تنش در شهر طرابلس لبنان پس از تیراندازی به سوی یک روحانی سنی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنش در شهر طرابلس لبنان پس از تیراندازی به سوی یک روحانی سنی العربيه_فارسى

طبق گفته پزشکان بیمارستانی که شیخ بلال و نزدیکانش به آن منتقل شدند، حال یکی از مجروحان بسیار وخیم گزارش شده است.شهر طرابلس در شمال لبنان و در 80 کیلومتری بیروت واقع شده است.

به گزارش العربیه به نقل از رسانه‌های محلی لبنانی پیشتر میان بلال دقماق روحانی سنی و ناصر بارودی یکی از نظامیان ارتشی درباره رعایت حق‌تقدم در منطقه‌ «ابی سمرا» اختلاف وجود داشته است اما این اختلاف امروز با تیراندازی بارودی به شیخ دقماق و خانواده‌اش هنگام عبور آنها از منطقه مورد اختلاف شکل دیگری به خود گرفته و همه فضای شهر طرابلس را به فضایی متشنج تبدیل کرد.

طبق رسانه‌های محلی این نظامی که به سوی این روحانی لبنانی تیراندازی کرده پس از حادثه از صحنه متواری شده است. شیخ بلال دقماق روحانی سنی مذهب لبنان در دهه نود انجمن «اقرا» را تأسیس کرد. او یکی از مدافعان شیخ احمد الاسیر، روحانی تندرو و جنجالی بود و جلسات متعددی با او داشته است. این روحانی پیش از این یک بار هنگام بازگشت از ترکیه بازداشت شده بود او به دلیل انبار اسلحه‌ای که در خانه پدرش در منطقه «ابی سمرا» کشف شده، بازداشت شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سمیر جعجع پس از احضار به دادگاه نظامی لبنان خواستار حضور حسن نصرالله شدیک دادگاه نظامی در لبنان، سمیر جعجع، رهبر گروه مسیحی قوات البنانیه (نیروهای لبنانی) را برای بازجویی احضار کرد. جعجع اما می‌گوید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان نیز باید در دادگاه حاضر شود. جزئیات بیشتر🔽 لبنان ثورة۱۷تشرین لبنان_ینتفض لماذا حسن نصرالله الارهابي لم یسلم سلیم عیاش المطلوب من قبل محکمة لاهاي الدولیة ؟.. حسن نصرالله منع التحقیقات حول انفجار_مرفأ_بيروت المؤلم و لماذا ؟ 🤣🤣🤣 هر دو شان خایین هستن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۵ سوال دردسرساز آژانس از ایران؛ گروسی از چه حرف می‌زند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »