فوتبال, لیگ_قهرمانان_آسیا, کرونا

فوتبال, لیگ_قهرمانان_آسیا

تلاش پنهانی کنفدراسیون برای آغاز لیگ قهرمانان از مرداد؛ بازی با جان آسیا

09/04/2020 03:08:00 ب.ظ

⚽️درحالی که ژاپن وکمیته بین‌المللی المپیک، مسابقات را از مرداد امسال به سال آینده موکول کردند،امروز روزنامه الوطن چاپ قطر خبر از تصمیم جدید کنفدارسیون فوتبال آسیا برای ادامه رقابتهای لیگ_قهرمانان_آسیا داده است. گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇 کرونا

الوطن» چاپ قطر، خبر از تصمیم جدید کنفدارسیون فوتبال آسیا برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا داده است. بنا بر این گزارش، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از مردادماه سال جاری در دو منطقه غرب و شرق آسیا آغاز خواهد شد.در حالی که ویروس کرونا، باعث لغو تمامی رویدادهای ورزشی در اکثر نقاط جهان شد، مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش هستند تاریخ جدیدی را برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به عنوان مهم‌‌ترین رویداد این کنفدراسیون انتخاب کنند.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 کرونا در ایران – رکوردشکنی آمار تلفات روزانه در پیک پنجم؛ رئیسی از مهار کرونا سخنی نگفت رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

روزنامه قطری مدعی شده که در جلسات ویديو کنفرانس مدیران AFC مقرر شده است که بازی های فصل جاری، از اواسط مرداد (ماه اوت) از سرگرفته شود.گزارشگر در بخشی از گزارش خود نوشته است: «برخی از باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مانند نماینده‌های ازبکستان، خواهان برگزاری مجدد مسابقات هستند. همین‌طور تلاش‌‌هایی در باشگاه‌های حوزه خلیج فارس هم برای از سرگیری مسابقات انجام شد. اما تصمیم‌گیرنده نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.»

الوطن مدعی است که AFC «بیم از دست دادن اسپانسرها» و از بین رفتن بخش‌های زیادی از درآمدهایش را دارد. تعطیل شدن لیگ قهرمانان نه تنها درآمدهای کنفدراسیون فوتبال آسیا طی ماه‌های آینده را به خطر می‌اندازد که حتی شاید ممکن است اسپانسرها را با این کنفدراسیون برای بازگرداندن بخشی از مبالغی که هزینه کرده‌اند مقابل AFC قرار دهد. headtopics.com

همچنین در بخشی از این گزارش می‌خوانیم که مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا تعهد خود به از سر گیری و پایان دادن به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ را هم به برخی از باشگاه‌های غرب آسیا و هم به اسپانسرها اعلام کرده‌اند.در بخشی از این گزارش عنوان شده که «تعدادی از باشگاه‌های غرب آسیا از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته‌اند که ماه آگوست (مردادماه) را به عنوان تاریخ قطعی آغاز دور تازه لیگ قهرمانان اعلام کند.» هر چند که در این گزارش نامی از هیچ باشگاهی در غرب آسیا برده نشده است، اما می‌توان تصور کرد که باشگاه‌های عربستانی و اماراتی بیشترین تلاش را برای شروع مجدد این مسابقات کرده‌اند.

عربستان، امارات، قطر و ایران مهم‌ترین صاحبان منافع از حضور در لیگ قهرمانان آسیا در غرب این قاره هستند. بخش مهمی از درآمدهای باشگاه‌هایی که می‌توانند به لیگ قهرمانان صعود کرده و از مرحله گروهی بالا بروند در این تورنمنت معنی می‌شود.به صورت نمونه، باشگاه

پرسپولیسبرای صعود به بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا، روی کاغذ درآمدی به حد بودجه دو فصلش را داشت. هرچند که مشخص نیست این بودجه صرف چه برج‌هایی شد.کنفدراسیون فوتبال آسیا یک فرمول مشخص برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دارد. باشگاه‌هایی که مجوز حضور در این رقابت‌ها را به دست می‌آورند عملا نه تنها هزینه خاصی نخواهند داشت که حتی درآمدی مازاد بر آن‌چه در ابتدای فصل در بودجه خود قرار داده‌اند هم کسب می‌کنند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای هر بازی مرحله گروهی، مبلغ ۳۰ هزار دلار کمک هزینه سفر به تیم هایی که در این رقابت‌ها حضور دارند پرداخت می کند. باشگاه‌‌های ایرانی با کاروان ۴۰ نفر اعزامی به قطر یا امارات، حتی نیمی از این بودجه را هزینه نمی‌کنند.اما نکته ویژه اینجاست که این مبلغ فقط برای تیم‌هایی که به سفر خارج از خانه می‌روند تعلق نمی‌گیرد. یعنی تیم‌های میزبان هم برای اردو و آماده سازی چهار روزه خود در آستانه رقابت‌های لیگ قهرمانان همین میزان کمک هزینه را از کنفدراسیون دریافت خواهند کرد. headtopics.com

مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021 وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید آمادگی حمله به ایران را دارند

هر پیروزی، در مرحله گروهی این مسابقات پاداش مشخص و جداگانه‌ای دارد. کنفدراسیون به هر تیم پیروز ۵۰ هزار دلار و به تیم‌هایی که مساوی کرده‌اند ۱۰ هزار دلار پاداش می‌دهد. تیم‌ها همچنین بابت صدرنشینی  و صعود از مرحله گروهی نیز ۲۰۰ هزار دلار جایزه ویژه می‌گیرند. هر پیروزی در مرحله حذفی ۳۰ هزار دلار پاداش دارد و صعود از این مراحل نیز ۱۰۰ هزار دلار پاداش جداگانه خواهد داشت. فقط رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی و انجام بازی (ولو با شکست) برای هر تیم ۶۰ هزار دلار دیگر درآمد به همراه دارد. این منهای ارقامی است که کنفدراسیون برای سفر یا میزبانی هزینه خواهد کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده پاداش تیم نایب قهرمان لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا ۲ میلیون دلار و تیم قهرمان ۴ میلیون دلار خواهد بود. این پاداش، منهای تمام مطالبات گذشته باشگاه‌ها از AFC خواهد بود.تمام این درآمدها از اسپانسرهایی است که حالا هم کنفدراسیون و هم باشگاه‌های اصلی لیگ قهرمانان آسیا را زیر فشار گذاشته‌اند. از سویی دیگر، هر چهار نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا حال و روزی رویایی دارند. همه در صدر و همه آماده صعود به مرحله حذفی. پس قاعدتا طبیعی به نظر می‌رسد که کنفدراسیون را برای از سر گیری مسابقات زیر فشار بگذارند.

روزنامه الوطن در عین حال خبر داده که «شیخ سلمان» رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا طی روزهای گذشته از تمامی فدراسیون‌هایی که نماینده‌های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا دارند خواسته تا وضعیت بیماری کرونا و شیوع آن در کشور خود را به صورت دقیق به او اعلام کنند. او جلسه‌ای با مدیران فیفا برگزار کرده و از آن‌ها خواسته تا در صورت پایین آمدن نمودار شیوع در کشورها، به AFC مجوز برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان داده شود.

همچنین «داتو ویندسور جان» دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا هم گفته است: «برای ما بهداشت و سلامت اولویت دارد. ابتدا باید به جمع‌بندی لازم با کشورها و فیفا برسیم و بعد تاریخ نهایی را اعلام کنیم.»احتمالا AFC تا دو هفته دیگر در مورد تاریخ جدید لیگ قهرمانان آسیا اطلاع‌رسانی خواهد کرد. ولو این‌که ژاپن و کره‌جنوبی پیش از این با برگزاری این مسابقات در تابستان مخالفت جدی کرده بودند. headtopics.com

تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، هرچند متاثر از فشار کشورهای عربستان یا امارات و اسپانسرها باشد، اما بیشتر شبیه یک شوخی تلخ با جان انسان‌هاست.پیش از این قرار بود رقابت‌های المپیک بین تاریخ‌های ۲۴ جولای تا ۹ آگوست سال ۲۰۲۰، یعنی سوم تا نوزدهم مرداد ۱۳۹۹ به میزبانی توکیو برگزار شود، اما برگزاری بازی‌های المپیک برای اولین بار در تاریخ به خاطر شیوع ویروس کرونا و تأثیر گسترده آن بر کشورهای مختلف جهان، به تعویق افتاد.

ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام ازصندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران ازصندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟

شاهزاده خالد بن سلمان: آتش‌بس در یمن منعکس کننده تلاش سعودی برای ثبات منطقه استشاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه چهار‌شنبه 8 آوریل 2020 تاکید کرد که آتش‌بس در موږ یو متل لرو چه ګوز په ټیغ تیروی ماته خوړلی یرغل سیمی ته د ثبات په هڅه تیرول دی دبی ثباتی عامل هم دوی دی. بسیار عالی. خوش‌بینی بیش از حد! خوثی ها از فاحشه ها هم بد عهدتر هستند نوچه های سپاه پاسداران مانند اربابان خود هرگونه تلاش دیپلماسی را با یک ترور یا خرابکاری مانند حمله به تاسیسات آرامکو بی اثر می کنند! خوک‌ها چه نر باشند چه ماده شیر نمی دهند... ترحم بر پلنگ تیزدندان،ستمکاری بود بر گوسفندان!

تلاش آمریکا برای توقیف و انتقال وجوه بانک مرکزی ایران در اروپا خنثی شدرئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با رصد هوشمندانه، تلاش‌های ایالات متحده آمریکا و پیش‌دستی در انجام اقدامات حقوقی و همچنین در نتیجه پیگیری‌های قضایی در کشور لوکزامبورگ، با شروع سال نو، دو پیروزی برای کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد نوش جون سید حسن نصرالله به ما چه به ما برداشت پول یک میلیون با بهره ۱۲ درصد رسید. تلاش های ایالات متحده ؟! برای ج.ا. ؟! تشکر کردید ازش ؟ بابا پیشرفت کردید. دیگه چرت و پرت نمی گید! آفرین. اینطور که گزارش میدید یعنی آمریکا خیلی برای رژیم_فاسد_اسلامی در ایران تلاش کرده. حداقل باید یکی از این آخوندها از realDonaldTrump تشکر میکرد!

میلیون‌ها هندی به نشانه مقاومت در برابر کرونا چراغ ها را خاموش کردندبرخی از شهروندان نیز با حضور در خیابان‌ها ضمن پرتاب ترقه و وسائل آتش بازی فریادهای میهن پرستانه سر دادند و از ویروس کرونا خواستند که از کشورشان دور شود.

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام ازصندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران ازصندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟

دو خواهر در روزهای کرونایی خیابانی در آریزونا را از عشق مملو کردنداین پروژه بخشی از یک طرح با رویکرد اجتماعی است که برای بالابردن روحیه اهالی یکی از محله‌های مرکز ایالت آریزونا در دوران شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ اجرا شده است. Only way of salvation is appearance of the promised saviour. el_salvador ThePromisedSaviour COVID_19