تمام بیماران کرونایی در جمهوری موریس بهبود یافتند

02/08/2020 10:14:00 ب.ظ

موریس, جمهوری موریس

تمام بیماران کرونا یی در جمهوری موریس بهبود یافتند

02.08.2020داکار/ فاطمه اسما آرصلان/ خبرگزاری آناتولیبنا به اعلام وزیر بهداشت جمهوری موریس، تمام بیماران کرونایی در این کشور جزیره‌ای که در جنوب غرب اقیانوس هند قرار دارد، بهبود یافته‌اند.این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تاکنون 334 مورد ابتلا و 10 مورد مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است.

گفتنی است جمهوری موریس در حال حاضر نخستین و تنها کشور آفریقایی به شمار می‌رود که تمام بیماران کرونایی در آن بهبود یافته‌اند.موریس تاریخ بازگشایی گذرگاه‌های مرزی خود را از 15 ژوئیه به 31 اوت موکول کرده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در ۲۴ استان جمع‌آوری می‌شودتهران - ایرنا - سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اکنون در ۲۴ استان کشور تهیه و جمع‌آوری پلاسمای «هایپرایمیون» از بیماران بهبود یافته از کووید ۱۹ برای مصرف در بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در پایتخت آلمانشاید باورتان نشود اما در آلمان گروه‌‌هایی هستند که مخالف واکسیناسیون هستند. آنها در کنار گروه‌های دیگری از راستگرایان امروز شنبه اول اوت به خیابان‌های برلین آمدند و نسبت به محدودیت‌های کرونا یی اعمال شده تظاهرات کردند.

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 216 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimوزارت اطلاعات: جمشید_شارمهد سرکرده گروه تروریستی «تندر» که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در اختیار ماست شارمهد در سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد

بیش از 6 میلیون بیمار کرونایی در جهان تحت درمان قرار دارند

بیماران پیوندی در به در دنبال قرص «سلسپت» هستندمدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی: *بیماران پیوندی در به در دنبال قرص «سلسپت» هستند *بیماران از نتیجه مصرف داروی جایگزین سلسپت می‌ترسند *بیماران نمی‌توانند ریسک احتمال پس زدن پیوند را با جاگزین کردن داروی دیگری قبول کنند

کمبود شدید دارو و خون برای بیماران خاص کرمان/ داروهای داخلی حال بیماران را بدتر می‌کندمدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج بیماران خاص استان کرمان با اشاره به اینکه برای بیماران خاص انجمن با مشکل دارو مواجهیم ،گفت:

تمام افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در جمهوری موریس بهبود یافتند.بشیر حاجی بیگی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باید توجه کرد که تهیه پلاسما به روش پلاسما فرزیس تولیدی با تهیه پلاسمای هایپرایمیون تفاوت دارد، برای تهیه پلاسمای هایپرایمیون احتیاج به افراد خاص داریم که جانشین ندارند و نادر هستند و در خون و پلاسمای این افراد پادتن یا آنتی بادی خاصی وجود دارد که در یک زمان معین می تواند جان بیماران بستری در بیمارستان ها را نجات دهد مانند بهبود یافتگان کووید۱۹ و به همین دلیل هم پلاسمای هایپرایمیون بیماران بهبود یافته از بیماری کووید۱۹ مصرف مستقیم بیمارستانی دارد.Aa هزاران نفر از معترضان به اعمال محدودیت‌های کرونایی روز شنبه اول اوت در برلین تجمع کردند.خبرگزاری تسنیم ؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 11 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 548 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که  یک هزار و 67 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 306 هزار و 752 نفر رسید.

02.08. حاجی بیگی با بیان اینکه وظیفه سازمان انتقال خون جمع آوری و فرآوری پلاسمای بهبود یافتگان است، گفت: پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا به دلیل وجود پادتن ضد ویروس برای نجات بیماران مفید است و این امر در دنیا مورد اقبال قرار گرفته است.2020 داکار/ فاطمه اسما آرصلان/ خبرگزاری آناتولی بنا به اعلام وزیر بهداشت جمهوری موریس، تمام بیماران کرونایی در این کشور جزیره‌ای که در جنوب غرب اقیانوس هند قرار دارد، بهبود یافته‌اند. برخی معترضان ماسک بر چهره نداشتند و برخی دیگر پلاکاردهایی به دست داشتند که روی شعارهای مبتنی بر تئوری توطئه نوشته شده بود از جمله اینکه «کرونا، زنگ هشدار دروغین» و «ما اینجا با صدای بلند حضور داریم تا آزادی‌مان را به سرقت نبرید. این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تاکنون 334 مورد ابتلا و 10 مورد مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است. اقدامات لازم برای اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در پایگاه‌های انتقال خون اوایل اردیبهشت ماه آغاز شد و قبل از آن هم این اقدام در بیمارستان ها انجام می شد. گفتنی است جمهوری موریس در حال حاضر نخستین و تنها کشور آفریقایی به شمار می‌رود که تمام بیماران کرونایی در آن بهبود یافته‌اند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

موریس تاریخ بازگشایی گذرگاه‌های مرزی خود را از 15 ژوئیه به 31 اوت موکول کرده بود. وی اضافه کرد: بانوانی که سابقه زایمان داشته باشند ممکن است که پلاسمای آنها برای استفاده بیماران مبتلا به کرونا عوارض داشته باشد، اما پلاسمای این بانوان برای تولید دارو می تواند مناسب باشد، اما برای مصرف مستقیم برای بیماران ممنوع است و لذا این گروه از بانوان از اهدای پلاسما برای مصرف مستقیم در بیماران معاف هستند. براساس آمار دانشگاه جان هاپکینز در آلمان تاکنون ۲۱۰۶۷۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا و۹۱۵۳ نفر نیز به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان باخته‌اند. تعداد بیماران کرونایی در موریس در مه امسال نیز به صفر رسیده و طی 17 روز هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده بود. . سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح کرد: همچنین برخی مبتلان به کرونا که بهبود یافته‌اند هم دارای فشار خون چاقی، دیابت یا برخی علایم دیگر هستند که شرایط اهدای پلاسما را ندارند.