تمکین تنها ۱۹ درصد از پزشکان به نصب دستگاه کارت‌خوان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنها ۱۹ درصد پزشکان کارت خوان نصب کرده‌اند

به گزارش ایسنا، هادی خانی در نشست خبری با موضوع پولشویی و فرار مالیاتی در اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار کرد: مبارزه با فرار مالیاتی یکی از بحث‌های مهم و کلیدی در اقتصاد کشور است، در خصوص نظام مالیاتی با دو واژه سروکار داریم؛ اولا یک حقیقت وجود دارد و آن اینکه امروز اصلی‌ترین، صریح‌ترین و مهم‌ترین و شاید کلیدی‌ترین شیوه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، پولشویی و نظام‌بندی به اقتصاد کشور، مبارزه با سوداگری، مبارزه با دلال‌بازی نامشروع و اصلاح و نوین‌سازی نظام مالیاتی است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که سازمان امور مالیاتی مظلوم است. اثرات بسیاری از مفاسد اقتصادی کشور، کوتاهی دستگاه‌های متولی اجرایی در اجرای دقیق مقررات در سازمان امور مالیاتی رسوب می‌کند و خود را در قالب شرکت‌های صوری، کارت‌های بازرگانی و اعتباری اجاره‌ای و سایر مفاسد خود را نشان می‌دهد. مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از جمله کارهایی که در طبقه‌بندی اول قرار می‌گیرد می‌توان به آماده کردن زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تحقق مالیات هوشمند اشاره کرد، اگر سازمان امور مالیاتی بخواهد نقش خود را در شفاف‌سازی اقتصاد کشور در برخورد با جرایم اقتصادی از جمله فرار مالیاتی به خوبی ایفا کند، باید مدرن و هوشمند شود.

خانی خاطرنشان کرد: نظام مالیاتی باید هوشمند شود و خواهد شد و سازمان در این جهت عزم جدی دارد تا براساس ریز داده‌های دارایی افراد به سه مقوله رسیدن به اظهار نامه پیش‌فرض، حسابرسی بر مبنای ریسک و طراحی سامانه‌های مانیتورینگ فعالیت‌های اقتصادی کشور برسد. وی ادامه داد: یکی از راه‌های دیگر سازمان در جهت احصا ریز داده‌ها، اجرای پروژه صندوق‌های فروشگاهی است. براساس تبصره دو ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و آیین نامه اجرایی آن ملزم به این هستیم که صندوق‌های فروشگاهی را در سطح کلیه اصناف‌های اقتصادی راه‌اندازی کنیم.

خانی در خصوص اقدامات سازمان در خصوص ساماندهی دستگاه کارتخوان برای پزشکان خاطرنشان کرد: بنده امروز بسیار متاسفم از اعلام این خبر که با وجود تعامل خوب سازمان با قشر تحصیل‌کرده پزشکان و تمدید دوباره فرصت، پزشکان در آزمون شفاف‌سازی اقتصاد کشور و اعتماد سازی مردم به شفافیت اقتصادی کشور نمره خوبی را دریافت نکرده‌اند و این درحالی است که انجام این فرآیند ۱۰ الی ۱۵ دقیقه از وقت پزشکان را خواهد گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز انقلاب معدنی برای بهره‌برداری از ذخایر و فرآوری معادنوزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تلاش برای افزایش صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر، دو درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است که اگر این رقم به چهار درصد افزایش یابد، 54 درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به این کشورها خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دختران گوی قبولی در کنکور را از پسران ربودنددختران گوی قبولی در کنکور را از پسران ربودند مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور: از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ پذیرفته نهایی در کنکور سراسری ۹۸ دختران بیش از ۵۴ درصد قبولی ها را تشکیل می‌دهند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وزیر کشورآلمان: از پناهجویان به ایتالیا ۲۵ درصد را می‌پذیریم | DW | 14.09.2019وزیر کشور آلمان اعلام کرد که کشورش حدود یک چهارم از پناهجویان نجات‌یافته در مدیترانه که به ایتالیا وارد می‌شوند را می‌پذیرد. سازمان جهانی پناهجو می‌گوید ۶۸۰ نفر در شش ماهه نخست سال جاری در دریای مدیترانه غرق شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دوربین‌های تشخیص چهره به چه کار پلیس می‌آیند؟فناوری تشخیص چهره آن هم به صورت زنده یکی از راههای به دام انداختن جنایتکاران است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابهام درباره صدور حکم ۱۰ سال زندان برای زن جوانی که آهنگ «شهره» را در روستای ابیانه خواندابهام درباره صدور حکم ۱۰ سال زندان برای زن جوانی که آهنگ «شهره» را در روستای ابیانه خواند برخی منابع از ایران می گویند جمهوری اسلامی، «نگار_معظم »، خواننده شیرازی که چندی پیش ترانه‌ای از شهره صولتی را در ابیانه اجرا کرد، به ۱۰ سال زندان محکوم کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در تاسیسات آرامکوی سعودی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 «آتش‌سوزی در تاسیسات آرامکوی سعودی؛ عربستان حمله پهپادی به دو کارخانه شرکت نفتی آرامکو را تایید کرد» وزارت کشور عربستان اعلام کرد این دو کارخانه شرکت نفتی آرامکو هدف حمله پهپادی قرار گرفتند یمن
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »