تنش در تنگه هرمز؛ عربستان با حضور نظامیان آمریکا در خاک خود موافقت کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 9 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت دفاع آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که سرپرست این وزارتخانه با اعزام نظامیان آمریکایی و تجهیزات نظامی این کشور به عربستان موافقت کرده است.

واشنگتن روز جمعه اعلام کرده بود که هر پهپاد ایرانی را که در فاصله «بسیار نزدیک» از ناوهای آمریکایی پرواز کند ساقط خواهد کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای کشورش یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده اند.

در مقابل مقامات ایران این ادعای آمریکا را «دروغ و بی پایه و اساس» توصیف کرده اند. مقامات ایران تاکید می کنند که این کشور روز پنجشنبه پهپادی از دست نداده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

علائم ظهور

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عربستان با استقرار نیروهای آمریکایی در منطقه موافقت کردعربستان سعودی با استقرار نیروهای آمریکایی به منظور «دفاع از امنیت و ثبات منطقه» موافقت کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنگره آمریکا با معامله تسلیحاتی هنگفت با عربستان مخالفت کرد | DW | 18.07.2019پس از مجلس سنا، مجلس نمایندگان آمریکا هم با معامله تسلیحاتی ۱/ ۸ میلیارد دلاری آمریکا با عربستان سعودی و امارات عربی متحده مخالفت کرد. انتظار می‌رود دونالد ترامپ رأی کنگره را وتو کند. بدین ترتیب معامله تسلیحاتی می‌تواند طبق برنامه عملی شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موافقت پادشاه عربستان با میزبانی از نیروهای آمریکایی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«موافقت پادشاه_عربستان با میزبانی از نیروهای آمریکایی» یک مقام مسؤل در وزارت دفاع عربستان که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که بن عبدالعزیز با میزبانی از نیروهای آمریکایی موافقت کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشتدیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشت زمانی که ویلیام سالیوان سفیر سابق آمریکا در تهران اوایل سال ۱۹۷۹ از سمت خود کناره گیری کرد، واشنگتن بروس لینگن را به عنوان رهبر کوتاه مدت سفارت در تهران برگزید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا 'نظامیان بیشتری به عربستان می‌فرستد'به نقل از منابع وزارت دفاع آمریکا گزارش شده که ایالات متحده با اعزام چند صد نظامی به عربستان سعودی، حضور نظامی خود در منطقه را افزایش می‌دهد. انتظار می‌رود وزارت دفاع هفته آینده اعزام این نفرات را رسما به آگاهی کنگره آمریکا برساند. برخی رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع وزارت دفاع گزارش کرده‌اند که آمریکا در نظر دارد واحدهایی متشکل از پانصد نفر را برای تقویت حضور نظامی خود در عربستان سعودی به 'پایگاه هوایی امیر سلطان' در آن کشور اعزام کند. این پایگاه در استان الخرج در مناطق کویری عربستان واقع شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خبرگزاری آناتولیشماری از فلسطینی در راهپیمایی بازگشت بزرگ در مناطق مرزی نوار غزه با اسرائيل زخمی شدند و نظامیان اسرائيل برای مقابله با راهپیمایان، اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور کردند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »