تلگرام تنظیمات حریم خصوصی را برای حمایت از معترضان هنگ‌کنگی به‌روز می‌کند

31/08/2019 05:51:00 ب.ظ

پیام‌رسان تلگرام با هدف محافظت از هویت معترضان هنگ‌کنگی در برابر مقام‌های دولتی، قصد دارد در به‌روز‌رسانی آتی‌‌اش به کاربران امکان بدهد شماره تلفنش

تلگرام, هنگ‌کنگ

تلگرام با هدف محافظت از هویت معترضان هنگ‌کنگ ی در برابر مقام‌های دولتی، قصد دارد در روزهای آینده به‌روز‌رسانی جدیدی را منتشر کند. نسخه جدید، به کاربران اجازه می‌دهد تا در گروه‌های چت، شماره تلفن و هویت خود را پنهان نگه دارند. هنگ‌کنگ بیشتر بخوانید:

پیام‌رسان تلگرام با هدف محافظت از هویت معترضان هنگ‌کنگ ی در برابر مقام‌های دولتی، قصد دارد در به‌روز‌رسانی آتی‌‌اش به کاربران امکان بدهد شماره تلفنش

به گزارش خبرگزاری رویترز، این به‌روز‌رسانی که قرار است در روزهای آینده منتشر شود به معترضان اجازه می‌دهد هویت خود را در گروه‌های چت فعال در این پیام‌رسان پنهان نگه دارند. گروه‌های تلگرامی یکی از محل‌های مورد استفاده مقام‌های دولتی چین و هنگ‌کنگ برای شناسایی معترض‌هاست.

سازمان امنیت هنگ‌کنگ به رویترز گفته است نسبت به شرایط دشوار فعلی مسئولانه عمل کرده و هدفش احیای نظم عمومی بوده است. این سازمان دولتی به این سوال که آیا از طریق تلگرام معترض‌ها اقدام به شناسایی معترض‌ها کرده یا نه، پاسخی نداده است. وزارت امور خارجه چین، کمیته مرکزی فضای مجازی این کشور و دفتر امور هنگ‌کنگ و ماکائو نیز تا این لحظه به این سوال پاسخی نداده‌اند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برای ۹ نفر از معترضان دیماه ۹۶ مجموعا مجازات ۵۰ سال زندان صادر شدبرای ۹ نفر از معترضان دیماه ۹۶ مجموعا مجازات ۵۰ سال زندان صادر شد در دیماه سال ۹۶ ابتدا اعتراض به گرانی در مشهد آغاز شد و بعد بیش از یکصد شهر ایران شاهد تظاهراتی علیه نظام و علی خامنه ای بود. در این تظاهرات که به شدت سرکوب شد، بیش از ۲۰ نفر نیز کشته شدند.

بازداشت یکی از رهبران معترضان در هنگ کنگجاشوا وانگ از فعالان سرشناس دموکراسی خواه درهنگ کنگ بازداشت شده است. حزب دموسیستو (به معنی مقاومت مردمی) که آقای وانگ از موسسانش است، در بیانیه ای اعلام کرد او هنگام حرکت به سوی یک ایستگاه قطار به زور سوار یک خودرو شخصی شده و به یک پایگاه پلیس منتقل شده است. بازداشت آقای وانگ در آستانه تظاهرات روز جمعه مخالفان در هنگ کنگ صورت گرفته است.

ابراز نگرانی برادران علایی از مجاز اعلام شدن مصرف داروی ایدز پس از انقضا در ایرانوزارت_بهداشت ایران، مصرف یک داروی خاص بیماری ایدز را یک تا سه سال پس از زمان انقضای دارو، مجاز اعلام کرد؛ درحالی که شرکت تولیدکننده، تاریخ مصرف دارو را درصورت فراهم بودن مکان و دمای مناسب، حداکثر دوسال بعد از تاریخ تولید ذکر کرده است. بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه بریتانیا خواستار حمایت از برنامه حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز شددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، ضمن تاکید بر تلاش برای حفظ برجام، در آستانه شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا خواستار حمایت بین‌المللی بیشتر از طرح حفاظت از کشتیرانی در برابر 'تهدیدات' موجود در تنگه هرمز شده است.

«متادون» از طریق داروخانه‌ها به دست معتادان می‌رسد/ «نشت ترامادول» از داروخانه‌هادبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران توضیحاتی را درباره توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها ارائه کرد.

برقع؛ میراثی کهن از هویت زنان هرمزگان/ پوششی 400 ساله از یونان تا بندرعباسبرقع، میراث قدیمی و یکی از نمادهای هویت زنان هرمزگان است که بخشی از تاریخ فرهنگی- اجتماعی زنان جنوب و هرمزگان بشمار می رود که با قدمتی 400 ساله ریشه‌ در تاریخ و سنن مردمان خلیج فارس دارد.

ان را پنهان کنند.اروپا اصرار دارد برجام نیز بخشی از هر توافق جدید احتمالی در آینده باشد فدریکا موگرینی - آرشیو دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید توافق فعلی برجام که میان ایران و قدرت های جهانی است، نباید فدای هرگونه تلاش آمریکا برای رسیدن به یک توافق جدید امنیتی با تهران شود.جاشوا وانگ از رهبران اعتراض های پنج سال پیش در هنگ کنگ بود جاشوا وانگ از فعالان سرشناس دموکراسی خواه درهنگ کنگ بازداشت شده است.ه‌اند بخشنامه مربوط به اجازه استفاده از داروی خاص مبتلایان به بیماری ایدز، حتی پس از تاریخ انقضای دارو را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این به‌روز‌رسانی که قرار است در روزهای آینده منتشر شود به معترضان اجازه می‌دهد هویت خود را در گروه‌های چت فعال در این پیام‌رسان پنهان نگه دارند. گروه‌های تلگرامی یکی از محل‌های مورد استفاده مقام‌های دولتی چین و هنگ‌کنگ برای شناسایی معترض‌هاست. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که برای شرکت در یک نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا به فنلاند رفته بود، روز پنجشنبه ۷ شهریور به خبرنگاران گفت توافق برجام، که هدفش محدود کردن جاه‌طلبی‌های هسته ای ایران است، یک توافق چند ملیتی است که از طریق یک قطعنامه شورای امنیت، محافظت شده است. سازمان امنیت هنگ‌کنگ به رویترز گفته است نسبت به شرایط دشوار فعلی مسئولانه عمل کرده و هدفش احیای نظم عمومی بوده است. بازداشت آقای وانگ در آستانه تظاهرات روز جمعه مخالفان در هنگ کنگ صورت گرفته است. این سازمان دولتی به این سوال که آیا از طریق تلگرام معترض‌ها اقدام به شناسایی معترض‌ها کرده یا نه، پاسخی نداده است.» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه کرد که کارهای تکمیلی دیگر می تواند ضمن احترام گذاشتن به برجام، انجام بگیرد و اتحادیه اروپا «همیشه آنجا خواهد بود تا از چنین رویکردی حمایت و آن را همراهی کند. وزارت امور خارجه چین، کمیته مرکزی فضای مجازی این کشور و دفتر امور هنگ‌کنگ و ماکائو نیز تا این لحظه به این سوال پاسخی نداده‌اند. برادران علایی که در سال ۱۳۸۷ در رابطه با فعالیت‌هایشان برای پیشگیری از ایدز سه سال زندانی شدند، از وزیر بهداشت خواسته‌اند که با «سیاست‌گذاری‌های اشتباه و سیاست‌زدگی‌های نابجا»، دستاوردهای حوزه درمانی ایدز را از بین نبرد.

به گفته هوادارن و سازماندهندگان اعتراضات هنگ‌کنگ، هزاران معترض هنگ‌کنگی برنامه‌ریزی‌های مربوط به اعتراضات را از بیش از ۱۰۰ گروه تلگرامی دریافت می‌کنند. او گفت: «حالا باید در فکر عملیاتی کردن آن بود و اطمینان حاصل کرد که همه، از جمله ایران، در این امر، که به کاهش تنش ها در منطقه منجر خواهد شد، مشارکت کنند. گزارش ها همچنین بیانگر بازداشت اندی چان، فعال استقلال طلب به وسیله پلیس هنگ کنگ است. گزارش‌ها حاکی از آن است که وقتی معترض‌ها برای بسیج سریع افراد از پیام‌رسان‌های رمزگذاری‌شده مانند تلگرام استفاده می‌کنند، خطر نفوذ پلیس به گروه‌ها کمتر است. از این گروه‌ها برای انتشار همه جور اطلاعاتی استفاده می‌شود، از خبرهای تجمع‌های اعتراضی بعدی گرفته تا نکاتی درباره خیس کردن قوطی‌های گاز آشک‌آور، هویت پلیس‌های مخفی و جزییات و رمز ورود به ساختمان‌هایی که معترض‌ها در مواقع خطر می‌توانند به آن‌جا پناه ببرند و مخفی شوند. این گفتگوها پس از آن انجام گرفته است که ایالات متحده از کشورهای مختلف خواست در تامین امنیت دریایی منطقه خلیج فارس، مشارکت کنند. برخی معترض‌ها از سوء‌استفاده پلیس از اعتماد عمومی به گروه‌های تلگرامی ابراز نگرانی می‌کنند. دولت هنک کنگ از تصویب لایحه منصرف شده ولی مخالفان کماکان خواهان استعفای رییس اجرایی این منطقه هستند. آن‌ها می‌گویند پلیس می‌تواند از این طریق افراد را شناسایی و بازداشت کند. وزیر خارجه فنلاند نیز گفت اگر تهدید امنیتی در تنگه هرمز وجود نداشت، نیازی هم به ماموریتی در آنجا نبود، «اما متاسفانه این ایران است که تهدید ایجاد کرده است. همچنین،۸۲ درصد مبتلایان ایدز را مردان و ۱۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

گروه‌های چت که از آن‌ها برای هماهنگی تجمع‌های اعتراضی استفاده می‌شود در دسترس عموم‌اند و افراد فعال در این گروه‌ها با نام مستعار فعالیت می‌کنند. تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد با بارگذاری فهرست شماره‌ تلفن‌ها بتوانند سایرین را بیابند. وزیر خارجه فنلاند در عین حال از ایران خواست به برجام پای‌بند بماند و افزود که اروپا «همکار واقعی آنها بوده است» و «نباید مقصر شناخته شود. در نتیجه، کاربر با داشتن شماره تلفن شخصی دیگر می‌تواند از حضور آن فرد در این پیام‌رسان مطلع شود. این امکان در عمل باعث می‌شود نام مستعار افراد و شماره تلفنشان افشا شود.» رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته با تاکید بر این که برجام نتوانسته مانع فعالیت‌‌های بی‌ثبات کننده و همچنین برنامه موشکی جمهوری اسلامی شود، ایالات متحده را از این توافق خارج کرد و تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را در دو مرحله بازگرداند. در این صورت، فقط کافی است سازمان امنیت از اپراتور تلفن همراه درخواست کند هویت صاحب شماره تلفن را ارسال کند.

برخی معترض‌ها می‌گویند سازمان‌های امنیتی چین و هنگ‌کنگ با بارگذاری فهرست بزرگی از شماره تلفن‌های مختلف سعی کرده‌اند هویت معترض‌های فعال در گروه‌های تلگرامی را شناسایی کنند.. به‌روز‌رسانی‌ جدید تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد امکان شناسایی و تطبیق از طریق شماره تلفن را غیرفعال کنند. این تغییر امنیت حریم خصوصی افراد در این پیام‌رسان را افزایش می‌دهد. در خرداد‌ماه سال جاری، پاول دوروف، مدیرعامل شرکت تلگرام، از یک حمله سایبری بزرگ به زیرساخت‌های تلگرام خبر داد و چین را بانی این حمله معرفی کرد. دوروف جزییات بیشتری درباره این موضوع منتشر نکرد، اما گفت این حمله هم‌زمان با اعتراضات در هنگ‌کنگ بوده است.

از آغاز تجمع‌های اعتراضی در هنگ‌کنگ سه ماه می‌گذرد و تاکنون حدود ۹۰۰ نفر بازداشت شده‌اند. .