تنش بین ترکیه و یونان؛ کشتی تنش‌آمیز به آبهای ساحلی آنتالیا برگشت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنش بین ترکیه و یونان؛ کشتی تنش‌آمیز به آبهای ساحلی آنتالیا برگشت

همزمان اما هلوسی آکار، وزیر دفاع ترکیه، گفت که این اقدام به معنی "گذشتن از حقوق‌مان در آنجا" نیست. وزیر دفاع ترکیه دیروز یکشنبه، تایید کرد که کشتی "عروج رییس" به آبهای ترکیه برگشته است. سیستم‌های ردیابی کشتی‌ها هم نشان داد که این کشتی در نزدیکی بندر آنتالیاست.تنش‌های زمانی بالا گرفت که دولت ترکیه کشتی تحقیقاتی برای ارزیابی میادین گاز و نفت را به مناطق مورد ادعای سه کشور یونان، ترکیه و قبرس فرستاد.

آقای میتسوتاکیس گفت قرار است ۱۸ هواپیمای جت جنگده رافائل فرانسوی، چهار ناوچه جنگی و چهار هلیکوپتر نیروی دریایی خریداری کند، و طی پنج سال آینده، ۱۵ هزار سرباز به نیروی نظامی‌اش اضافه کند.ترکیه و یونان، هر دو عضو ناتو هستند، اما پیشینه اختلافات مرزی بر سر حقوق دریایی داشته‌اند. در دهم اوت، ترکیه کشتی‌ "عروج رییس" را که ویژه تحقیقات زلزله‌نگاری است، همراه با دو کشتی کمکی، برای جستجوی میادین احتمالا غنی نفت و گاز به مناطق مورد مناقشه فرستاد که در آبهای نزدیک به جزیره یونانی کاستلوریزو و در فاصله کمی با ساحل جنوب غرب ترکیه قرار دارد.

آن زمان، وزیر خارجه یونان، این اقدام ترکیه را "افزایش جدید و جدی تنش‌ها" نامید که "نقش بی‌ثبات‌کننده ترکیه را بیشتر آشکار کرد".فرانسه، در مشاجره بین دو کشور، از یونان حمایت کرده است. اوایل هفته جاری، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، ترکیه را به "رفتارهای غیرقابل قبول" متهم کرده و بر اهمیت سیاست "روشن و محکم" در قبال ترکیه تایید کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگشت کشتی اکتشافی ترکیه به ساحل این کشور؛ آیا آنکارا عقب نشینی کرده است؟وزیر دفاع ترکیه به خبرگزاری دولتی آنادولو گفته است: «بازگشت کشتی ترک از شرق دریای مدیترانه به این معنی نیست که ترکیه از حق و حقوقش در این منطقه می‌گذرد بلکه هر رفتی، برگشتی دارد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توزیع واکسن روسی کرونا در تمامی مناطق این کشور از امروزتوزیع واکسن روسیه کرونا در تمامی مناطق این کشور از امروز مقامات بهداشت روسیه اعلام کردند که اولین سری واکسن کرونا این کشور از امروز در تمامی نواحی روسیه توزیع می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور ونزوئلا از بازداشت یک 'جاسوس آمریکایی' در نزدیکی پالایشگاه‌های این کشور خبر داد - BBC News فارسینیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از بازداشت یک 'جاسوس آمریکایی' در حوالی دو پالایشگاه در ایالت فالکون در شمال غرب این کشور خبر داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جامعه بین‌المللی رژیم ایران را به خاطر اعدام نوید افکاری، قهرمان کشتی، به شدت محکوم کرد🔺جامعه بین‌المللی رژیم ایران را به خاطر اعدام نوید_افکاری، قهرمان کشتی، به شدت محکوم کرد ⚡️واکنش‌های بین‌المللی به اجرای حکم اعدام نوید افکاری،‌ ورزشکار ایرانی، توسط رژیم ایران همچنان ادامه دارد و این اقدام با محکومیت گسترده جهانی رو‌به‌رو شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی به اعدام نوید افکاری؛ ناراحت، غمگین و ناامیدیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وکیل برانکو: فرصت جدید به پرسپولیس کذب است/ این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهموکیل برانکو: فرصت تازه‌ای به پرسپولیس نداده‌ایم دارو بوشیچ، وکیل برانکو ایوانکوویچ: *فرصت جدید به پرسپولیس کذب است *این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهیم *برانکو از دروغگویی و اعمال نفوذ باشگاه بسیار ناراحت است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »