تنها راه اعتراض به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس سامانه «داوطلب» است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

سخنگوی شورای نگهبان با معرفی سامانه «داوطلب» به عنوان سامانه ثبت شکایات آن دسته از داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم که صلاحیت آنها از سوی هیأت‌های اجرایی احراز یا تائید نشده است، گفت: در این دوره از انتخابات مراجعه‌ی حضوری از سوی داوطلبان به شورای نگهبان نداریم.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در برنامه‌ای تلوزیونی با اشاره به پایان مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیأت‌های اجرایی اظهار کرد: مهلت ۱۵ روزه هیأت‌های اجرایی مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی که متشکل از ۸ نفر از معتمدان مردمی و اشخاص حقوقی هستند، روز گذشته به پایان رسید و طی روز گذشته و امروز نظر بررسی‌های این هیئت به داوطلبان ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه «طبیعتا ممکن است افرادی که صلاحیت‌شان احراز یا تائید نشده، نکات برای بیان و اعتراضی داشته باشند»، به ارائه توضیحاتی درباره ساز و کار شورای نگهبان در این زمینه پرداخت و گفت: شورای نگهبان از روز یکشنبه ۲۱ آبان تا ۲۴ آبان به مدت ۴ روز به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه‌ای بنام «داوطلب» شکایت این افراد را دریافت می‌کند.

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: در این دوره از انتخابات مراجعه‌ی حضوری از سوی داوطبان به شورای نگهبان نداریم و این سامانه برای نخستین بار راه‌اندازی شده است تا از این طریق با داوطلبان در ارتباط باشیم. داوطلبان طی ۴ روز تعیین شده از ساعت ۸ صیح تا ۱۸ هر روز می‌توانند با مراجعه به این سامانه شکایت خود را ثبت کنند و در صورت نیاز به بارگذاری اسناد و مستندات، همه از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، داوطلبان معترض می‌توانند جهت ورود به میز خدمت شورای نگهبان (سامانه داوطلب) از طریق پنجره واحد خدمات وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir اقدام نمایند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت‌نام ۹ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در گیلان/اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان مجلسمدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان از ثبت‌نام ۹ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در استان خبر داد و گفت: فردا، ۲۰ آبان‌ ماه آخرین مهلت نام‌نویسی داوطلبین انتخابات خبرگان است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس امروز و فردا ابلاغ می‌شودستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۲ اعلام کرد، نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس امروز(جمعه) و فردا(شنبه) ابلاغ می‌شود.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

تایید صلاحیت ۳۷۹ داوطلب انتخابات مجلس در استان مرکزی/ مهلت ۴ روزه برای اعتراضمدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مرکزی گفت: از ۵۲۳ داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، ۳۷۹ نفر تایید صلاحیت شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احراز صلاحیت ۴۴۵ داوطلب انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کرجفرماندار کرج و رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد از احراز صلاحیت ۴۴۵ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعداد داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان به ۲۶۵ نفر رسیدسخنگوی ستاد انتخابات کشور خبر داد که تعداد داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۲۶۵ نفر رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبین نمایندگی مجلس در هرمزگان ابلاغ شدمدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری‌ هرمزگان از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان توسط هیات‌های اجرایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »