تمجید خامنه‌‌ای از اولین شورای غیرقانونی در جمهوری اسلامی ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

کارکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمان تاسیس تصفیه دانشگاه‌ها از اساتیدی بود که نظام جمهوری اسلامی نمی‌پسندید اما در ادامه وارد سیاستگذاری علمی و فرهنگی شد. یادداشت فرامرز_داور درباره توییت خامنه‌ای: پشت_صحنه_یک_توییت راستی‌آزمایی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، از دل «ستاد انقلاب فرهنگی» درآمد و هدف از تاسیس آن، «پاک‌سازی» دانشگاه‌ها و مدارس از آثار فرهنگی و علمی دوره «پهلوی» بود.

اعضای این شورا، منصوبان رهبر هستند و جلسات آن به ریاست رییس‌جمهوری تشکیل می‌شوند. اما مصوبات آن برای اجرایی شدن باید به تایید رهبر جمهوری اسلامی برسند که نوعی مداخله سازمان یافته رهبر در امور مجلس و قانون‌گذاری است. در حال حاضر، شوراهای متعددی در جمهوری اسلامی با حکم رهبر تشکیل شده‌‌اند که صفت عالی دارند؛ یعنی مصوبات آن‌ها بر قانون‌گذاری مجلس ارجح هستند. اما شورای عالی انقلاب فرهنگی اولین مورد از این شوراها است. شورای عالی انقلاب فرهنگی گرچه پیش از بازنگری در قانون اساسی سال ۱۳۶۸ تاسیس شده بود اما باز هم وارد قانون اساسی نشد و غیرقانونی بودن آن حتی به شکل صوری هم علاج نشده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک مرکز تحقیقاتی آمار کشته‌شدگان اعتراضات اخیر ایران را 1360 نفر برآورد کردبا گذشت چند هفته از موج اعتراضات سراسری اخیر در ایران اما مقامات جمهوری اسلامی هنوز از بیان رسمی خب که چی؟ این مرکز امار کشته های هر روز جنگ عربستان رو توی یمن رو هم گرفته؟ آمار واقعی شهدای منا را هم اعلام کنید یک مرکز تحقیقاتی اعلام کرده نزدیک ۷۰۰۰نفر شهید شدن و آل سعود از تحویل جنازه و اعلام واقعی تعداد شهدا خوداری کرده است کدوم مرکز تحقیقاتی؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

'جدال لفظی' یک دانشجو با رئیسیدر جریان سخنرانی ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران در دانشگاه تهران به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، یکی از دانشجویان 'در مقابل رئیس عدلیه از آیت‌الله خامنه‌ای شکایت می‌کند'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ | خبرهای کوتاه | DW | 12.12.2019وی افزود که خوب ماله کشی نمی کنند در اخر هم اضافه کرد آیت الله بی بی سی از 20:30 بهتر می ماله بی بی سی که ازخودتان است ، شکایت ازآن رسانه ،آیا برای رد گم کردن و انحراف افکارعمومی نیست؟! شاید می دانید که مردم ایران بخاطر این که بی بی سی ازجمهوری اسلامی جانبداری می کند، نام آیت الله بی بی سی برآن نهاده اند. شكايت كرده ك چي؟؟چرا پتشونو ميريزن رو اب؟! اگه معتقدن گزارش دروغ پخش ميكنن ك باشه پيگيري كنن ببينيم. ولي هر طور حساب كنن ب اندازه دروغاي خود ج.ا نميشه! در ضمن تكليف شبكه هاي برون مرزيه خودشون ب زبانهاي ديگه چي؟ اونا چقدر اراجيف تحويل دنيا ميدن؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیگیری شکایت ایران علیه شبکه‌های معاند از طریق آفکام در جریان استسفیر ایران در لندن از پیگیری شکایت کشور از برخی شبکه‌های معاند در انگلستان خبر داد. حسین عاقا چی 👁️
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

زمانبندی انتخابات ۹۸- دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

از نگاه حکومت ایران ارتش چه تفاوتی با سپاه دارد؟معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید ۷۵ هزار نفر از نیروی انسانی ارتش کم شده و این نیروها مشکلات معیشتی دارند. چون قره باغی و فردوست در بیستم بهمن ۵۷ ارتش را به پادگان ها فراخواندند و با انقلاب عملا همکاری کردند تا شاه نابود شود، لذا جمهوری اسلامی برای ارتشی که اساس آن را شاه و پدرش ساخته بودند و در روز مبادا بدردشان نخورد پلیسی بنام سپاه ساختند. البته در قانون وظایفی هم به سپاه دادند. ولله این ارتش که من دیدم شبیه همه چی بود جز ارتش...هرچی خایه مال و بیسواد قلدر عشق لاتی بود جمع کردن توش..با تفنگ های زمان جنگ جهانی..بنظرم جمعش کنن به صرفه تره برای مملکت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »