تلاش پنهانی کنفدراسیون برای آغاز لیگ قهرمانان از مرداد؛ بازی با جان آسیا

09/04/2020 03:08:00 ب.ظ

فوتبال, لیگ_قهرمانان_آسیا

⚽️درحالی که ژاپن وکمیته بین‌المللی المپیک، مسابقات را از مرداد امسال به سال آینده موکول کردند،امروز روزنامه الوطن چاپ قطر خبر از تصمیم جدید کنفدارسیون فوتبال آسیا برای ادامه رقابتهای لیگ_قهرمانان_آسیا داده است. گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇 کرونا

الوطن» چاپ قطر، خبر از تصمیم جدید کنفدارسیون فوتبال آسیا برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا داده است. بنا بر این گزارش، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از مردادماه سال جاری در دو منطقه غرب و شرق آسیا آغاز خواهد شد.در حالی که ویروس کرونا، باعث لغو تمامی رویدادهای ورزشی در اکثر نقاط جهان شد، مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش هستند تاریخ جدیدی را برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به عنوان مهم‌‌ترین رویداد این کنفدراسیون انتخاب کنند.

روزنامه قطری مدعی شده که در جلسات ویديو کنفرانس مدیران AFC مقرر شده است که بازی های فصل جاری، از اواسط مرداد (ماه اوت) از سرگرفته شود.گزارشگر در بخشی از گزارش خود نوشته است: «برخی از باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مانند نماینده‌های ازبکستان، خواهان برگزاری مجدد مسابقات هستند. همین‌طور تلاش‌‌هایی در باشگاه‌های حوزه خلیج فارس هم برای از سرگیری مسابقات انجام شد. اما تصمیم‌گیرنده نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام ازصندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران ازصندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟

شاهزاده خالد بن سلمان: آتش‌بس در یمن منعکس کننده تلاش سعودی برای ثبات منطقه استشاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه چهار‌شنبه 8 آوریل 2020 تاکید کرد که آتش‌بس در موږ یو متل لرو چه ګوز په ټیغ تیروی ماته خوړلی یرغل سیمی ته د ثبات په هڅه تیرول دی دبی ثباتی عامل هم دوی دی. بسیار عالی. خوش‌بینی بیش از حد! خوثی ها از فاحشه ها هم بد عهدتر هستند نوچه های سپاه پاسداران مانند اربابان خود هرگونه تلاش دیپلماسی را با یک ترور یا خرابکاری مانند حمله به تاسیسات آرامکو بی اثر می کنند! خوک‌ها چه نر باشند چه ماده شیر نمی دهند... ترحم بر پلنگ تیزدندان،ستمکاری بود بر گوسفندان!

تلاش آمریکا برای توقیف و انتقال وجوه بانک مرکزی ایران در اروپا خنثی شدرئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با رصد هوشمندانه، تلاش‌های ایالات متحده آمریکا و پیش‌دستی در انجام اقدامات حقوقی و همچنین در نتیجه پیگیری‌های قضایی در کشور لوکزامبورگ، با شروع سال نو، دو پیروزی برای کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد نوش جون سید حسن نصرالله به ما چه به ما برداشت پول یک میلیون با بهره ۱۲ درصد رسید. تلاش های ایالات متحده ؟! برای ج.ا. ؟! تشکر کردید ازش ؟ بابا پیشرفت کردید. دیگه چرت و پرت نمی گید! آفرین. اینطور که گزارش میدید یعنی آمریکا خیلی برای رژیم_فاسد_اسلامی در ایران تلاش کرده. حداقل باید یکی از این آخوندها از realDonaldTrump تشکر میکرد!

میلیون‌ها هندی به نشانه مقاومت در برابر کرونا چراغ ها را خاموش کردندبرخی از شهروندان نیز با حضور در خیابان‌ها ضمن پرتاب ترقه و وسائل آتش بازی فریادهای میهن پرستانه سر دادند و از ویروس کرونا خواستند که از کشورشان دور شود.

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام ازصندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران ازصندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟

دو خواهر در روزهای کرونایی خیابانی در آریزونا را از عشق مملو کردنداین پروژه بخشی از یک طرح با رویکرد اجتماعی است که برای بالابردن روحیه اهالی یکی از محله‌های مرکز ایالت آریزونا در دوران شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ اجرا شده است. Only way of salvation is appearance of the promised saviour. el_salvador ThePromisedSaviour COVID_19

درحالی که کشور ژاپن و کمیته بین‌المللی المپیک، زمان برگزاری مسابقات از مردادماه امسال را به سال آینده موکول کردند، امروز روزنامه « الوطن » چاپ قطر، خبر از تصمیم جدید کنفدارسیون فوتبال آسیا برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا داده است.به گزارش ایسنا، در شرایطی که بسیاری از مقامات دنیا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل خواستار توقف تحریم ها علیه ایران و سایر کشورها در دوران شیوع ویروس کرونا شده اند، گزارشات رسانه ها حاکی از آن است که دولت آمریکا کماکان قصد دارد به رویکرد خصمانه و غیرانسانی خود در شرایط کنونی بحران بیماری کرونا در جهان ادامه دهد.یمن منعکس کننده تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی برای تحقق ثبات در منطقه است.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی گفت: با رصد هوشمندانه، تلاش‌های ایالات متحده آمریکا و پیش‌دستی در انجام اقدامات حقوقی و همچنین در نتیجه پیگیری‌های قضایی در کشور لوکزامبورگ، با شروع سال نو، دو پیروزی برای کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد.

بنا بر این گزارش، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از مردادماه سال جاری در دو منطقه غرب و شرق آسیا آغاز خواهد شد. در حالی که ویروس کرونا، باعث لغو تمامی رویدادهای ورزشی در اکثر نقاط جهان شد، مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش هستند تاریخ جدیدی را برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به عنوان مهم‌‌ترین رویداد این کنفدراسیون انتخاب کنند. به گفته این مقامات، دولت آمریکا مدعی است که ایران در صورت دریافت این پول از آن برای تقویت اقتصاد خود و همچنین کمک مالی به گروه های تحت حمایتش در خاورمیانه استفاده خواهد کرد. روزنامه قطری مدعی شده که در جلسات ویديو کنفرانس مدیران AFC مقرر شده است که بازی های فصل جاری، از اواسط مرداد (ماه اوت) از سرگرفته شود. او همچنین گفت « عدم پاسخ حوثی‌ها به فراخوان‌ها برای تعامل جدی با خطر شیوع همه‌گیر کرونا مردم یمن را در معرض درد و رنج هر چه بیشتری قرار خواهد داد و (حوثی‌ها)خود محتمل مسئولیت آن خواهند بود. گزارشگر در بخشی از گزارش خود نوشته است: «برخی از باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مانند نماینده‌های ازبکستان، خواهان برگزاری مجدد مسابقات هستند. صندوق بین المللی پول همچنین اعلام کرده است که در حال رایزنی با تهران برای تصمیم گیری درباره پرداخت این وام است. همین‌طور تلاش‌‌هایی در باشگاه‌های حوزه خلیج فارس هم برای از سرگیری مسابقات انجام شد. سپس با صدور دستور موقت از شعبه دیگری از دادگاه‌های کشور یاد شده از انتقال همان وجوه به آمریکا و توزیع میان مدعیان دروغین انتساب حادثه ۱۱ سپتامبر به ایران پیشگیری شد.

اما تصمیم‌گیرنده نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود. مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، تحریم های یک جانبه آمریکا را به نفع ویروس کرونا و به ضرر همه کشورها دانست و خواستار رفع آنها شد. جانشین وزیر دفاع سعودی تاکید کرد در راستای نقش پیشگام پادشاهی عربی سعودی و تلاش‌های مستمر آن برای برقراری صلح و مسئولیت آن برای تحقق ثبات در منطقه در این شرایط سخت، فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن طرح ابتکار فراگیری را برای آتش‌بس دو هفته‌ای اعلام کرده است».» الوطن مدعی است که AFC «بیم از دست دادن اسپانسرها» و از بین رفتن بخش‌های زیادی از درآمدهایش را دارد. تعطیل شدن لیگ قهرمانان نه تنها درآمدهای کنفدراسیون فوتبال آسیا طی ماه‌های آینده را به خطر می‌اندازد که حتی شاید ممکن است اسپانسرها را با این کنفدراسیون برای بازگرداندن بخشی از مبالغی که هزینه کرده‌اند مقابل AFC قرار دهد. نماینده کشورمان با اشاره به مشکلاتی که تحریم هسته‌ای غیرانسانی آمریکا برای کشورهای تحت تحریم در مبارزه با کرونا ایجاد می کند اعلام کرد که این وضعیت نه تنها به ضرر آن کشورها بلکه به زیان مبارزه جهانی علیه کرونا و سلامت تمامی کارکنان کره زمین است. همچنین در بخشی از این گزارش می‌خوانیم که مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا تعهد خود به از سر گیری و پایان دادن به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ را هم به برخی از باشگاه‌های غرب آسیا و هم به اسپانسرها اعلام کرده‌اند. او افزود این آتش‌بس با هدف ایجاد شرایط مناسب برای پاسخ به فراخوان مارتن گریفیتس فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد برای صلح در یمن برقرار می شود. در بخشی از این گزارش عنوان شده که «تعدادی از باشگاه‌های غرب آسیا از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته‌اند که ماه آگوست (مردادماه) را به عنوان تاریخ قطعی آغاز دور تازه لیگ قهرمانان اعلام کند. انتهای پیام.

» هر چند که در این گزارش نامی از هیچ باشگاهی در غرب آسیا برده نشده است، اما می‌توان تصور کرد که باشگاه‌های عربستانی و اماراتی بیشترین تلاش را برای شروع مجدد این مسابقات کرده‌اند. عربستان، امارات، قطر و ایران مهم‌ترین صاحبان منافع از حضور در لیگ قهرمانان آسیا در غرب این قاره هستند. در این گفتگوها همچنین قرار است گام‌های اعتمادساز انسانی، اقتصادی و از سرگیری روند سیاسی میان طرف‌های یمنی برای رسیدن به رایزنی‌هایی میان برادران یمنی جهت دستیابی به راه حلی سیاسی در این کشور برداشته شود. بخش مهمی از درآمدهای باشگاه‌هایی که می‌توانند به لیگ قهرمانان صعود کرده و از مرحله گروهی بالا بروند در این تورنمنت معنی می‌شود. به صورت نمونه، باشگاه پرسپولیس برای صعود به بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا، روی کاغذ درآمدی به حد بودجه دو فصلش را داشت. هرچند که مشخص نیست این بودجه صرف چه برج‌هایی شد..

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک فرمول مشخص برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دارد. باشگاه‌هایی که مجوز حضور در این رقابت‌ها را به دست می‌آورند عملا نه تنها هزینه خاصی نخواهند داشت که حتی درآمدی مازاد بر آن‌چه در ابتدای فصل در بودجه خود قرار داده‌اند هم کسب می‌کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا برای هر بازی مرحله گروهی، مبلغ ۳۰ هزار دلار کمک هزینه سفر به تیم هایی که در این رقابت‌ها حضور دارند پرداخت می کند. باشگاه‌‌های ایرانی با کاروان ۴۰ نفر اعزامی به قطر یا امارات، حتی نیمی از این بودجه را هزینه نمی‌کنند. اما نکته ویژه اینجاست که این مبلغ فقط برای تیم‌هایی که به سفر خارج از خانه می‌روند تعلق نمی‌گیرد.

یعنی تیم‌های میزبان هم برای اردو و آماده سازی چهار روزه خود در آستانه رقابت‌های لیگ قهرمانان همین میزان کمک هزینه را از کنفدراسیون دریافت خواهند کرد. هر پیروزی، در مرحله گروهی این مسابقات پاداش مشخص و جداگانه‌ای دارد. کنفدراسیون به هر تیم پیروز ۵۰ هزار دلار و به تیم‌هایی که مساوی کرده‌اند ۱۰ هزار دلار پاداش می‌دهد. تیم‌ها همچنین بابت صدرنشینی  و صعود از مرحله گروهی نیز ۲۰۰ هزار دلار جایزه ویژه می‌گیرند. هر پیروزی در مرحله حذفی ۳۰ هزار دلار پاداش دارد و صعود از این مراحل نیز ۱۰۰ هزار دلار پاداش جداگانه خواهد داشت.

فقط رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی و انجام بازی (ولو با شکست) برای هر تیم ۶۰ هزار دلار دیگر درآمد به همراه دارد. این منهای ارقامی است که کنفدراسیون برای سفر یا میزبانی هزینه خواهد کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده پاداش تیم نایب قهرمان لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا ۲ میلیون دلار و تیم قهرمان ۴ میلیون دلار خواهد بود. این پاداش، منهای تمام مطالبات گذشته باشگاه‌ها از AFC خواهد بود. تمام این درآمدها از اسپانسرهایی است که حالا هم کنفدراسیون و هم باشگاه‌های اصلی لیگ قهرمانان آسیا را زیر فشار گذاشته‌اند.

از سویی دیگر، هر چهار نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا حال و روزی رویایی دارند. همه در صدر و همه آماده صعود به مرحله حذفی. پس قاعدتا طبیعی به نظر می‌رسد که کنفدراسیون را برای از سر گیری مسابقات زیر فشار بگذارند. روزنامه الوطن در عین حال خبر داده که «شیخ سلمان» رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا طی روزهای گذشته از تمامی فدراسیون‌هایی که نماینده‌های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا دارند خواسته تا وضعیت بیماری کرونا و شیوع آن در کشور خود را به صورت دقیق به او اعلام کنند. او جلسه‌ای با مدیران فیفا برگزار کرده و از آن‌ها خواسته تا در صورت پایین آمدن نمودار شیوع در کشورها، به AFC مجوز برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان داده شود.

همچنین «داتو ویندسور جان» دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا هم گفته است: «برای ما بهداشت و سلامت اولویت دارد. ابتدا باید به جمع‌بندی لازم با کشورها و فیفا برسیم و بعد تاریخ نهایی را اعلام کنیم.» احتمالا AFC تا دو هفته دیگر در مورد تاریخ جدید لیگ قهرمانان آسیا اطلاع‌رسانی خواهد کرد. ولو این‌که ژاپن و کره‌جنوبی پیش از این با برگزاری این مسابقات در تابستان مخالفت جدی کرده بودند. تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، هرچند متاثر از فشار کشورهای عربستان یا امارات و اسپانسرها باشد، اما بیشتر شبیه یک شوخی تلخ با جان انسان‌هاست.

پیش از این قرار بود رقابت‌های المپیک بین تاریخ‌های ۲۴ جولای تا ۹ آگوست سال ۲۰۲۰، یعنی سوم تا نوزدهم مرداد ۱۳۹۹ به میزبانی توکیو برگزار شود، اما برگزاری بازی‌های المپیک برای اولین بار در تاریخ به خاطر شیوع ویروس کرونا و تأثیر گسترده آن بر کشورهای مختلف جهان، به تعویق افتاد. همچنین  رقابت‌های «جام ملت‌های اروپا» قرار بود تابستان امسال به میزبانی ۱۲ شهر در ۱۲ کشور به صورت مشترک (برای نخستین بار) در اروپا برگزار شوند. اما «یوفا» (اتحادیه فوتبال اروپا) به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رقابت‌ها را به سال ۲۰۲۱ موکول کرد. اما در آسیا همه تلاش می‌کنند اسپانسرها را از دست ندهند. .