تندباد در تهران و البرز حداقل ۱۳ مصدوم بر جای گذاشت

03/01/1401 01:34 ق.ظ

۱۴ مورد سقوط و شکستگی درخت در کرج گزارش شده و به برخی تاسیسات برق و مخابرات نیز صدمه وارد شده است.

۱۴ مورد سقوط و شکستگی درخت در کرج گزارش شده و به برخی تاسیسات برق و مخابرات نیز صدمه وارد شده است. سیدکمال حسینی به خبرگزاری ایلنا گفت در حال از دست دادن بازار سلیمانیه، استان هم‌مرز با کردستان ایران، هستیم. به‌گفته او، با این‌که شعار تولید داده می‌شود اما در واقعیت زیرساخت، قانون و ذهنیت تولیدی وجود ندارد و این باور به بدنه اجرایی نرسیده است.

آقای حسینی در ادامه گفت توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و منابع ایران از ترکیه بهتر است اما در عمل تجارت ترکیه با منطقه کردستان عراق، دو تا سه برابر ما بوده است. گمرک ایران جزئیات صادرات کالا به کردستان عراق را منتشر نکرده است، اما کل صادرات به عراق در ۱۱ ماهه پارسال (با احتساب بنزین و گاز طبیعی) حدود هشت میلیارد دلار بوده که نسبت به دور مشابه سال قبل از آن بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافته است.

آمارهای رسمی ترکیه نیز نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۱ صادرات این کشور به عراق با افزایشی دو میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۲۰ به بالای ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. این گزارش نیز جزئیات صادرات به کردستان عراق را منتشر نکرده است. headtopics.com

ملا ها الان میگن شکستن درخت‌ها بعلت شکستن کمر رژیمه که جلاد قرنش ریشهری ثقط شد و شیخ وقیح نیریزانی بدرک واصل شده!!

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

آمریکا در مورد حملات سایبری روسیه هشدار دادروسیه طی دو ماه گذشته حملات گسترده سایبری به ده‌ها سایت دولتی در اوکراین انجام داده است و اخیرا برخی سایت‌های رسمی خود دولت روسیه نیز با حملات سایبری مواجه شد.

کاخ‌سفید در مورد احتمال وقوع حملات سایبری از مبدا روسیه هشدار دادکاخ سفید به شرکتهای آمریکایی هشدار داد که نسبت به وقوع حملات سایبری از مبدا روسیه هشیار باشند. آن نوبرگر، یک مقام ارشد امنیت سایبری کاخ سفید با اشاره به تهدید زیرساخت‌های حیاتی کشورگفت: «شرکت‌های مهم آمریکایی که زیرساخت‌های حیاتی کشور را مدیریت می‌کنند، باید امکانات دفاع سایبری خود را به دلیل...

euronews - اخبار بین المللی در مورد نازنین زاغری رتکلیفنازنین زاغری رتکلیف | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی جاسوس باید گردن زده بشه والسلام چرا برخی، مشتاق جاذبه‌های زیست محیطی ایران مخصوصا در اطراف مراکز حساس نظامی و امنیتی‌اش هستند؟! وقتی وزیر خارجه انگلیس باید مداخله کنه ایرانی بودن مورد تردید است و باید پرسید یک غیر ایرانی چرا باید برای محافظت از محیط زیست ایران خانه و زندگی را رها کند.

عفو بین‌الملل: آزادی بیان و تجمع در افغانستان محدود شده استسازمان عفو بین‌الملل از محدود شدن فزاینده‌ای آزادی بیان و حق آزادی تجمع تحت حاکمیت طالبان در افغانستان خبر داده و این گروه را به نقض جدی قوانین بین‌المللی شکر است خوب کار شده حالی میتوانیم به فکر آرام زندگی کنیم. ما مردم افغانستان خوش هستم شما چرا در هر مسئله ما دخالت میکنید؟

اثر انگشت ایران در بحران انسانی در یمن🖊️ویژه I اثر انگشت ایران در بحران انسانی در یمن ◀️تهران با پنهان شدن در پشت شعارهای «حمایت از اقلیت شیعه» و «محور مقاومت» از شورشیان حوثی به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف توسعه طلبانه خود در یمن استفاده می کند اردوغان_غلط_کرد🇹🇷🇹🇷🇹🇷 اردوغان_غلط_کرد🇹🇷🇹🇷🇹🇷 اردوغان_غلط_کرد🇹🇷🇹🇷🇹🇷 چی شد قرار بود بایراکتار‌ بفرستی یمن بله خب البته از ترس این موشکه گرخیدید فیشار بخور پان ترک✋ از هر دو موشکی که یمن به عربستان میزنه یکیش صاف به ک* ننه ی عردوغان حرومی میره تخم سگا :)) مادر یک یکتونو گ....دن

رئیس اتاق بازرگانی سنندج خبر داد: کاهش ۴۰ درصدی صادرات به اقلیم کردستان عراقرئیس اتاق بازرگانی سنندج می‌گوید بر اساس آمار و ارقام، صادرات ایران به اقلیم کردستان عراق در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است.

سیدکمال حسینی به خبرگزاری ایلنا گفت در حال از دست دادن بازار سلیمانیه، استان هم‌مرز با کردستان ایران، هستیم.

به‌گفته او، با این‌که شعار تولید داده می‌شود اما در واقعیت زیرساخت، قانون و ذهنیت تولیدی وجود ندارد و این باور به بدنه اجرایی نرسیده است.

آقای حسینی در ادامه گفت توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و منابع ایران از ترکیه بهتر است اما در عمل تجارت ترکیه با منطقه کردستان عراق، دو تا سه برابر ما بوده است.

گمرک ایران جزئیات صادرات کالا به کردستان عراق را منتشر نکرده است، اما کل صادرات به عراق در ۱۱ ماهه پارسال (با احتساب بنزین و گاز طبیعی) حدود هشت میلیارد دلار بوده که نسبت به دور مشابه سال قبل از آن بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافته است.

آمارهای رسمی ترکیه نیز نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۱ صادرات این کشور به عراق با افزایشی دو میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۲۰ به بالای ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. این گزارش نیز جزئیات صادرات به کردستان عراق را منتشر نکرده است.

انتظار رشد صادرات ایران به منطقه کردستان عراق در حالی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۱ اسفند منطقه اربیل عراق را هدف حملات موشکی قرار داد و مقامات ارشد کردستان عراق این حملات را «تروریستی» نامیدند و مقامات بغداد نیز با محکومیت این حملات، آن را نقض حاکمیت ملی کشور خواندند.

هفته گذشته نیز چهار موشک به مناطق اطراف پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد که میزبان پیمانکاران آمریکایی و جت‌های جنگنده عراقی است، اصابت کرد.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، اما گروه‌های مسلحی که برخی مقامات عراقی می‌گویند از سوی ایران حمایت می‌شوند، پیش از این مسئولیت حملات مشابه را برعهده گرفته‌اند.

با استفاده از گزارش‌های ایلنا، گمرک ایران، مرکز آمار ترکیه، سایت رادیو فردا/د.خ/ک.ر