تلویزیون در تدارکِ شکستِ کرونا

16/03/2020 11:33:00 ق.ظ

معرفی سریال‌های نوروزی تلویزیون؛ تلویزیون در تدارکِ شکستِ کرونا

پایتخت, تلویزیون

معرفی سریال‌های نوروزی تلویزیون ؛ تلویزیون در تدارکِ شکستِ کرونا

مجموعه‌های تلویزیون ی که قرار است امسال در باکس سیما قرار بگیرند، همگی در ژانر کمدی ساخته شده‌اند. در ادامه به معرفی این آثار پرداختیم.

شبکه یک و کمدی‌های پرطرفدارش/ نقی معمولی در نقش یک رجل سیاسیمجموعه «نون.خ» با پرداختن به زندگی نورالدین خانزاده که در منطقه‌ای کردنشین روزگار سپری می‌کرد، طرفداران بسیاری پیدا کرده و اکنون قرار است فصل دوم آن نیز در ماه رمضان روی آنتن شبکه یک سیما برود.

چندی بعد از این موضوع، خبرهایی از پیش‌تولید ساخت سری ششم پایتخت برای نوروز ۹۹ به گوش رسید و پروژه با پیوستن آرش عباس به عنوان نویسنده تازه در مسیر تولید قرار گرفت.همچنین تیزر تازه‌ای که از این مجموعه بیرون آمده، نشان از ظاهر شدن نقی معمولی به عنوان یک شخصیت سیاسی و بهتاش فریبا به عنوان دروازه‌بان تیم نساجی مازندران است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

مرگ سرتیپ سپاهی «فرهاد دبیریان» در سوریه در اثر کرونا بود و نه ترورمنابع ویژه پزشکی در زیارتگاه سیده زینب، بزرگترین کانون شبه‎‌ظامیان ایرانی در اطراف دمشق، تأیید كردند SamanthaIrani خداراشکر سپاس به درگاه خداوند به درک جهنم پیش خمینی خلخالی سلیمانی دیگر یاران جانی ها دزدان وو رفته روح همه اینها در جهنم در عذاب ابدیت باشد الهی آمین یا رب العالمین 🤲🙏🤲🙏🤲🙏 ماهم شادی برای روح اینها کنیم تا بدانند به یادشان هستیم 🕺🕺🕺🕺🕺💃💃💃💃💃🍻🥂🍻🥂🍻🥂🍻🥂 کی ایشون رو با کرونا ترور کرده؟ اسد؟ اردوغان؟ پوتین!!!!

در خانه بمانید/مناطق حاشیه مشهد به‌شدت در معرض ابتلا به کروناستهشدار شهردار مشهد: *در خانه بمانید *مناطق حاشیه مشهد به‌شدت در معرض ابتلا به کروناست *فرصت طلایی را از دست داده‌ایم *به مرحله همه‌گیری ویروس کرونا رسیده‌ایم *شرایط سختی داریم *کادر درمانی مشهد بسیار فرسوده شده‌اند newseijiro خدایی یعنی حرم امام رضا و حرم حضرت معصومه از خود مسجد الحرام و کعبه مهمتر هستن که عربستان مسجدالحرام و کعبه رو تعطیل کرد ولی شما تعطیل نکردید؟!🤔🤔🤔🤔

کرونا در ایران؛ ۱۱۳ جانباخته و ۱۲۰۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته«باید فعالیت اقتصادی عادی باشد و نگذاریم در زمینه فعالیت اقتصادی مشکلی ایجاد شود.» امسال نوروز در خانه میمانیم و به کص ننه تو میخندیم

کرونا در فلیپین؛ توقف هرگونه فعالیت شبانه در مانیلوزیر کشور فلیپین اعلام کرد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فعالیت شبانه در خیابان های مانیل ممنوع است. - خبرگزاری آناتولی

بحران کرونا در جهان| اماکن عمومی غیرضروری در فرانسه تعطیل شد؛اسپانیا قرنطینه سراسری اعلام کرد🔺بحران کرونا در جهان؛ اماکن عمومی غیرضروری در فرانسه تعطیل شد؛ اسپانیا قرنطینه سراسری اعلام کرد ⚡️ فرانسه اماکن عمومی غیرضروری را تعطیل کرد. اسپانیا از قرنطینه سراسری خبر داد و استرالیا اعلام کرد مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند، قرنطینه خواهند شد.

کرونا در جهان: تست منفی ترامپ و ممنوعیت اجتماع بیش از پنج نفر در اتریشتعداد مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۱۶۰ هزار نفر افزایش یافت و آمار قربانیان این ویروس نیز از مرز شش هزار نفر عبور کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تلویزیون هر ساله برای نوروز تدارک ویژه‌ای دیده و تمام تلاش خود را برای جذب حداکثری مخاطبان به کار می‌گیرد.كه «فرهاد دبیریان» سرتیپ ایرانی سپاه پاسداران كه مرگ او در 6 مارس از سوی رسانه‌های ایرانی «ترور» اعلام شد، چند روز پس از بازگشت به سوریه از ایران به همراه دو تن از همراهانش در اثر ابتلاء به ویروس كرونا جان خود را از دست داد.محمدرضا کلائی شامگاه گذشته در برنامه اشاره سیمای خراسان رضوی در خصوص شایعاتی مبنی بر مبتلا شدن وی به ویروس کرونا، اظهار کرد: کسی که شهردار است  باید کف خیابان باشد.رئیس جمهوری ایران در بخش دیگی از سخنانش افزود: «ما چیزی به نام قرنطینه نداریم اصلا اینکه شایع شده در تهران یا بعضی شهرها برخی فروشگاه‌ها و برخی مشاغل قرنطینه هستند،‌اصلا چنین چیزی وجود ندارد.

اما امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا تولید مجموعه‌های تلویزیونی نیز با حواشی و مشکلاتی بسیاری همراه بود. حتی هنوز بسیار منتقد ادامه فعالیت سریال‌های تلویزیونی هستند و معتقدند که این کار خطرات بسیاری ازجمله گسترش ویروس کرونا در کشور را دارد اما تلویزیون با استناد به عدم تعطیلی اماکن دیگر و لزوم تولید برنامه‌های متنوع برای در خانه نگه داشتن مردم زیر بار انتقادها نرفته و همچنان به کار خود مشغول است.» این در حالی است خبرگزاری فارس (وابسته به سپاه پاسداران) و توییتریست‌‌های ایرانی گفته بودند، دبیریان در منطقه سیده زینب در جنوب دمشق ترور شده ولی هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد این ترور ندادند. به نوعی در شرایطی که فرایند تولید برنامه‌های «عصر جدید»، «اتفاق»، «کودک‌شو» و «دورهمی» که از جمله پرطرفدارترین تولیدات سیما هستند با مشکل جدی مواجه شده است، سریال‌های نوروزی برگ برنده تلویزیون در این روزها به شمار می‌آیند. بخش دیگر آن مردم است که نقش محوری را بازی می‌کند.  باتوجه به اتفاقاتی که امسال شاهد آن بودیم، همه شبکه‌های تلویزیون برای نوروز سال آینده سریال‌های کمدی و مفرح را در نظر گرفته‌اند تا به این ترتیب بتوانند به اندازه ساعتی رنج این دوران را از مردم دور کنند و سبب امیدواری آنها شوند. از سوی دیگر به گفته منابع «سایت صدای پایتخت»، شبه‌نظامیان ایرانی در نزدیکی بیمارستان «امام خمینی»، مهمترین بیمارستان مسئول درمان عناصر شبه‌نظامی در اطراف دمشق، پیرامون این بیمارستان را قرق امنیتی کرده بودند. در ادامه به معرفی سریال‌های نوروزی تلویزیون پرداختیم.

شبکه یک و کمدی‌های پرطرفدارش/ نقی معمولی در نقش یک رجل سیاسی در سال‌های اخیر شبکه اول سیما با پخش سریال‌های کمدی خود در نوروز بسیاری از مخاطبان گذشته تلویزیون را نیز به خود جذب کرده است. موضع رسمی در دمشق، دائما تمایل به انكار وجود موارد ابتلاء به كرونا در سوریه داشته و همه موارد ثبت شده در بیمارستان‌ها را برای بیماری‌هایی با علائم مشابه ثبت می‌کند. شهردار مشهد ادامه داد: مثلا از روز اول خط‌های تفکیک زباله، دروازه پسماند، دفع زباله و مواردی که شاید به چشم نیاید را انجام دادیم. این شبکه حتی برای سال گذشته که پایتخت را نداشت، با پخش مجموعه «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی نه تنها مخاطبانش را حفظ کرد، بلکه با معرفی جغرافیایی تازه در سریال‌سازی، زمینه پرداختن به قومیت‌های دیگر در تلویزیون را نیز هموار کرد. مجموعه «نون. سایت «صدای پایتخت» در گزارشی به نقل از منابع ویژه پزشکی در وزارت بهداشت عنوان کرد: «عملیات حذف فیزیکی از طریق"اوور دوز" کردن بیماران مشکوک به ابتلاء به کرونا با داروهای مسکن، در بیمارستان دولتی المجتهد در دمشق، صورت می‌گیرد.خ» با پرداختن به زندگی نورالدین خانزاده که در منطقه‌ای کردنشین روزگار سپری می‌کرد، طرفداران بسیاری پیدا کرده و اکنون قرار است فصل دوم آن نیز در ماه رمضان روی آنتن شبکه یک سیما برود. اخیرا شورای اسلامی شهر مشهد مصوبه‌ای را به تصویب رساند که خیال ما از این نظر راحت شد. امسال نیز شبکه یک سیما با پخش سری ششم سریال «پایتخت» از امیدهای اصلی تلویزیون برای جذب مخاطبان به شمار می‌آید. این شرکت شبه نظامیان ایرانی را به صورت شبه روزانه، به سوریه می برد.

الهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه پایتخت سال گذشته در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفته بود که عوامل پایتخت قصد ساخت اپیزودی تک قسمتی برای نوروز ۹۸ را دارند، اما با فوت خشایار الوند(نویسنده این مجموعه) این اتفاق رخ نداد. چندی بعد از این موضوع، خبرهایی از پیش‌تولید ساخت سری ششم پایتخت برای نوروز ۹۹ به گوش رسید و پروژه با پیوستن آرش عباس به عنوان نویسنده تازه در مسیر تولید قرار گرفت.30 بعد از ظهر را رصد کرد که حامل عناصری از شبه‌نظامیان شیعه بود که بدون اجرای هیچ‌گونه اقدامات پزشکی به فرودگاه وارد شدند. کلائی با اشاره به اینکه «ما سعی کردیم در حوزه آگاهی‌بخشی، موضوع کرونا ویروس را به عنوان مسأله جدی به مردم معرفی کرده و آن را جلوه بدهیم»، بیان کرد:  در حوزه اجتماعی و فرهنگی از  سازمان‌های مردم‌نهاد مختلف کمک گرفته‌ایم.  اکنون تصویربرداری این سریال به پایان رسیده و گروه در حال کارهای نهایی برای رساندن پایتخت به آنتن نوروزی شبکه یک سیما هستند. فصل ششم پایتخت تغییرات تازه‌ای دارد که طرفدارانش را بیش از پیش مشتاق تماشا کرده است. ایران چندی پیش، شمار زیادی از سیاستمداران و پرسنل نظامی خود را تشییع کرد که به علت ابتلاء به کرونا، جان خود را از دست دادند. ازجمله اتفاقات تازه این مجموعه می‌توان به بازگشت بهبود فریبا به داستان پایتخت و حضور بهنام بانی (خواننده) در یکی از قسمت‌های این مجموعه تلویزیونی اشاره کرد. این گامی بود که برای آن ناچار شدیم از این راه استفاده کنیم.

همچنین تیزر تازه‌ای که از این مجموعه بیرون آمده، نشان از ظاهر شدن نقی معمولی به عنوان یک شخصیت سیاسی و بهتاش فریبا به عنوان دروازه‌بان تیم نساجی مازندران است. پسر عموی اسد بستن مرز را به باد تمسخر گرفت این سایت‌ها در باره موضع شبه‌رسمی دولت اسد آورده‌اند که «درید اسد» پسر عموی «بشار اسد» رئیس رژیم سوریه، روز جمعه 13 مارس تدابیر مسئولان لبنانی در بستن مرز این کشور با سوریه از بیم انتقال کرونا را به باد تمسخر گرفت و عنوان کرد: «این سوریه است که باید چنین تدابیری را اجرا کند زیرا لبنان، کشور کرونازده است و سوریه خالی از این وسروس است؛ با این حال می‌بینیم که لبنان دست به چنین اقدامی می‌زند. علاوه بر این موارد، سری ششم پایتخت با مرگ شخصیت باباپنجعلی و ماجرای اهدای اعضای بدن او آغاز می‌شود. البته گفته می‌شود که پنجعلی به عنوان روح در سریال بوده و همچنان در قسمت‌هایی حضور پیدا می‌کند. او طعنه‌زنان این پرسش را مطرح کرد که، «آیا لبنان برای سوریه نقش دایه دلسوزتر از مادر را ایفا می‌کند؟» که اشاره به اقدام لبنان در بستن مرز خود با سوریه علی‌رغم این واقعیت است که موارد ابتلاء به کرونا در لبنان ثبت شده است و نه در سوریه.. با همه این توضیحات باید ببینیم که سری ششم پایتخت در زمان پخش با چه واکنش‌هایی مواجه می‌شود و آیا این‌بار نیز می‌تواند موفقیت سری‌های گذشته در جذب مخاطب را برای شبکه اول سیما و تلویزیون به همراه داشته باشد یا خیر. محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، احمد مهران‌فر، مهران احمدی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری، نسرین نصرتی، سارا و نیکا فرقانی اصلی ازجمله بازیگران اصلی این مجموعه هستند که در سری ششم پایتخت نیز حضور دارند. تعداد مبتلایان در سوریه از 900 تا 1000 او در این پست نوشت: «با توجه به تحقیقاتم درباره شمار کرونایی‌ها در سوریه، امنیت ملی 900 مورد و کاخ ریاست جمهوری بیش از هزار مورد را ذکر کرده‌اند.

مجموعه «پایتخت» از ابتدای فروردین ۹۹ در ۱۵ قسمت هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. کلائی در خصوص نیروهای شهری شهرداری مشهد گفت: شرایط سختی داریم. کمدی به شبکه دوم هم رسید.» طلاس افزود: «شوربختانه، ایرانی‌ها هیچ‌گونه آماری از مناطق زیر مدیریت خود برزو نمی‌دهند که دچار هرج و مرج مطلق بوده و نظام بهداشت ناکارآمدی دارند.... انتقادهای زیادی به ما نسبت به کارگران شهرداری شده است اما ما مسئولیت اجتماعی داریم. چند سالی است که شبکه دوم سیما در جذب مخاطبان نوروزی موفق نبوده است.

این شبکه سال گذشته با پخش یک سریال ملودرام پربازیگر نتوانست اقبال عمومی را به سمت خود جذب کند. مجموعه «بر سر دوراهی» به کارگردانی بهرنگ توفیقی روایت زندگی یک پسر جوان با بازی حمید گودرزی بود که زن میانسالی که از قضا از وضع مالی خوبی هم برخوردار بود، عاشق او شده بود. ما شرایط درست کار را برای کارگران فراهم کردیم. میترا حجار، حمید گودرزی، مهراوه شریفی‌نیا و بهرنگ علوی ازجمله بازیگران این سریال بودند که آنچنان که توقع می‌رفت مورد توجه مردم قرار نگرفت. اکنون اما گویی تجربه سال گذشته، شبکه دو را به این نتیجه رسانده که برای نوروز امسال سریالی کمدی را در نظر بگیرد. مجموعه «کامیون» به کارگردانی مسعود اطیابی همچنان مشغول فیلمبرداری در تهران است..

اطیابی در گفتگو با ایلنا از مورد توجه قرار گرفتن این مجموعه توسط مخاطبان ابراز امیدواری کرد و درباره شرایط پیش آمده گفت: ویروس کرونا شرایط کار را بسیار سخت کرده و ما برای پیشگیری مسائل بهداشتی را با جدیت فراوان رعایت می‌کنیم. با همه این توضیحات فکر می‌کنم تا ۱۵ فروردین هم مشغول فیلمبرداری باشیم. اطیابی که سابقه کارگردانی فیلم‌های مختلف در سینما را دارد، چندی پیش با ساخت‌ فیلم‌های کمدی تگزاس یک و دو در گیشه با موفقیت خوبی مواجه شد و از این جهت تلویزیون به مورد توجه قرار گرفتن سریال «کامیون» نیز امید بسیاری دارد. این مسأله به فضای شهر در راستای آژیر قرمز کمک خواهد کرد. از نکات ویژه مجموعه «کامیون» بازی مهدی هاشمی در این مجموعه بوده که بعد از چند سال مجددا بازی در تلویزیون را انتخاب کرده است. لعیا زنگنه، جهانبخش سلطانی، نادر سلیمانی، بیتا سحرخیز، شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، فرهاد بشارتی، سپند امیرسلیمانی، ماهان عبدی، گیتی قاسمی، آرزو نبوت، زهره فکوصبور، مهسا طهماسبی و علی هاشمی از دیگر بازیگرانی هستند که در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند.

«کامیون» روایت زندگی یک پیشکسوت فوتبال بوده که اکنون روی کامیون باربری کار می‌کند. بسیاری از تصمیماتی که درکلان گرفته شده  به دلیل فشارهای خراسان رضوی بوده است  شهردار مشهد خاطرنشان کرد: یک تیم در استان خراسان رضوی و شهر مشهد در حال فعالیت است که انصافا بسیار خوب و هماهنگ است. او پس از آشنایی با سه دانشجو که سرمایه‌اشان را از دست داده‌اند و صاحب‌خانه از خانه بیرونشان کرده،‌ درگیر ماجراهایی می‌شود... کلائی در خصوص مصوبات دیروز شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای اسلامی شهر مشهد امروز سه دسته مصوبه داشته است؛ یک دسته مصوبات حمایتی بود که در این راستا عوارض کسب و پیشه سه ماهه اول سال 1399 مشمول بخشیدگی شدند، برای واحدهای تجاری در تملک شهرداری و سازمان‌های شهرداری در سه ماهه اول سال 99 معافیت 50 درصد قائل شدیم، قراردادهای اجاره فضاهای تفریحی و فرهنگی  تا زمانی که مصوبات ستاد استانی پیشگیری از کرونا ادامه داشته باشد، مشمول پرداخت اجاره بها نخواهند شد و. .

از دیگر نکات جالب توجه در این سریال آهنگ تیتراژ آن بوده که قرار است گروه ماکان‌بند به عنوان اولین تجربه تیتراژ خوانی خود آن را برای ایام نوروز آماده کنند. مجموعه «کامیون» در ۳۰ قسمت ۴۲ دقیقه‌ای تولید شده و از ابتدا تا پایان فروردین ۹۹ ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو پخش خواهد شد. . «دوپینگ» شبکه سه برای شکست پایتخت این شبکه که سال‌ها با سریال‌های رضا عطاران و مهران مدیری گوی سبقت در جذب مخاطبان را از دیگر رقبا می‌ربود، چند سالی است که در رقابت با شبکه یک موفق عمل نکرده است. البته شبکه سه سیما همیشه مخاطبان خاص خود را دارد اما باید دید که آیا امسال با سریال تازه خود می‌تواند مخاطبان بیشتری از پایتخت را به خود جذب کند یا خیر. مجموعه «زوج یا فرد» به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده سریال نوروزی سال گذشته شبکه سه بود که به رغم بهره بردن از بازیگران مطرح طنز همچون مهران غفوریان، یوسف تیموری و مرجانه گلچین نتوانست به اندازه مجموعه «نون. بدهی‌های ساختمانی و غیرساختمانی مردم نیز تا اول تیر ماه 99 امهال می‌شود.

خ» مورد توجه قرار گیرد. البته بسیاری دلیل این اتفاق را تغییرات بسیار فیلمنامه معرفی می‌کنند که در ابتدا قرار بود درباره قانون «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» باشد که به طور کل تغییر کرد و اتفاقی دیگری را به نمایش گذاشت. امسال اما شبکه سه با سریال «دوپینگ» به کارگردانی رضا مقصودی سعی دارد که با کمترین خبر اتفاق ویژه‌ای را در نوروز رقم بزند. مجموعه این‌ها در کنار تصمیمات دیگری که توسط مدیریت شهری اتخاذ شده، مصوب شد تا حدودی ضررها جبران‌ شود. مقصودی که تا قبل از این تنها به کارگردانی فیلم کمدی «خجالت نکش» پرداخته، ازجمله فیلمنامه‌نویسان با سابقه در حوزه کمدی به شمار می‌آید. به عنوان مثال «لیلی با من است» ازجمله فیلمنامه‌های کمدی بوده که او در سال‌های گذشته آن را به نگارش درآورده است.

این مجموعه آنچنان به اطلاع رسانی اعتقاد نداشته و در روزهای گذشته خبرهای زیادی از آن به انتشار نرسیده است اما با این وجود خبرها حاکی از آن است که مراحل نهایی فیلمبرداری خود را سپری می‌کند. یکی از راه‌ها این است که هزینه خروج بی‌دلیل از منزل بیشتر شود. همچنین برای سریع‌تر شدن روند تولید این مجموعه، برزو نیک‌نژاد نیز در این پروژه حضور داشته و برخی از سکانس‌ها توسط او کارگردانی شده است. هادی حجازی‌فر، محمد بحرانی، شبنم مقدمی، الناز حبیبی، نیما شعبان نژاد و فرزین محدث ازجمله بازیگران این مجموعه هستند که به نوعی ترکیب آنها امیدواری زیادی را برای مخاطبان ایجاد کرده است. البته باید دید که آیا این سریال در پخش نیز می‌تواند انتظارات از خود را برآورده کند یا خیر. از 29  اسفندماه فعالیت اتوبوسرانی تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد. مجموعه «دوپینگ» نیز در ۳۰ قسمت تولید شده و هر شب نوروز ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سوم سیما روی آنتن می‌رود.

«میانبر» شبکه پنج برای بازگشت به مسیر جذب مخاطب در سال‌های اخیز شبکه پنج کمترین تولید را داشته و از سال‌های موفق خود فاصله بسیاری گرفته است. این شبکه که سال گذشته هیچ اثری را در نوروز روانه آنتن نکرد، امسال بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجموعه‌ای تازه و مفرح با نام «میانبر» را در جدول پخش خود قرار داد که در نوع خود جای خوشحالی دارد. اتباعی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند، بنا بر این شد که وارد شهر مشهد نشوند و به صورت مستقیم وارد مرز دوغارون شوند. این شبکه برای ماه رمضان هم سریالی از بهروز افخمی را در برنامه خواهد داشت که به نوعی قرار است به ماجراهای سیل در سالی که گذشت بپردازد. محور اصلی مجموعه «میانبر» انتخاب صحیح در موضوعات مختلف و مراحل گوناگون زندگی ازجمله انتخاب همسر، انتخاب شغل و همچنین انتخابات سیاسی است. «میانبر» روایت ساکنین مجتمع‌های بزرگ، ماجراهای آپارتمان‌نشینی و مشکلاتی است که اغلب بین ساکنان در کلان‌شهرها به‌خصوص تهران رخ می‌دهد. وی در خصوص مواد ضدعفونی‌کننده شهرداری اظهار کرد: موادی که در ضدعفونی‌کردن شهر استفاده می‌شود برای گیاهان، درختان و اشخاص خطر مستقیم ندارد.

غلامرضا نیکخواه، محمود جعفری، شهین تسلیمی، کمند امیرسلیمانی،‌ سیاوش چراغی پور، اشکان اشتیاق و امیر نوری ازجمله بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند. سریال طنز میانبر تولید جدید مرکز البرز به سفارش مرکز سیمای استان‌ها است. این مجموعه در کل نود قسمتی است اما فصل‌بندی شده. ممکن است لحظه‌ای بعد از ضدعفونی عاملی ناقل، منطقه را آلوده کند. سریال «میانبر» به کارگردانی یزدان فتوحی هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه پنج رفته و تا پایان تعطیلات نوروز نیز به پخش خود ادامه می‌دهد. لینک کوتاه .