تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است

17/07/1400 04:17 ب.ظ

وزارت بهداشت: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادر شده از سوی وزارت بهداشت است. لازم به ذکر است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود. در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.

ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.

خواهشمند است دستور فرمائید موضوع فوق به تمامی آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس گردد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

انجمن مبتلایان به دیستروفی: دارو نیست و وزارت بهداشت می‌گوید بودجه نداریم

همسرم نا‌آگاهانه در تخلفی در وزارت نفت حضور داشت، وضعیت او چه خواهد شد؟

سخنگوی وزارت خارجه انفجار امروز قندوز را محکوم کردسخنگوی وزارت خارجه در پی اقدام تروریستی و مرگبار به وقوع پیوسته در مسجدی در قندوز افغانستان، با محکوم کردن این واقعه تروریستی با خانواده قربانیان این رویداد تلخ ابراز همدردی کرد و بهبودی مجروحان را از درگاه الهی مسئلت کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: معتقدیم مسیر دیپلماسی با ایران همچنان باز استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۵ مهر تاکید کرد که ایالات متحده همچنان اعتقاد دارد مسیر دیپلماسی در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران همچنان باز است و ابراز امیدواری کرد که تهران «زود» به مذاکرات وین بازگردد. ند پرایس در نشست خبری روزانه خود گفت، در هفته‌های اخیر بارها از مقام‌های ایرانی... خخخخخ معلوم نیست کی تو کاخ سفید کارگردان این نمایش مسخره است😂 جو بایدن که خرفت شده! حتما زنش جیل و کاملاً و مشاور امنیتش دست‌هاشون با هم تو یک کیسه است و بقیه هم دست‌هاشون برا تصمیم گیریهاشون باز است چون جو خوابیده وگرنه چند تا کله تا حالا باس قل میخورد‼️ بعد از ترامپ به چه فلاکتی افتادین اره ی خورده بیشتر التماس کن شاید نتیجه داد

شفافیت و عدم‌پنهان‌کاری از مردم، عین انقلاب است/ اعضای کمیسیون قضایی تاکنون از زندان‌ها بازدید نکرده‌اند/ سازمان زندان‌ها، ثبت اسناد و پزشکی قانونی باید زیر نظر وزارت دادگستری قرار بگیرندعضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به طرح شفافقت آرا آن را از اصول مسلم مجلس انقلابی دانست و درباره اداره سازمان امور زندان‌ها خاطرنشان کرد: اگر این ارگان زیر نظر وزارت دادگستری قرار بگیرد، امکان نظارت و طرح سوال و استیضاح در مورد آن فراهم می‌شود.

آخرین آمار کرونا در ایران؛ پس از ۸۲ روز شمار روزانه جانباختگان به زیر ۲۰۰ نفر رسیدوزارت بهداشت ایران روز جمعه هشتم اکتبر اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر علی شریفی زارچی در متن نامه‌ای خطاب به شهرام آدم نژاد - معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی آورده است:« عطف به نامه شماره ۷۸۹/۱۰۰ مورخ ۱۶/۶/۱۴۰۰ جناب آقای دکتر عین‌اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می‌رساند تنها مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادرشده از سوی وزارت متبوع می‌باشد که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.

لازم به ذکر است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.

در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.

خواهشمند است دستور فرمائید موضوع فوق به تمامی آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس گردد.

مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکت ها به گونه ای انجام شود که حداقل دو هفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام نمایند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را از طریق فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری فرمایند.»