تلفات سیل در آفریقای جنوبی به ۳۰۶ نفر رسید | DW | 14.04.2022

25/01/1401 09:59:00 ب.ظ

شمار قربانیان سیل در استان ساحلی کوازولو-ناتال آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است. دولت محلی اعلام کرد دست کم ۳۰۶ نفر به دلیل باران‌های غیرعادی و سیل‌آسا تا کنون جان خود را از دست دادند و افراد زیادی نیز مفقود هستند.

شمار قربانیان سیل در استان ساحلی کوازولو-ناتال آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است. دولت محلی اعلام کرد دست کم ۳۰۶ نفر به دلیل باران‌های غیرعادی و سیل‌آسا تا کنون جان خود را از دست دادند و افراد زیادی نیز مفقود هستند. این باران سیل‌آسا بدترین فاجعه آب و هوایی ثبت شده در آفریقای جنوبی به حساب می‌آید.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید سیل و رانش زمین گل و لای از زمان شروع بارندگی‌ها در اوایل هفته جاری، خانه‌های زیادی را شسته و تخریب کرده، جاده‌ها را ویران ساخته و پل‌ها را از بین برده است.

هزاران نفر در پناهگاه‌های اضطراری اسکان داده شدند. سیل‌زدگان نیاز شدیدی به کمک‌های بشردوستانه دارند. آب و برق در برخی مناطق سیل‌زده قطع شده است. شهر بندری دوربان، از بزرگ‌ترین بنادر آفریقای جنوبی بسته شده است.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی: سیل‌زگان را تنها نمی‌گذاریم استان ساحلی کوازولو-ناتال، که به عنوان ناتال هم شناخته می‌شود در سواحل اقیانوس هند واقع شده و یکی از مهم‌ترین مقاصد گردش‌گران داخلی و خارجی است که از قبل برای تعطیلات عید پاک آماده شده بود. headtopics.com

جهت آرامش و شادی روح جانباختگان شمع می افروزم

دانشمندان هشدار دادند که سواحل جنوب شرقی آفریقا ممکن است در آینده بیشتر تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی آسیب ببیند. سیریل رامافوسا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی در جریان بازدید از سواحل شرقی کشور به قربانیان وعده کمک داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

سیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفتسیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفت. رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی جاری شدن سیل در کشورش را پیامد تغییرات آب و هوایی دانست. وی گفت که این حادثه نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی «جدی» است.

افزایش شمار قربانیان سیل و رانش زمین در فیلیپین به 56 نفرشمار قربانیان سیل و رانش زمین در فیلیپین در پی وقوع طوفان استوایی «مگی» به 56 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سازمان همکاری اروپا: به شواهدی از جنایت جنگی روسیه در اوکراین دست یافته‌ایمکارشناسان سازمان امنیت و همکاری اروپا ارتش روسیه را به عدم توجه به پیشگیری‌های لازم، بی‌اعتنایی به جنبه «متناسب» اقدامات نظامی و بی‌توجهی به لزوم عدم حمله به مراکزی همچون مدارس و بیمارستان‌ها متهم کرده‌اند. از جنایاتی که شما در افغانستان و چندین کشورهای اسلامی مرتکب شده اید چطوره؟ عجب !کَشفی...🤣😂😘

افزایش شدید قیمت خودرو در ایران؛ پراید در مرز ۲۰۰ میلیون تومانقیمت خودرو در بازار ایران، به‌دلیل کاهش عرضه و جلوگیری از طرح واردات خودرو، به‌شدت افزایش یافته تا جایی که قیمت پراید به مرز دویست میلیون تومان رسیده است.

سفیر فلسطین در آنکارا: حال‌وهوای ماه رمضان در ترکیه را دوست دارمسفیر فلسطین در آنکارا در وصف فضای ماه رمضان در ترکیه گفت حال و هوای روزهای ماه رمضان در این جا من را به یاد آداب و رسوم کشورم می‌اندازد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»