تماس تلفنی مهدی کروبی با خانواده یکی از زندانیان سیاسی

02/12/1399 01:33 ق.ظ

«مهدی_کروبی» کاندیدای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در تماس تلفنی با خانواده «علیرضا_فرشی»، زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه، برخوردهای غیرقانونی وزارت اطلاعات با این فعال مدنی را محکوم کرده است. اخبار_ایران

«سحام نیوز» به نقل از «احمدرضا حائری» زندانی سیاسی سابق و یکی از نمایندگان خانواده‌های زندانیان سیاسی در پرونده موسوم به «»، از تماس تلفنی مهدی کروبی با خانواده علیرضا فرشی خبر داده است.

«پنج‌شنبه سیاه اوین» نامی است که فعالان سیاسی به یورش نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین و ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی در ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ نهاده‌اند.

سحام نیوز در این خبر نوشته است: «مهدی کروبی در تماس با خانواده علیرضا فرشی فعال مدنی آذربایجان ضمن دلجوئی از این خانواده شهید، برخوردهای غیرقانونی وزارت اطلاعات با این فرزند شهید را محکوم کرد.» این رسانه نزدیک به مهدی کربی در ادامه این خبر به نقل از مهدی کروبی نوشته است: «کروبی در این تماس خطاب به دختر شهید فرشی و برادر علیرضا گفت: من نسبت به فرزندان شهدا حساسیت زیادی دارم و از اینکه با یکی از عزیزان من چنین رفتاری صورت گرفته بسیار ناراحتم.»

علیرضا فرشی از فعالان مطالبه‌گر تحصیل به زبان مادری است. وی دارای فوق‌لیسانس مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه صنعتی شریف»، استاد اخراجی «دانشگاه سراج» و عضو سابق هیات‌علمی «دانشگاه بین‌المللی جلفا» و فرزند یکی از نظامیان کشته‌شده در جنگ ایران و عراق است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

این عنتر منترارو بولد نکن دم انتخابات میچسبونن بهت از ما گفتن بود از تو نشنیدن ادمین ایران وایر گه خوردی ایران وایر مزدور جمهوری اسلامی اصلاح طلب اگه راست می گی یه مقاله بذار در مورد دزدی ها ‌جنایات خامنه ای خائن بنویس اگه کردی جیره خور دست شما واسه ملت رو شده رای بی رای

تماس تلفنی اردوغان و عبدالله دوم و شیخ الصباح درباره حملات اسرائیل به مسجد الاقصیرئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن و امیر کویت درباره حملات اسرائیل به مسجد الاقصی و فلسطینیان تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی تماس تلفنی اردوغان و عبدالله‌دوم و شیخ‌الصباح درباره حملات اسرائیل به مسجد‌الاقصی

تماس تلفنی وزیران خارجه ترکیه و فلسطین درباره تحولات اخیر در قدسوزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای فلسطینی خود به رایزنی پیرامون تحولات اخیر در قدس و اقدامات بین‌المللی پرداخت. - خبرگزاری آناتولی YAZiklar olsun sana yahudi Recep YAZiklar olsun

تماس تلفنی تمیم بن حمد امیر قطر با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودیتماس تلفنی تمیم بن حمد امیر قطر با ولی‌عهد سعودی* شیخ تمیم امیر قطر یکشنبه 28 فوریه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی بر حمایت دوحه از هر آنچه امنیت، ثبات و حاکمیت سعودی را تقویت کند، تاکید کرد. .

تاکید پرزیدنت بایدن بر حمایت خدشه‌ناپذیر آمریکا از اوکراین در نخستین تماس تلفنی با زلنسکیصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همین حمایت شما باعث شد اکراین و گرجستان سه تا تیکه از کشورشان به باد بره . شما و انگلیس تعهد امضا کرده بودید که اگر مرزهای اکراین مورد تعرض قرار بگیرد از انها دفاع کنید ولی هیچ گوهی نتونستید بخوردید . پس گنده گوزی الکی نکنید پوتین هم شما را دایورت کرده روی تخم چپش اوکراین نباید امیدی به این پیرمرد گوزو داشته یاشه

محمد نوری‌زاد برای حق تماس تلفنی مجبور به خودزنی در زندان شد

استان‌وایر-«مهدی کروبی» کاندیدای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و او از رهبران جنبش اعتراضی موسوم به «جنبش سبز»، در تماس تلفنی با خانواده «علیرضا فرشی»، زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه، برخوردهای غیرقانونی وزارت اطلاعات با این فعال مدنی را محکوم کرده است.

«سحام نیوز» به نقل از «احمدرضا حائری» زندانی سیاسی سابق و یکی از نمایندگان خانواده‌های زندانیان سیاسی در پرونده موسوم به «»، از تماس تلفنی مهدی کروبی با خانواده علیرضا فرشی خبر داده است.

«پنج‌شنبه سیاه اوین» نامی است که فعالان سیاسی به یورش نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین و ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی در ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ نهاده‌اند.

سحام نیوز در این خبر نوشته است: «مهدی کروبی در تماس با خانواده علیرضا فرشی فعال مدنی آذربایجان ضمن دلجوئی از این خانواده شهید، برخوردهای غیرقانونی وزارت اطلاعات با این فرزند شهید را محکوم کرد.»

این رسانه نزدیک به مهدی کربی در ادامه این خبر به نقل از مهدی کروبی نوشته است: «کروبی در این تماس خطاب به دختر شهید فرشی و برادر علیرضا گفت: من نسبت به فرزندان شهدا حساسیت زیادی دارم و از اینکه با یکی از عزیزان من چنین رفتاری صورت گرفته بسیار ناراحتم.»

علیرضا فرشی از فعالان مطالبه‌گر تحصیل به زبان مادری است. وی دارای فوق‌لیسانس مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه صنعتی شریف»، استاد اخراجی «دانشگاه سراج» و عضو سابق هیات‌علمی «دانشگاه بین‌المللی جلفا» و فرزند یکی از نظامیان کشته‌شده در جنگ ایران و عراق است.

فرشی بارها سابقه بازداشت به علت فعالیت‌های مدنی خود، ازجمله تأسیس کتاب‌خانه به زبان تُرکی آذربایجانی در روستاهای محروم آذربایجان و ایجاد کمپین‌های حمایتی برای تدریس به زبان مادری را دارد. او روز ۳۱ تیر سال جاری در شهر تهران و هنگام مراجعه به منزل بازداشت و به زندان اوین منتقل و پس از مدتی به زندان تهران بزرگ (فشافویه) تبعید شد.

سال گذشته، شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران، «علیرضا فرشی»، «اکبر آزاد»، «حمید منافی» و «بهنام شیخی» را به دلیل شرکت در مراسم «روز جهانی زبان مادری» در سال ۱۳۹۲ در شهرستان بهارستان، مجموعاً به ۸ سال حبس تعزیری و هشت سال تبعید محکوم کرد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: