تمدید معافیت عراق از تحریم‌های ایران به مدت 45 روز دیگر

01/09/1399 08:44 ق.ظ

تمدید معافیت عراق از تحریم‌های ایران به مدت ۴۵ روز دیگر از سوی آمریکا وزارت خارجه آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را ۴۵ روز دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه واشنتگتن پست، دولت دونالد ترامپ روز جمعه طول مدت معافیت از تحریم های ایران برای عراق را که این کشور را قادر می سازد به واردات انرژی از ایران ادامه دهد، کاهش داد.معافیت از تحریم ها معمولا 120 روز به طول می انجامند که پس از افزایش فشار بر ایران توسط مایک پمپئو وزیر اموز خارجه این کشور، این مدت به 60 روز کاهش یافت.

معافیت از تحریم ها معمولا 120 روز به طول می انجامند که پس از افزایش فشار بر ایران توسط مایک پمپئو وزیر اموز خارجه این کشور، این مدت به 60 روز کاهش یافت. یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت که پمپئو این معافیت را به مدت 45 روز دیگر تمدید کرده است و این اقدام دولت ترامپ را با تصمیم نهایی تمدید یا لغو کلی این معافیت ها پیش از پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در 20 ژانویه مواجه می سازد.

این سخنگو ادامه داد: وزیر امور خارجه معافیت از تحریم ها برای عراق را تمدید کرد تا این کشور بتواند جهت واردات برق از ایران تبادلات مالی مربوطه را انجام دهد. این معافیت اطمینان ایجاد می کند که عراق قادر به تامین نیازهای کوتاه مدتش دز زمینه انرژی است، در حالی که گام هایی در راستای کاهش وابستگی به واردات ایران بر می دارد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

یعنی 45 روز دیگه عراق از, ایران گاز, وبرق مجانی میتونه بگیره بدون پرداخت حتی یک دلار این یعنی ترامپ ظاهراً داره ایران را تحریم می‌کنه و عملاً از مسیر عراق، تحریم را برای ایران حذف کرده! روزی میرسه که همه براندازها می‌فهمند ترامپ تا چه حد مخفیانه با رژیم آخوندی در ارتباط بوده و زد و بند می‌کرده. (متأسفانه تعصب و نادانی نمیگذاره برخی الان اینو بفهمند)

آمریکا معافیت عراق جهت واردات برق از ایران را 120 روز دیگر تمدید کردایالات متحده آمریکا با تمدید معافیت عراق جهت واردات برق از ایران به مدت 120 روز دیگر موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را ۱۲۰ روز تمدید کردیک سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را ۱۲۰ روز تمدید کرده است تا بغداد بتواند تبادلات مالی واردات انرژی را انجام دهد.

​​​​​​​آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را تمدید کرد | DW | 31.03.2021رسانه‌ها به نقل از منابع عراقی از تمدید چهار ماهه معافیت عراق از تحریم‌های ایران خبر دادند. مقامات عراقی می‌گویند آمریکا در مورد پرداخت بدهی‌های این کشور به ایران چراغ سبز نشان داده است. وضعیت کثافت بلاتکلیفی ... !؟

خبرگزاری فرانسه: آمریکا پیش از گفتگوهای استراتژیک با عراق، معافیت بغداد برای خرید گاز از ایران را تمدید کردخبرگزاری فرانسه: آمریکا پیش از گفتگوهای استراتژیک با عراق، معافیت بغداد برای خرید گاز از ایران را تمدید کرد سایت «نفت عراق» نیز روز سه شنبه خبر اعطای معافیت ۱۲۰ روزه آمریکا به عراق برای واردات برق و گاز از ایران را منتشر کرد. گاز بده ، برق بده ولی پول بر نمیگرده ، هیچ آدم دیوانه ای چنین معامله ای میکند ، ؟

نگرانی مدافعان حقوق بشر از عدم تمدید ماموریت جاوید رحمان در ایرانمنم بیش از بیست ساله در ابتدا و انتهای هر نشست و برخاستی, وحتی هر خواب و بیداری و.... ابراز نگرانی و محکوم میکنم ... دیسک کمر وگردن گرفتم اما هیچ توجه واقدامی نشد که هیچ, بلکه افعال ضد بشری شون رو گسترش داده وحتی رسمیت دادند, کتاب و جزوه راهنما هم چاپ کردند برای روشهای ضدبشر

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه واشنتگتن پست، دولت دونالد ترامپ روز جمعه طول مدت معافیت از تحریم های ایران برای عراق را که این کشور را قادر می سازد به واردات انرژی از ایران ادامه دهد، کاهش داد.

معافیت از تحریم ها معمولا 120 روز به طول می انجامند که پس از افزایش فشار بر ایران توسط مایک پمپئو وزیر اموز خارجه این کشور، این مدت به 60 روز کاهش یافت.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت که پمپئو این معافیت را به مدت 45 روز دیگر تمدید کرده است و این اقدام دولت ترامپ را با تصمیم نهایی تمدید یا لغو کلی این معافیت ها پیش از پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در 20 ژانویه مواجه می سازد.

این سخنگو ادامه داد: وزیر امور خارجه معافیت از تحریم ها برای عراق را تمدید کرد تا این کشور بتواند جهت واردات برق از ایران تبادلات مالی مربوطه را انجام دهد. این معافیت اطمینان ایجاد می کند که عراق قادر به تامین نیازهای کوتاه مدتش دز زمینه انرژی است، در حالی که گام هایی در راستای کاهش وابستگی به واردات ایران بر می دارد.

عراق با واردات گاز و برق از ایران یک سوم نیازهایش در زمینه انرژی را تامین می کند.