تلویزیون ایران: پرواز ماهان در سوریه با مانور خطرناک جنگنده‌های آمریکا روبرو شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

تلویزیون ایران: هواپیمای ماهان در آسمان سوریه با مزاحمت روبرو شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تلویزیون دولتی ایران گزارش می دهد که با مانور"خطرناک" دو جنگنده آمریکایی در کنار یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ماهان در آسمان سوریه، خلبان این پرواز برای پرهیز از برخورد به سرعت ارتفاع کم کرده و تعدادی از مسافران زخمی شده اند.آمریکا و اسرائیل مدت هاست شرکت خصوصی ماهان ایر را به حمل سلاح برای شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و سایر کشورها متهم می کنند.

یک مقام هوانوردی لبنان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این پرواز عصر پنجشنبه به طور عادی در بیروت فرود آمد. این مقام که نخواست نامش فاش شود جزییات بیشتری ارائه نکرد. خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از مقام های هوانوردی این کشور در دمشق نوشت که دو جنگنده نظامی که احتمالا متعلق به ائتلاف تحت هدایت آمریکا بودند راه یک هواپیمای مسافربری ایران را در آسمان تنف در جنوب غربی سوریه"سد" کردند.

ویدئوی دیگری دو جنگنده را در کنار هواپیما نشان می دهد. تلویزیون ایران این حادثه را"تحریک آمیز و خطرناک" خواند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ ستاد اجرایی فرمان امام: آزمایش موفق واکسن کرونا در ایران!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شدکانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شد کانون نویسندگان ایران بازداشت آقای جنت را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو کانون و همه‌ زندانیان سیاسی و عقیدتی شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا جان ۱۳۸ کادر درمانی در ایران را گرفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایرانبر اساس گزارش وزارت بهداشت مثل روزهای قبل 12 استان مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ایرنا: بخش مهمی از جامعه ایران معتقد به عدم بازتاب نظر و رای‌شان در حاکمیت استخبرگزاری رسمی دولت ایران طی مطلبی در انتقاد از نظارت وسیع و استصوابی شورای نگهبان این کشور در روند انتخابات، عملکرد این شورا را موجب کمرنگ شدن نقش مردم در اداره کشور دانسته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران استکنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران است روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» روز پنجشنبه دوم مرداد در گزارشی نوشت که این طرح توسط کوین مکارتی، نماینده کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، ارائه شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »