تنش بین آنکارا و واشنگتن پس از دیدار هیات حماس با اردوغان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنش بین آنکارا و واشنگتن پس از دیدار هیات حماس با اردوغان جزئیات بیشتر🔽

آمریکا روز سه شنبه به دیدار اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با رهبران گروه حماس اعتراض کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمده است که ترکیه با ادامه تماس هایش با حماس خود را «منزوی» می کند. واشنگتن گروه حماس را در فهرست سازمان های «تروریستی» خود قرار داده است. دولت ترکیه در واکنش به انتقاد آمریکا اعلام کرد که از نظر آنکارا فلسطینی ها گروه حماس را به طور «دموکراتیک» برگزیده اند و این گروه «واقعیتی بااهمیت» در منطقه محسوب می شود. وزارت خارجه ترکیه ضمن رد انتقادهای واشنگتن تاکید کرده است که «تروریست» خواندن نمایندگان گروه حماس به «صلح و ثبات» در منطقه کمکی نخواهد کرد.

ترکیه فتح الله گولن و هوادارانش را به حمایت از کودتای نافرجام علیه رجب طیب اردوغان در سال ۲۰۱۶ متهم کرده است. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و هیات همراه او روز ۲۲ اوت در استانبول با رئیس جمهوری ترکیه دیدار کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زنجیرهٔ‌ انسانی در لیتوانی در حمایت از جنبش دموکراسی‌خواهانهٔ بلاروسزنجیرهٔ‌ انسانی در مرز لیتوانی در حمایت از جنبش دموکراسی‌خواهانهٔ بلاروس ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از ۵۰ درصد فروش دارو در اختیار دولت/ بازار کار داروسازی در حال اشباعنایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه بازار کار داروسازی در کشور و در داروخانه ها در حال اشباع است، از بی توجهی به حضور داروسازان در بیمارستانها و بالین انتقاد و بر لزوم بازتعریف جایگاه داروسازان در نظام سلامت و ایجاد زمینه های جدید اشتغال در این حوزه تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در سایه قوانین مردمحور؛ افشاگری گسترده روزنامه‌نگاران از آزارهای جنسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آبرسانی به بیش از 10 هزار و 800 روستا از ابتدای دولت تدبیر و امیدوزیر نیرو در پاسخ به سئوال‌‌های خبرنگاران: آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید تحقق تمامی تعهدات صادراتی در بخش برق ایران پنجمین کشور دنیا در کشت آبی اجرای طرح یکپارچگی و چابک‌تر شدن مدیریت بخش آب
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

لحظه‌ کشف کوزه‌ای پر از سکه‌های طلای یک هزار ساله در اسرائیلاین سکه‌ها متعلق به دوران خلفای عباسی در سده نهم میلادی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »