما از دولت فرانسه بازگشت اجساد عزیزان‌مان به کشور است

01/11/2020 03:21:00 ب.ظ

کانال مانش در ساحل دانکرک، جایی در شمال فرانسه و نزدیک‌ترین ساحل این کشور به بریتانیا، روزی قرار بود محل اتصال رویاهای یک خانواده پنج‌نفره باشد، اما حالا اجساد این خانواده را گرفته و پس هم نمی‌دهد.

ایران‌نژاد, اعتمادآنلاین

جلال ایران‌نژاد از اقوام خانواده ایرانی غرق شده در مانش در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین : 🔹️تنها خواسته ما از دولت فرانسه بازگشت اجساد عزیزان‌مان به کشور است / می‌خواهیم حداقل برای ۵ عزیز ازدست‌رفته‌مان یک سنگ قبر داشته باشیم این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

کانال مانش در ساحل دانکرک، جایی در شمال فرانسه و نزدیک‌ترین ساحل این کشور به بریتانیا، روزی قرار بود محل اتصال رویاهای یک خانواده پنج‌نفره باشد، اما حالا اجساد این خانواده را گرفته و پس هم نمی‌دهد.

 طبق گفته‌های برادر پدر این خانواده، آنها تابستان از ایران رفته‌اند. درآمد کارگری ساده پدر را و هرچه داشته و نداشته‌اند نقد کرده‌اند و غیرقانونی به ترکیه رفته‌اند، از آنجا به ایتالیا. بعد از توقفی 20روزه در ایتالیا، به فرانسه رسیده‌اند. مقصدشان بریتانیا بوده و 2 بار پیش از اقدام آخر از طریق دریا، تلاش کرده‌اند غیرقانونی مرز را رد کنند و وارد بریتانیا شوند؛ جایی که خیال می‌کرده‌اند روزی 100 پوند درآمد خواهند داشت و قرض‌هایی را که گرفته‌اند پس خواهند داد و خوشبخت خواهند شد.

 حالا اما عزاداران این داغ بزرگ در ایران تنها خواسته‌شان بازگشت اجساد به کشور است. بازگشتی که به گفته پسرعموی رسول ایران‌نژاد، بیش از یک میلیارد هزینه می‌برد. یک میلیارد پول از کجا بیاوریم؟ جلال ایران‌نژاد پسرعموی رسول ایران‌نژاد و یکی از عزاداران این روزهای این 2 خانواده است. او با وجود حال بدی که دارد تصمیم می‌گیرد با

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حادثه نیس فرانسه نباید به پای اسلام نوشته شود/سهل‌انگاری در برابر کرونا، حرام استسیدحسن نصرالله - دبیرکل حزب‌الله لبنان - به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) سخنرانی خود را آغاز و در ابتدای صحبت‌های خود به حوادث اخیر فرانسه اشاره کرد. حادثه بنی قریظه چی اون باید به پای اسلام نوشته بشه یا نه درسته چون گویا حادثه زیرپای تست در ضدیت با برخورد ماکرون با جبهه تو! حوادث اعدام های دهه ی شصت قتل های زنجیره ای کوی دانشگاه سال ۸۸ دی ۹۷ آبان_٩٨ هواپیمای اوکراینی کشتن پویا و نوید و .. چطور؟

جزئیات تازه از حملات فرانسه؛ مرد قمه به دست در لیون: می‌خواستم شکلات ببُرمروزنامه لوپاریزین روز جمعه نوشت این مرد جوان افغان که هم‌اکنون در بازداشت موقت پلیس به سر می‌برد در بازجویی‌های اولیه در توضیح حمل سلاح سرد در روز پنجشنبه گفته این چاقو را به همراه داشته چون می‌خواسته با آن شکلات ببُرد. What?! Chocolate🍫 البته منظورش سر آدم شکلاتیه مثل پاسدارها ما که تو خیابونها ملت رو دار می زنن، واسه امتحان کردن طناب دار🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ویدئو؛ ادای احترام به قربانیان حمله شهر «نیس» فرانسهمهاجم فردی ۲۱ ساله و تونسی است که به تازگی از ایتالیا وارد خاک فرانسه شده بود.

سومین نفر در ارتباط با حمله مسلمان افراطی به کلیسایی در فرانسه دستگیر شد🔺سومین نفر در ارتباط با حمله مسلمان افراطی به کلیسایی در فرانسه دستگیر شد ⚡️به گزارش رویترز، یک منبع پلیس فرانسه روز شنبه ۱۰ آبان گفت در‌ارتباط با حمله روز پنجشنبه یک مرد تونسی‌تبار در نیس که سه نفر کشته شدند، تاکنون سه نفر دستگیر شده اند. کیر خر تو عسلام این تروریست های بی‌عرضه اسلامی را باید از اروپا بيرون انداخت. The islamic terrorism and barbarism must be eliminated by any means and methods.

حمله با سلاح گرم به یک کشیش ارتدوکس در لیون فرانسه؛ پلیس در جستجوی مهاجمحمله لیون تنها ۲ روز پس از حمله با چاقو به کلیسایی در شهر نیس فرانسه روی می‌دهد، حادثه‌ای که در آن ۳ نفر توسط یک اسلامگرای افراطی کشته شدند. شرم بر تروریست های افراطی. بااین حمله هاسه حرمت اسلامی شکسته شده است: ۱/حمله علیه بیگناهان که اسلام حرام اش میداند. ۲/حمله علیه کلیساهاوعبادت گاه هاومسئولین آن مکان هاکه اسلام حرمت شان راتاکیدکرده است. ۳/نقض عهدوپیمان امان که ازطرف کشورمتبوع دریافت داشته درحالی که اسلام به وفای به عهدتاکیدکرده. انگار کلیسا نفرین شوده باشه چه ترسناک

جوانان بهایی محروم از تحصیل، نامه خامنه‌ای به جوانان فرانسه

رسول ایران‌نژاد، شیوا محمدپناهی، آنیتا، آرمین و آرتین.به گزارش ایسنا به نقل از العالم، سیدحسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) را به جهانیان تبریک گفت و اظهار کرد: قرآن، معجزه حضرت محمد (ص) کتابی که خداوند بر قلبش نازل کرد، تا روز قیامت زنده است.Aa ابراهیم عیساوی، متهم اصلی حمله نیس، ساعاتی پیش از انجام عملیات مرگبار خود با خانواده‌اش در تونس تماس گرفته اما خانواده‌اش هیچ نشانه‌ای از این که او می‌خواهد عمل خشونت‌باری انجام دهد، احساس نکرده‌اند..

پدر، مادر و فرزندانی که از سردشت راهی آب‌هایی به مقصد فرانسه شدند، اما دریای توفانی رویای آنها را بر باد داد.   طبق گفته‌های برادر پدر این خانواده، آنها تابستان از ایران رفته‌اند. دبیرکل حزب‌الله لبنان بزرگترین دستاورد پیامبر را دستاورد انسانی دانست و به تلاش پیامبر برای ایجاد تحول عمیق و بزرگ در شبه‌جزیره عربستان اشاره کرد. درآمد کارگری ساده پدر را و هرچه داشته و نداشته‌اند نقد کرده‌اند و غیرقانونی به ترکیه رفته‌اند، از آنجا به ایتالیا. شهر او با جزیره لامپدوزای ایتالیا در دریای مدیترانه تنها ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد و او ابتدا با قایق خود را به این جزیره رسانده است. بعد از توقفی 20روزه در ایتالیا، به فرانسه رسیده‌اند. نصرالله با محکوم کردن حادثه نیس فرانسه، افزود: این موضوع نباید به حساب اسلام - که کشتن بی‌گناهان را حرام می‌داند - نوشته شود. مقصدشان بریتانیا بوده و 2 بار پیش از اقدام آخر از طریق دریا، تلاش کرده‌اند غیرقانونی مرز را رد کنند و وارد بریتانیا شوند؛ جایی که خیال می‌کرده‌اند روزی 100 پوند درآمد خواهند داشت و قرض‌هایی را که گرفته‌اند پس خواهند داد و خوشبخت خواهند شد.

  حالا اما عزاداران این داغ بزرگ در ایران تنها خواسته‌شان بازگشت اجساد به کشور است. وی همچنین این پرسش را مطرح کرد که «اگر یک مسیحی چنین جنایتی مرتکب می‌شد، آیا درست بود کسی بگوید مسیحیان جهان مسئول این جنایت هستند؟ اما متاسفانه مقامات فرانسه این کار را با اسلام و مسلمانان می‌کنند. روزنامه بریتانیایی گاردین از قول مادر این جوان می‌نویسد که او وقتی نوجوان بود در پاسخ به اعتراض مادرش که چرا در عین بی‌پولی خانواده، پولش را خرج این مواد می‌کند می‌گفته: «به خودم مربوط است. بازگشتی که به گفته پسرعموی رسول ایران‌نژاد، بیش از یک میلیارد هزینه می‌برد.   یک میلیارد پول از کجا بیاوریم؟   جلال ایران‌نژاد پسرعموی رسول ایران‌نژاد و یکی از عزاداران این روزهای این 2 خانواده است. سیدحسن نصرالله همچنین تصریح کرد: اگر مسلمانی به اسلام توهین کند، دلیل نمی‌شود که دیگران حق توهین به اسلام را داشته باشند. او با وجود حال بدی که دارد تصمیم می‌گیرد با اعتمادآنلاین گفت‌وگو کند: آخرین خبری که ما به داده‌اند این است که فرانسه به خاطر شیوع شدید ویروس کرونا در قرنطینه به سر می‌برد و محدودیت‌ها در این کشور بسیار شدید شده است. با این حال یاسین، برادر بزرگ‌ترش گفته که او «هرگز تمایلات افراط گرایی از خود نشان نداده است». به همین دلیل هم اصلاً به کار ما رسیدگی نمی‌شود. دبیرکل حزب‌الله لبنان با انتقاد از اظهارات اخیر مقامات فرانسوی درباره دین اسلام گفت: مقامات فرانسه به دلایلی پوچ، خود را وارد درگیری با اسلام و مسلمانان کردند.

در ضمن خواهر همسر پسرعموی مرحوم من هم که در این کشور زندگی می‌کند از سفارت ایران در فرانسه پیگیری‌ها را انجام داده است و گفته‌اند مبلغی که برای ارسال اجساد باید پرداخت کنیم از یک میلیارد تومان هم بیشتر است. خانواده ما در حد و توانی نیست که بتواند چنین مبلغی را تهیه کند. آنها باید دلایل این بحران را بررسی کنند. او حتی به خواهرش گفته در نزدیکی همان کلیسایی که فردایش محل حمله او شد، دنبال جایی برای خوابیدن می‌گشته. جست‌وجوها برای فرزند چندماهه آنها هم حالا دیگر به پایان رسیده و خب ما می‌دانیم این جمله یعنی چه؛ یعنی آن طفل معصوم هم مرده و این یعنی داغی بزرگ برای همه ما.   او معتقد است پسرعمویش فقط به دنبال سعادت فرزندانش بود: آنها برای آینده فرزندان‌شان خطر را به جان خریدند. وی با اشاره به اینکه"روژه گارودی - فیلسوف - بحث آکادمیکی درباره بهره‌برداری از هلوکاست مطرح کرد، اما محکوم به حبس شد"، افزود: امیدواریم در مفهوم آزادی بیان تجدیدنظر شود؛ به ویژه زمانی که کرامت‌ها لگدمال می‌شود. فقط به خاطر اینکه می‌خواستند بچه‌هایشان زندگی بهتری داشته باشند و دشواری‌هایی را که اینها تحمل می‌کردند دوباره در زندگی متحمل نشوند.

این خانواده جز آرامش و خوشبختی چیز دیگری نمی‌خواست اما مرگ نصیبش شد. زمانی که در اسرائیل اتفاقی می‌افتد آزادی بیان در فرانسه به جنبش و جوش درمی‌آید.   تصمیم این خانواده البته مخفی هم نبوده و بستگان‌شان هم از ماجرا اطلاع داشتند: همه ما خبر داشتیم. چند سالی بود که پسرعموی من تلاش می‌کرد. دبیرکل حزب‌الله خطاب به مقامات فرانسه تاکید کرد: هیچ مسلمانی در جهان، توهین به انبیا را نمی‌پذیرد. یک زمین هم برایش به ارث رسیده بود که چند سال پیش توانسته بود آن را حدود 80 میلیون تومان بفروشد. حدود 400 میلیون تومان هم قرض کرده بود. سیدحسن نصرالله به تحولات لبنان نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه با همکاری رئیس‌جمهور بتواند هرچه زودتر دولت جدید را تشکیل دهد.

او یک کارگر ساده بود و همسرش هم شغلی نداشت. هزینه زندگی اما بالا رفته بود و هر سال از سال گذشته توان مالی‌شان کمتر می‌شد. وی در ادامه صحبت‌های خود به مساله شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد و با ابراز نگرانی درباره افزایش شمار مبتلایان، گفت: سهل‌انگاری در مقابله با کرونا، اقدامی غیرانسانی و حرام است. ما نظری نمی‌دادیم چون می‌دانستیم که این تصمیم به چه دلیلی گرفته شده است. پدر و مادرشان به هیچ عنوان راضی نبودند. خیلی می‌ترسیدند و نگران بودند که اتفاق بدی رخ دهد اما آنها هم فکر نمی‌کردند واهمه‌ای که از یک اتفاق بد داشتند به چنین بلای بزرگی ختم شود.

  طبق خبرهای رسیده گفته می‌شود 2 نفر از واسطه‌های رفتن این خانواده به کانال مانش هم دستگیر شده‌اند. او با تایید این خبر توضیح می‌دهد: بله، قاچاقچی‌ها اطلاع داشتند اما به خاطر پول‌شان چیزی نگفتند. نمی‌دانم چطور می‌خواهند با وجدان‌شان کنار بیایند. نمی‌دانم چطور می‌خواهند خودشان را قانع کنند که حالا جماعتی را عزادار کرده‌اند. اوضاع در خانواده ما به شکلی است که نمی‌دانیم برای چه کسی گریه کنیم.

داغ کدام یک از آنها را به جان بخریم؟ برای کدام یک‌شان عزاداری کنیم؟   می‌خواهیم حداقل برای 5 عزیز ازدست‌رفته‌مان یک سنگ قبر داشته باشیم   حالا تنها خواسته این خانواده داغدار بازگشت عزیزان‌شان است: تنها درخواست ما از دولت فرانسه این است که حداقل اجساد عزیزان‌مان را به ما تحویل دهد. هرچه زودتر در این امر با ما همکاری کند تا حداقل بخش اندکی از دردهای این خانواده تسکین پیدا کند. به خاطر کرونا نشد هیچ مراسمی بگیریم. خودمان در خانه و در کنار هم برای پنج نفر از عزیزان‌مان گریه کردیم و سوختیم و مجلس ختم گرفتیم. دست‌کم بتوانیم برای از دست رفتگان‌مان یک سنگ قبر بگیریم شاید کمی این دردی که در دل‌مان موج می‌زند هم آرام گیرد.

هیچ مسئولی نه از ایران و نه از فرانسه با ما تماسی نگرفته است. انتظار داشتیم مرگ پنج شهروند سردشت سبب شود که حداقل فرماندار سردشت یک فاتحه بخواند و یک تسلیت بگوید، اما دریغ از چنین چیزی. ما هیچ خواسته خاصی نداریم فقط می‌خواهیم دولت‌ها همکاری کنند و اجساد عزیزان‌مان به کشورشان برگردد. همین.   در این روزها برخی گفته‌اند با این هزینه‌ای که برای رفتن از ایران آن هم به این شکل صرف شد آیا امکان زندگی در داخل کشور وجود نداشت؟ این شهروند سردشتی در پاسخ به این سوال می‌گوید: اینجا یعنی سردشت چیزی تحت عنوان امکانات وجود ندارد.

در کل شهر ما یک کارخانه نیست و حتی در کل کردستان هم بگردید به سختی می‌توانید چنین جایی پیدا کنید. کار نیست. تنها منبع درآمدی خانواده‌ها از مرز و سه بازارچه‌ای است که حالا فقط یکی از آنها باز است و 50 نفر می‌توانند در آن کار کنند. سایر جمعیت 90 هزار نفری این شهر از کجا باید تامین درآمد و هزینه کند؟ وقتی دیگر با 500 میلیون تومان هم به سختی می‌شود خانه‌دار شد، چطور می‌توان خرج یومیه را پرداخت کرد؟ .