تنها چند ساعت تا «۷ دقیقه وحشت»؛ مریخ‌نورد ناسا برای فرود آماده می‌شود

30/11/1399 05:18:00 ب.ظ

تنها چند ساعت تا «۷ دقیقه وحشت»؛ مریخ‌نورد ناسا برای فرود آماده می‌شود بیشتر بخوانید🔽

از لحظات حساس فرود کاوشگر که هفت دقیقه طول خواهد کشید به عنوان «هفت دقیقه وحشت» نام برده شده است. کاوشگر «پشتکار» در این بازه زمانی باید سرعت خود را از ۲۰ هزار کیلومتر در ساعت به صفر برساند. کاوشگر جدید سازمان فضایی آمریکا قرار است روز پنجشنبه پس از گذشت هفت ماه از زمان پرتابش بر روی کره مریخ فرود بیاید. محل فرود کاوشگر «پشتکار» بر روی سطح مریخ دشوارترین محلی است که تاکنون برای فرود بر روی این سیاره انتخاب شده است.

از لحظات حساس فرود این کاوشگر که هفت دقیقه طول خواهد کشید به عنوان «هفت دقیقه وحشت» نام برده شده است. کاوشگر «پشتکار» در این بازه زمانی باید سرعت خود را از ۲۰ هزار کیلومتر در ساعت به صفر برساند.

فرود کاوشگر «پشتکار» قرار است ساعت ۲۱:۵۵ به وقت اروپای مرکزی (۲۵ دقیقه پس از نیمه شب به وقت تهران) صورت گیرد. البته هنگامی که ناسا فرود کاوشگر «پشتکار» را بر روی کره مریخ تائيد کند با زمان واقعی فرود متفاوت خواهد بود. دلیل این امر تاخیری است که در انتقال داده ها از مریخ به کره زمین وجود دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دانشمندان امیدوارند تا کاوشگر «پشتکار» پس از فرود خود بتواند مشخص کند که آیا حیات هرگز بر روی سطح مریخ وجود داشته است یا خیر. «پشتکار» پیشرفته ترین و بزرگترین کاوشگری است که ناسا تاکنون به کره مریخ فرستاده است. این کاوشگر شش چرخ در صورت فرود موفقیت آمیز نهمین حضور سازه ساخته بشر بر سطح مریخ را رقم خواهد زد. headtopics.com

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>