تلخ و شیرینِ شراب از زبان شراب‌شناس ایرانی در فرانسه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«شراب‌شناسی به پیشه‌هایی چون رستوران‌داری و هتل‌داری گره خورده و کارشناسان شراب‌، در بسیاری از کشورها، در هر سطحی که باشند آیندهٔ کاری روشنی دارند.»

شراب در تاریخ، ادبیات و فرهنگ کهن ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، اما واقعیت آن است که ایرانیان امروز، عمدتا با فرهنگ نوین این نوشیدنی کهن آشنایی چندانی ندارند. کارشناسی شراب که یکی از شاخه‌های تخصصی علم تغذیه‌ است تا پایهٔ دکترا در برخی دانشگاه‌های جهان تدریس می‌شود.

اما آیا می‌توان به‌سادگی نکاتی اساسی از این دانش را آموخت؟ نکاتی نظیر اینکه شراب خوب را چطور می‌توان تشخیص داد؟ چرا برخی شراب‌ها گران‌ترند؟ چه شرابی با چه غذایی نوشیده می‌شود؟ آداب چشیدن شراب‌ چیست؟ چرا خرید و نگهداری شراب‌های خاص نوعی سرمایه‌گذاری پُرسود و مطمئن است؟ آقای فاضلی که تجربهٔ رستوران‌داری را نیز در کارنامه داشت، رفته‌رفته به شیوهٔ تولید، نگهداری، فروش، و در کل، فرهنگ مُدرن شراب در فرانسه علاقه‌مند شد. این کارشناس ایرانی شراب که از حضور استادان نامدار شراب‌شناسی فرانسه بهره برده، و مدت‌ها در کارگاه‌های تخصصی دانش‌اندوخته، اکنون سال‌هاست که خود برای علاقه‌مندان این رشته دوره‌های آموزشی شراب‌شناسی برگزار می‌کند. او اکنون صاحب یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های شراب در لیون فرانسه است.

کارشناسان شراب حوزه‌های تخصصی متنوعی دارند، از افرادی که دوره‌ای در شناخت شراب و طعم‌های گوناگون آن گذرانده‌اند گرفته تا مهندسان شراب‌سازی که تحصیلات دانشگاهی در این زمینه دارند و در تاکستان‌ها و کارخانجات تولید شراب کار می‌کنند، و نیز کسانی که با تخصص شراب‌شناسی در رشتهٔ تغذیه دکتری می‌گیرند و به‌کارشناسی و ارائهٔ مشاوره در زمینه تولید و نگهداری و فروش شراب می‌پردازند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تغییر کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک-اسلام در یونان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشدپژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس_کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشد اعضای این تیم پژوهشی خون ۶۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ که شدت بیماری در آنها از ضعیف تا وخیم بود را تا ۹۴ روز بعد از بهبود یافتن آنها، مورد آزمایش قرار دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پس از ۴۵ سال فعالیت، شکسپیر از رشت رفت!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کشف 225 جسد طی 40 روز از گورهای دسته‌جمعی در لیبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نزاع بر سر استفاده از ماسک در آمریکا؛ پلیس، مهاجم چاقو به‌دست را کشتبه گفته پلیس، این نزاغ در نزدیکی شهر لنسینگ مرکز ایالت میشیگان رخ داده است و مظنون این حمله که «شان رویس» نام داشته به یک مرد ۷۷ ساله حمله می کند چرا که این مرد از او خواسته بود ماسک بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ساعاتی بعد از اعتراض چند میلیونی در توئیتر؛ خبرهای ضد و نقیض از توقف موقت اجرای اعدام سه جوان معترض در ایرانساعاتی بعد از اعتراض چند میلیونی در توئیتر؛ خبرهای ضد و نقیض از توقف موقت اجرای اعدام سه جوان معترض در ایران امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی پیشتر به اعدام محکوم شده بودند ودیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود اعدام_نکنید StopExecutionsInIran
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »