تماس تلفنی رئیسی و مکرون در بحبوحه مذاکرات برجام

10/11/1400 05:31:00 ق.ظ

رسانه‌های دولتی ایران روز شنبه از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خبر دادند، مکالمه‌ای که یکی از محورهای آن، مذاکرات برجام بوده است.

رسانه‌های دولتی ایران روز شنبه از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خبر دادند، مکالمه‌ای که یکی از محورهای آن، مذاکرات برجام بوده است. نسخه چاپی رسانه‌های دولتی ایران روز شنبه ۹ بهمن از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خبر دادند، مکالمه‌ای که یکی از محورهای آن، مذاکرات برجام بوده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای رئیسی در این تماس تلفنی با اشاره به مذاکرات وین گفته است: «جمهوری اسلامی در فرآیند مذاکرات، اراده و جدیت خود را برای حصول توافق اثبات کرده است و هر تلاشی از طرف مقابل در این رابطه، باید شامل لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر باشد.»

ایران و قدرت‌های جهانی شامل ایالات متحده، بریتانیا، روسیه، چین، فرانسه و آلمان در میانه مذاکراتی دامنه‌دار برای احیای توافق هسته‌ای، موسوم به برجام، هستند. این میان نمایندگان ایران و ایالات متحده به صورت غیرمستقیم و از طریق نمایندگان چهار کشور دیگر با هم گفت‌وگو می‌کنند.

توقف مذاکرات هسته‌ای در وین؛ گفتگوی روسیه با آلمان و فرانسه این چهارمین تماس تلفنی امانوئل مکرون و ابراهیم رئیسی بوده است. آقای مکرون در مکالمه پیشین خود با آقای رئیسی که اوایل آذر ماه انجام شد، گفته بود که ایران باید در مذاکرات احیای برجام تعامل سازنده‌ای داشته باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

بازدید رئیس جمهور از مرکز رسیدگی به درخواست‌های مردمی در رشتآیت الله رئیسی از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در رشت بازدید و بر لزوم پاسخگویی دقیق و سریع به درخواست‌ها و مطالبات مردمی تاکید کرد/ مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در هر سفر استانی درخواست‌ها و مطالبات مردمی را دریافت و پیگیری می‌کند و پاسخ می‌دهد

رهبران احزاب قدرتمند ایتالیا از ماتارلا خواستند رئیس جمهور بمانددر حالی‌که روند انتخاب رئیس جمهوری ایتالیا از سوی نمایندگان پارلمان پس از ۶ دور رای‌گیری همچنان در بن‌بست قرار دارد، رهبران احزاب قدرتمند از سرجو ماتارلا خواستند در مقام ریاست کشور بماند. مرگ_بر_خامنه‌ای

رئیس جمهور: تا اطلاع بعدی سفرهای استانی انجام نمی‌شودرئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت دقیق‌تر دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: در راستای عمل به این دستورالعمل‌ها و لزوم صیانت از جان شهروندان، تا اطلاع بعدی و بهبود شرایط کنونی به لحاظ شیوع سویه جدید کرونا سفرهای استانی دولت موقتا انجام نخواهد شد.

پیام‌های تبریک جداگانه آیت‌الله رئیسی برای رئیس شورای ملی و رئیس جمهوری قزاقستانرئیس جمهور کشورمان در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان ایران و قزاقستان را به آقای نورسلطان نظربایف پیشوای ملت و رئیس شورای ملی و آقای قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور این کشور تبریک گفت. شلوار اون پیشوا رو ملت درمی‌آورند اگر روسیه نبود.

درخواست ۱۰ سناتور جمهوری‌خواه از رئیس جمهوری آمریکا: تحریم‌ نفتکش‌های ایران را اجرا کنید🔺درخواست ۱۰ سناتور جمهوری‌خواه از رئیس جمهوری آمریکا: تحریم‌ نفتکش‌های ایران را اجرا کنید ▪️این گروه از سناتورها در نامه‌ای نوشته‌اند، رئیس جمهوری آمریکا از زمان شروع دولت خود، علیه افزایش شدید صادرات نفتی ایران اقدامی نکرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: بایدن و حزب او تَحریم های تَرامپ را اَجرا نمیکنند در دوران بایدن تَجارت نفت ایران و شرکت های چینی افزایش یافته حزب دموکرات آمریکا حامی اَسلام گراها در جهان و عامل تَقویت تروریست ها و دیکتاتورها 👎🏻

انصراف مسعود و پولاد کیمیایی از جشنواره فیلم فجر پس از اعلام اسامی داورانبا اعلام اسامی داوران جشنواره فیلم فجر، مسعود کیمیایی، فیلم‌ساز شناخته شده سینمای ایران، از حضور در این رقابت سینمایی دولتی انصراف داد. مسعود کیمیایی, خودش مزدور اطلاعاتی جمهوری اسلامیه...اونوقت خودشو از خودشون کنار کشیده؟!!😂😂😂 بهتر با اون فیلم مزخرف خون بازی که با کشته شدن قهرمانش همه کف زدند