تنها چند روز پس از توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات، وزیران خارجه اسرائیل و عمان تلفنی گفت‌وگو کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با گذشت تنها چند روز از به نتیجه رسیدن توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی مبنی بر عادی‌سازی روابط میان دو کشور، روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داده است که گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، و یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، روز دوشبه ۲۷ مرداد تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش تایمز اسرائیل، وزارت خارجه هر دو کشور اسرائیل و عمان خبر این گفت‌وگوی تلفنی را تایید کرده‌اند. بنا بر این گزارش دو طرف در مورد توافق عادی‌‌سازی روابط اسرائیل و امارات و چشم‌آنداز صلحی گسترده‌تر میان اسرائیل و اعراب گفت‌و‌گو کرده‌اند. این در حالی است که گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که عمان نیز به زودی همانند امارات متحده عربی اقدام به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل خواهد کرد، افزایش یافته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امضای اولین قرارداد همکاری میان امارات و اسرائیل پس از توافق صلحامضای اولین قرارداد همکاری میان امارات و اسرائیل پس از توافق صلح منابع خبری از امضای رسمی توافقنامه همکاری میان دو شرکت اماراتی و اسرائیلی درباره کرونا پس از توافق دو طرف بر سر عادی‌سازی روابط خبر دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل از احتمال توافق با بحرین و عمان خبر داد | DW | 16.08.2020وزیر اطلاعات اسرائیل از احتمال توافق با بحرین، عمان و سودان خبر داد. بحرین و عمان از توافقنامه برقراری روابط دیپلماتیک امارات و اسرائیل استقبال کردند اما در ارتباط با برقراری رابطه خود با اسرائیل اظهارنظر نکرده ‌بودند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

امضای اولین قرارداد همکاری امارات با اسرائیل پس از توافق عادی‌سازی روابطدر پی توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل دو شرکت اماراتی و اسرائیلی نیز برای همکاری در زمینه توسعه تحقیقات مربوط به ویروس کرونا توافقنامه امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'روحانی گزارش قابل دفاعی از قربانیان آبان دریافت نکرده است' | DW | 17.08.2020مشاور رئیس جمهوری ادعا می‌کند روحانی هنوز 'گزارش روشن و قابل دفاعی' در مورد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان دریافت نکرده است. او می‌گوید در مورد آمار قربانیان هر نهادی 'چیزی می‌گوید' و مسئول این کار قوه قضائیه است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمایت از گزینه‌هایی مانند عارف و معین در ۱۴۰۰ اشتباه تاریخی است/ افرادی مانند «ظریف» باید کاندیدای اصلاح‌طلبان باشند/ فتاح پس از رئیسی و قالیباف مهره سطح پایین‌تر اصولگرایان استتحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آن‌هایی که امتحان خود را پس داد‌ه‌اند مانند عارف و معین و یا دیگران حضورشان اصلاً فایده ندارد، گزینه اصلاح‌طلبان در انتخابات باید یک چهره اصلاح‌طلب معتدل باشد و سران نظام هم او را قبول داشته باشند، در نتیجه فردی مانند ظریف باید وارد عرصه شود و اصلاح‌طلبان باید روی چنین شخصیتی، سرمایه‌گذاری کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کالین: تحلیل بایدن از ترکیه مبتنی بر جهل، تکبر و ریاکاری استسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ضمن واکنش به اظهارات جو بایدن٬ تحلیل وی از ترکیه را مبتنی بر جهل، تکبر و ریاکاری دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »