موج پنجم کرونا, کرونای نوع دلتا, ستاد ملی مقابله با کرونا

موج پنجم کرونا, کرونای نوع دلتا

تناقض‌گویی مسئولان در آخرین نشست ستاد ملی کرونای دولت روحانی | DW | 31.07.2021

حسن روحانی با تمجید از عملکرد ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت دوازدهم گفت این ستاد با اتکا به توان داخلی موفق عمل کرد. سخنگوی ستاد می‌گوید ۲۹ استان درگیر موج گونه دلتای کرونا و تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن هستند.

31/07/2021 01:07:00 ب.ظ

حسن روحانی با تمجید از عملکرد ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت دوازدهم گفت این ستاد با اتکا به توان داخلی موفق عمل کرد. سخنگوی ستاد می‌گوید ۲۹ استان درگیر موج گونه دلتای کرونا و تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن هستند.

حسن روحانی با تمجید از عملکرد ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت دوازدهم گفت این ستاد با اتکا به توان داخلی موفق عمل کرد. سخنگوی ستاد می‌گوید ۲۹ استان درگیر موج گونه دلتای کرونا و تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن هستند.

این ادعا در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان و حتی وزیر بهداشت، سعید نمکی بارها از تصمیم‌گیری‌های ستاد ملی به شدت انتقاد کرده‌اند.یکی از نمونه‌های بارز این انتقادها به تعلل ستاد ملی در اعمال محدودیت‌های شدید و جلوگیری به موقع از سفرها و دید و بازدیدهای نوروز امسال بود که گفته می‌شود در اوج‌گیری موج چهارم پاندمی در ایران نقش داشته است.

اعدام در ملاعام در هرات؛ تقلید امارت اسلامی از نظام ولایی علامه حسن‌زاده آملی به لقاءالله پیوست لاوروف در توجیه تاخیر ایران برای بازگشت به مذاکرات: دولت رئیسی «به تازگی» شکل گرفته است

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس دولت دوازدهم با اشاره به این که ایران از ابتدای پاندمی مجبور به تکیه بر توان داخلی بود گفت: «اوایل که هیچ‌کس به ‌کسی کمک نمی‌کرد البته بماند که ما تحریم بودیم، برای ماسک هم کسی به کسی کمک نمی‌کرد، حتی در هوا هم ماسک را می‌قاپیدند که از این کشور به آن کشور نرسد.»

دو روایت از"نقطه‌ای که به آن رسیدیم"روحانی افزود جمهوری اسلامی برای مقابله با کرونا به توان و امکانات داخلی تکیه کرد و موفق بود و اگر یاری و هماهنگی همه نهادها و دستگاه‌های دولتی و حکومتی نبود"ما به این نقطه نمی‌رسیدیم".معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی در حاشیه آخرین نشست این ستاد در دولت دوازدهم روایت دیگری از"این نقطه" ارائه داده که با سخنان رئیس جمهوری ناهمخوان است. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبه گزارش خبرگزاری ایسنا علیرضا رئیسی در جمع خبرنگاران گفت: «در حال حاضر ۲۹ استان درگیر کرونای دلتا شده و میزان بستری و ورود به بیمارستان‌ها دارد بالا می‌رود. خیلی از تخت‌های بیمارستان‌ها دارد پر می‌شود.»

گونه دلتای ویروس کرونا که نخستین بار در هند شناسایی شده ظاهرا از قدرت سرایت به مراتب بیشتری نسبت به گونه‌های دیگر برخوردار است و شیوع آن در موج پنجم پاندمی از مناطق جنوب و شرق ایران آغاز شد و اکنون تقریبا به سراسر کشور رسیده است.افزایش شدید شهرهای در وضعیت قرمز

بر پایه آمار رسمی وزارت بهداشت از نهم مرداد ماه ۲۸۵ شهر ایران در وضعیت قرمز کرونایی (بسیار پرخطر) قرار دارند. تعداد شهرهای قرمز ابتدای تیرماه ۲۲ شهر بود و شمار آنها با شتاب رو به افزایش گذاشته است.وزیر بهداشت چندی پیش گفته بود بسیاری از کشورهای جهان در حیرت‌اند که ایران چگونه موفق به مهار کرونا شده است. با این وجود آمار رسمی و سخنان علیرضا رئیسی نشان می‌دهد که پاندمی به شکل افسارگسیخته‌ای در حال گسترش است و میزان مبتلایان جدید به شدت افزایش می‌یابد.

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر از ۴۰ درصددر برخی از روزهای گذشته موارد جدید مبتلایان نیازمند به بستری از سه هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر بوده و ادامه این وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را با مشکلات جدی روبرو می‌کند.سخنگوی ستاد ملی با هشدار جدی نسبت به این که هنوز موج جدید کرونا در ایران به قله نرسیده گفت: «رعایت پروتکل‌ها در کشور به زیر ۴۰ درصد سقوط کرده است و ویروسی با این قدرت سرایت بالا می‌تواند همه را مبتلا کند.» headtopics.com

نخست وزیر اسرائیل: پیشنهاد می‌کنم رهبران ایران به وضعیت مردم خود رسیدگی کنند آیا سیگاری‌ها واقعا کمتر به بیماری کووید۱۹ مبتلا می‌شوند؟ | DW | 25.09.2021 طالبان 'چهار متهم' را کشت و در شهر هرات آویزان کرد | DW | 25.09.2021

بالاترین میزان شناسایی مبتلایان جدید در موج چهارم پاندمی در ایران مربوط به ۲۵ فروردین بود که تعداد آنها به حدود ۲۵ هزار و ۶۰۰ نفر می‌رسید. پنجم مرداد تعداد مبتلایان جدید به نزدیک ۳۵ هزار نفر رسید.مبتلایان پنهان و نسبت آزمایش به ابتلاآمار رسمی کرونا در ایران بازگوکننده دقیق وضعیت واقعی نیست. نمونه‌ای از آن در داده‌های وزارت بهداشت در مورد آزمایش‌های تشخیص و موارد مثبت ابتلا قابل مشاهده است.

در شبانه روز منتهی به هشتم مرداد در مجموع اندکی بیش از ۶۲ هزار آزمایش تشخیص کرونا در سراسر ایران انجام شده و تعداد موارد مثبت بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ مورد بوده است.این نسبت در روزهای قبل به مراتب نگران‌کننده‌تر بوده و بیش از نیمی از آزمایش‌ها مثبت بوده است. به بیان دیگر مبتلایان بسیار بیشتری وجود دارند، که به دلیل شمار ناچیز آزمایش به نسبت جمعیت، شناسایی نمی‌شوند و پنهان می‌مانند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدافزون بر این روند واکسیناسیون در ایران، گرچه در روزهای اخیر شتاب چشمگیری گرفته، به نسبت بسیاری از کشورهای منطقه بسیار کند پیش رفته است.تا حدود یک هفته پیش اغلب وعده‌های دولت برای تامین واکسن مورد نیاز شهروندان تحقق نمی‌یافت. از ۲۱ بهمن سال پیش تا ابتدای مرداد اندکی کمتر از ۱۰ میلیون دوز واکسن در ایران تزریق شده بود.

در چند روز اخیر تعداد واکسن‌های تزریق شده در روز به ۴۰۰ هزار دوز هم رسیده است. به گفته علیرضا رئیسی در دو روز اخیر دو و نیم میلیون دوز واکسن وارد ایران شده و فردا هم یک میلیون دوز وارد می‌شود.او می‌گوید تا پایان مرداد هفت میلیون دوز واکسن وارد ایران می‌شود. این تعداد در قیاس با کمتر از ۱۰ میلیون دوز واکسن تزریق شده در پنج ماه و نیم منتهی به اول مرداد قابل توجه است اما با توجه به تجربه ماه‌های گذشته در مورد ادامه این روند اطمینانی وجود ندارد. headtopics.com

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونابازداشت سه تن به اتهام"خرابکاری" در برق‌رسانیخبرگزاری فارس ۱۷ تیر (۸ ژوئیه) به نقل از یک منبع آگاه از بازداشت سه تن از پرسنل یک نیروگاه‌ مهم برق ایران به اتهام"همکاری با گروهک‌های ضدانقلاب" در ایجاد اختلال در شبکه تولید و توزیع برق به شهرهای بزرگ خبر داد. فارس می‌نویسد، طبق اعترافات متهمان"مشخص شد سازماندهی این افراد توسط بخشی از بدنه ضدانقلاب از خارج از کشور صورت گرفته است". همچنین آمده است که پیگرد بقیه متهمان این پرونده ادامه دارد.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا"فرافکنی" برای"فرار از مسئولیت‌پذیری"اما آیا اخباری این‌‌چنین می‌تواند خشم مردم ایران که خاموشی‌ها کسب و کارشان را کسادتر و زندگی‌شان را مختل کرده فروبنشاند؟ نگاهی به شبکه‌های اجتماعی کافی است تا پاسخ روشن شود. پاسخ به وضوح منفی است. کاربران علت این وضعیت را"بی‌کفایتی مسئولان جمهوری اسلامی، سیاست‌های نادرست و فساد فراگیر در ساختار جمهوری اسلامی" می‌دانند. بسیاری اتهاماتی این‌چنین را تنها"فرافکنی و فرار از مسئولیت‌پذیری" می‌دانند.

'کشته شدن یک نفر' در هجوم زائران اربعین به مرز مهران | DW | 26.09.2021 لاوروف: آمریکا برای بازگشت به برجام تلاش بیشتری کند | DW | 26.09.2021 ‌مردم آمل سوگوار رحلت علامه حسن‌زاده / تجمع مردم در مقابل بیمارستان امام رضا(ع) ‌ + فیلم- اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا۱۶۰۰ سانحه در آسانسور در شش روز قطعی برقپنج‌شنبه ۱۷ تیر سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران شش روز پیش از این تاریخ را"روزهای تاریخی" این شرکت خواند و گفت، طی این چند روز به دلیل قطعی برق ۱۶۰۰ حادثه آسانسور گزارش شد. او افزود: «یک ایستگاه ما در حوالی میدان آزادی تهران در یک روز ۳۰ مورد عملیات برای حادثه آسانسور داشت و یک ایستگاه در شرق تهران هم ۲۵ مورد این‌چنینی داشت.»

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناعوارض خطرساز قطعی برق برای بیماراندر شرایط اوج شیوع کرونا در اغلب شهرهای ایران قطعی مکرر برق به‌ویژه برای بیماران کرونایی که حیاتشان به دستگاه‌های کمکی تنفسی بسته است خطرناک است. هر چند در کلان‌‌شهرها اغلب بیمارستان‌ها به برق اضطراری مجهز هستند، اما خروج برق از برق شهری و ورود به برق اضطراری زمان‌بر است و تا زمانی که این اتفاق بیافتد، کاهش محسوسی در فشار اکسیژن ایجاد می‌شود که به‌ویژه برای بیماران بخش مراقبت‌های ویژه خطرساز است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناکاهش ۳۰۰۰ مگاواتی مصرف برقرضا اردکانیان، وِزیر نیرو در ۱۷ تیر گفت، هفته گذشته اوج بار مصرف برق بیش از ۶۶هزار مگاوات بود در حالی که این رقم اکنون به بیش از ۶۳هزار مگاوات رسیده است. او افزود: «به عبارت دیگر حدود ۳۰۰۰ مگاوات یا سه میلیون کیلووات ساعت را به کمک هموطنان کاهش دادیم.»

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناپایان کار پاساژها تا پایان مرداد در ساعت ۱۸سخنگوی صنعت برق اعلام کرد، با پایدار شدن وضعیت تولید برق حرارتی، میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ۵۰هزار مگاوات گذشت ولی کماکان واحدهای برق‌‌آبی دچار محدودیت هستند. او زمان خاتمه کار مراکز تفریحی و تجاری را تا پایان مرداد ساعت ۱۸ تعیین کرد.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناتغییر ساعات کاری بانک‌هادر ۱۷ تیر همچنین اعلام شد که به دلیل کمبود برق ساعات کاری بانک‌ها تا اطلاع ثانوی تغییر کرده است. طبق اعلام بانک مرکزی، از روز شنبه ۱۹ تیر تا اطلاع ثانوی ساعات کاری بانک‌ها از ۷ صبح تا یک‌ونیم بعدازظهر خواهد بود. کار اداره‌های دولتی نیز از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح آغاز و تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه تمام می‌شود. همچنین اعلام شد که کلیه ادارات دولتی استان تهران روزهای پنج‌شنبه تعطیل هستند.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناافزایش سرقت‌ها در خاموشی‌هاهمزمان حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا از به‌کارگیری تعداد بیش‌تری نیروی پلیس راهور به دلیل افزایش موارد سرقت در خاموشی‌ها خبر داد. همچنین باند سارقان کابل‌های برق نیز کسب‌وکارشان در خاموشی‌ها رونق پیدا کرده است. او گفت، سارقان عمدتا معتاد هستند و به گفته خودشان با فروش کابل به زباله‌گردها هزینه یک روز مواد مخدرشان تامین می‌‌شود.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا"کاهش اثربخشی" داروهاعلی فاطمی، نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران می‌گوید، با قطع برق داروهایی که در قفسه نگهداری می‌شوند ممکن است آسیب ببینند. چرا که دمای هوا به بالای ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و نگهداری دارو در قفسه‌ها دچار مشکل می‌شود. او تأکید کرد: «زنجیره سرما باید برای داروهای یخچالی حفظ و رعایت شود اما متأسفانه قطعی برق سبب ایجاد مشکل و افزایش احتمال آسیب دیدن داروهای یخچالی می‌شود.»

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا۱۱هزار مگاوات کسری برقاسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئيس‌جمهور ایران چهارشنبه ۱۶ تیر از ۱۱هزار مگاوات کسری برق خبر داد و گفت، ایران برای مصرف خود به ۶۴ هزارمگا‌وات برق احتیاج دارد در حالی که تولید فعلی این کشور در حدود ۵۳ هزار مگاوات است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخطر قطعی برق برای کشاورزیمحسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشور خواستار ورود ارگان‌های امنیتی و مجلس به مشکلات قطعی آب و برق شد. به پیشی‌بینی او، ادامه آشفتگی و بی‌برنامگی در قطعی آب و برق اثرات مخربی بر روی بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی خواهد گذاشت. محسن نقاشی ادامه داد، در نتیجه این شرایط تعداد واحدهای تولیدی صنایع غذایی که تعطیل می‌شوند افزایش خواهد یافت.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناقطع و وصل برق عامل حریق در غرب تهرانقطعی مکرر برق تا کنون موارد متعددی آتش‌سوزی به دنبال داشته است. یک مورد آن به گفته آتش‌نشانی تهران، در بارانداز سازمان اموال تملیکی در جاده مخصوص کرج اتفاق افتاد که عملیات اطفای حریق در آن تا شامگاه دوشنبه ۱۴ تیر ادامه داشت. شش سوله‌ بزرگ متعلق به این سازمان طعمه حریق شد.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخاموشی و شعار"مرگ بر دیکتاتور"در روزهای گذشته اعتراضات زیادی در مقابل اداره برق شهرهای مختلف ایران رخ داده است. تداوم خاموشی‌ها و هجوم گرمای تابستانی در تیرماه باعث شد که دست کم در پنج استان تهران، فارس، مازندارن، گلستان و گیلان اعتراضاتی صورت بگیرد. در محله‌های تهران و شیراز بانگ"مرگ بر خامنه‌ای" و"مرگ بر دیکتاتور" شنیده شد. در شهر ری مردم جلوی شرکت برق جمع شدند و شعار ‌دادند: «وزیر بی کفایت استعفا استعفا».

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناپیامد قطع برق برای مردم و واحدهای تولیدیقطعی برق تأمین آب لوله‌کشی و فعالیت صنایع را هم با معضلات جدی روبرو کرده است. اعلام برنامه و جدول قطع برق همچنان ادامه دارد و با گرم‌تر شدن دمای هوا و افزایش مصرف، نوبت و مدت خاموشی نیز در بسیاری از شهرها افزایش یافته است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونااستخراج رمزارز در مظان اتهامبا افزایش خاموشی‌‌ها بار دیگر استخراج بیت‌کوین یا رمزارز که مصرف برق بالایی دارد در مظان اتهام قرار گرفته است. پلیس تهران حدود دو هفته پیش از کشف یک مرزعه رمرزارز با بیش از ۷هزار ماینر در چیتگر خبر داد. حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران افزود که این مزرعه بزرگترین مزرعه استخراج ارز دیجیتال بوده و حدود ۴ درصد از برق کل کشور در آن استفاده می‌شده است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخروج نیروگاه بوشهر از شبکه سراسری برقپیش از خبر کشف این مزرعه رمزارز، روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که به دنبال"بروز نقص فنی" در نیروگاه بوشهر این نیروگاه موقتا از شبکه سراسری برق خارج می‌شود. این خاموشی به معنای کاهش یک‌هزار مگاواتی تولید برق خوانده و از مردم خواسته شد، تا می‌توانند در مصرف برق در ساعات میانی روز صرفه‌جویی کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

چشم‌انداز: مقصر مرگ مشکوک شاهین ناصری، شاهد شکنجه نوید افکاری چه کسی است؟

پس از دو روز از انتشار گزارش‌ها درباره جان باختن شاهین ناصری در زندان سازمان زندان‌ها مرگ او را تایید کرد. از جزییات مرگ او که شاهد شکنجه نوید افکاری بود چه ...

خود گوزی و خود خندی عجب مرد هنرمندی هموطن_بپاخیز سکوت_کافیست نه_به_جمهوري_اسلامي قیام_تا_سرنگونی اقای روحانی خفه خون بگیر این چند روز اخر ، بزار ابی قاتل بیاد یه خرده بخندیم لکوموتیرشو راه بندازه ببینیم بکجا میریم!!

کرونا در ایران؛ ۲۹ استان درگیر با کرونای دلتا

گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده استدر این سند آمده است که شیوع این گونه، در میان افراد کاملا واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که «جنگ با کرونا تغییر کرده است». این یک جنایت جنگی است که در حق بشریت در حال رخ دادن است. و باید جلوی آن گرفته شود. و عامل آن محاکمه گردد.

رهبری با زبان و عمل دوگانگی علم و دین را در ماجرای کرونا حل کردند/ اختیارات ستادملی مبارزه با کرونا مساوی اختیارات شورای عالی امنیت ملی استروحانی در ستاد ملی مبارزه با کرونا: رهبری با زبان و عمل دوگانگی علم و دین را در ماجرای کرونا حل کردند/ اختیارات ستادملی مبارزه با کرونا مساوی اختیارات شورای عالی امنیت ملی است

اردوغان: تحقیقات در مورد آتش‌سوزی در مناطق مختلف کشور با قوت ادامه دارداردوغان: تحقیقات در مورد آتش‌سوزی در مناطق مختلف کشور با قوت ادامه دارد

اعلام جرم علیه یک کاردینال سابق در آمریکا در رابطه با تعرض جنسی به یک نوجوان♦ این کاردینال سابق در سال ۲۰۱۹، پس از آن که تحقیقات واتیکان تایید کرد که او بزرگسالان و نیز کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده است، توسط پاپ فرانسیس از مقام خود خلع شد. ⬇ بیشتر بخوانید: تمامی به اصطلاح پیامبران و این تبلیغ کنندگان ادیان همگی حرومزاده و جنایتکار بودن و هستن فرقی هم بین اسلام و یهودیت و مسیحیت و بقیه نیست

درگذشت دوبلور دیگری با کرونا + نمونه صداشیرین بهرامی، دوبلور بر اثر کرونا درگذشت شیرین بهرامی، دوبلور و گوینده پنجشنبه (هفتم مرداد ماه) بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت خدا رحمتشون کنه 💔 🖤🖤🖤 به تخمم یه مزدور بود