تلفات عروسی کابل به ۸۰ نفر رسید؛ بیش از ۲۵ مراسم ازدواج لغو شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تلفات عروسی کابل به ۸۰ نفر رسید؛ بیش از ۲۵ مراسم ازدواج لغو شد جزئیات بیشتر🔽

مقام دیگری در وزارت کشور افغانستان همچنین در گفت‌وگو با رویترز اشاره کرد که در بین ۱۶۰ مجروح حمله انتحاری به مراسم ازدواج، بسیاری در وضعیت بحرانی قرار دارند و شرایط برخی دیگر به‌گونه‌ای است که حتی نمی‌توان آن‌ها را تحت عمل جراحی قرار داد.بسیاری از شهروندان افغانستان، در روزهای اخیر مراسم ازدواج یا سایر جشن‌های خود را لغو کرده‌اند و از دولت می‌خواهند تا امنیت آن‌ها را تامین کند.

پلیس افغانستان پس از آخرین حمله انتحاری در کابل گفت که بیش از ۲۵ مراسم عروسی در پایتخت افغانستان به تعویق افتاده است. رئیس اتحادیه تالارهای عروسی افغانستان نیز در گفت‌وگو با رویترز گفت: «ما به دولت مالیات می‌پردازیم و این وظیفه دولت است که امنیت را برای ما تامین کند. ما این حق را داریم که محافظت شویم.» این اتحادیه بیش از ۱۰۰ تالار ازدواج را در اختیار دارد.

گرچه طالبان دست داشتن در این حمله را رد و آن را محکوم کرد اما برخی از شهروندان افغانستان با دیده تردید به این موضوع می‌نگرند. این در حالی است که زلمی خلیل زاد، فرستاده دولت آمریکا در گفتگوهای صلح افغانستان برای دور جدیدی از مذاکرات با طالبان وارد دوحه، پایتخت قطر شده است. وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای ضمن تایید از سرگیری گفتگوهای صلح افغانستان اعلام کرد که آقای خلیل زاد پس از گفتگو با نمایندگان طالبان در دوحه عازم کابل خواهد شد تا در آنجا با رهبران دولت افغانستان در خصوص فرایند صلح رایزنی های جدیدی انجام دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه ۱۱۱ نفر از معلمان ایران در اعتراض به دور تازه بازداشت معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یورش بیش از 100 شهرک‌نشین یهودی به مسجدالاقصی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حدود 40 نفر در برزیل به گروگان گرفته شدندیک فرد مسلح 37 مسافر یک اتوبوس در شهر ریودوژانیروی برزیل را به گروگان گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فلاحت پیشه: بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری استفلاحت پیشه: *بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری است *رانت خودرو به حدی فراگیر است که آن را به مصون‌ترین قلعه در مقابل قوانین کشور تبدیل کرده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »