تنها یک نفر برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی بازداشت است - BBC News فارسی

18/10/1399 09:53:00 ق.ظ

تنها یک نفر برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی بازداشت است. دادستان نظامی: فرمانده واحد پدافند تنظیمش را فراموش کرده بود

دادستان نظامی تهران اعلام کرده است که تنها یک نفر برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی در بازداشت است. او فرمانده واحد پدافند را متهم کرده که 'موقعیت شمال سامانه را به علت فراموشی تنظیم نمی‌کند'. دادستان نظامی تهران گفته "تحقیق گسترده" سازمان قضایی نیروهای مسلح "بر نقش خطای انسانی در بروز این سانحه دلالت دارد.

" آقای ترکی گفته واحد پدافند مسئول در سرنگونی هواپیما در حالی به آن شلیک کرده که "از نظر دستور آتش، در شرایط آتش محدود قرار داشت، به هیچ وجه بدون دستور شبکه پدافندی و پست فرماندهی مربوط، مجاز به شلیک نبوده" است.

او همچنین گفته که فرمانده این واحد پدافندی "بعد از آخرین جابجایی تاکتیکی، موقعیت شمال سامانه را به علت فراموشی تنظیم نمی‌کند و به همین دلیل اهداف را در صفحه رادار با تغییر فاحش موقعیت مشاهده می‌کرده است."

دادستان نظامی تهران گفته به دلیل این اشتباه ادعایی با دیدن هواپیمای مسافربری برای آن واحد پدافند "این‌گونه تداعی می شود که هدف متخاصمی به سمت تهران در حال حرکت است". به گفته او افراد این واحد نمی‌توانند با شبکه پدافندی ارتباط برقرار کنند و " به دلیل عدم برقراری ارتباط و مبادله پیام، فرمانده با اعتقاد به کمی زمان مقابله با خطر، شخصا تصمیم به شلیک می‌گیرد." headtopics.com

اونم احتمالا سوپور محله هست به اتهام دزدین سشوار مسافران.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>