بودجه, دولت

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹

26/11/2019 10:18:00 ب.ظ

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیات ی در سال ۱۳۹۹

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را تقدیم مجلس کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیات ی دولت دارد.

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را به مجلس این کشور ارائه کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دارد.خبرگزاری فارس با انتشار جزئیاتی از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد که منابع قابل تحقق دولت در سال آینده حدود ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مقایسه با قانون بودجه سال جاری حدود ۶ درصد کمتر است.

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم وزارت خارجه آمریکا خشونت نیروهای امنیتی ایران علیه معترضان در خوزستان را محکوم کرد لاریجانی: با 40 درصد آرا نمی‌شود قانون اساسی دیگری جایگزین کرد

بر پایه این گزارش، دولت ایران برآورد درآمدی خود را برای سال آینده ۲۴ درصد افزایش داده که این رشد با افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی و ۱۳۹ درصدی درآمدهای گمرکی محقق خواهد شد.خبرگزاری فارس همچنین مدعی شده که منابع حاصل از صادرات نفت در این لایحه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ضمن رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با سال جاری، تحقق آن نیازمند صادرات روزانه ۸۷۰ هزار بشکه نفت به نرخ ۵۰ دلار است. این گزارش تاکید کرده که «این رقم در صورت نهایی شدن، با توجه به عملکرد صادرات نفت در سال جاری، صرفا برای تراز کردن بودجه و پنهان نگه داشتن کسری بودجه خواهد بود.»

مطابق اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه دولت ایران، بودجه عمرانی این کشور نیز در سال آینده با ۳۹ درصد رشد به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.در همین حال محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران نیز اعلام کرد که مطابق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت ولی بودجه شرکت‌های دولتی تنها ۹ درصد رشد خواهد کرد. headtopics.com

دولت ایران پیش‌تر اعلام کرده بود که با هدف مقابله با تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه این کشور، به ویژه در بخش صادرات نفت، وابستگی خود به درآمدهای نفتی را در سال آینده به صفر خواهد رساند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

درسراشیبی تند فساد و‌سقوط!

اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت استارومیه - ایرنا - مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت موجود در کشور است که می‌توان با فرهنگ‌سازی این میزان را افزایش داد.

تهدید علنی قوه قضاییه علیه برخی از روزنامه‌نگاران شبکه ایران اینترنشنال

بیم و امید ؛ شیر هنگ کنگ و گربه ایران در سایه اژدهاarash_tehran

گزارش ویژه رویترز: حمله به آرامکو را ایران طراحی و اجرا کرد | DW | 26.11.2019خبرگزاری رویترز اطلاعاتی پیرامون حمله به تاسیسات نفتی عربستان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، مسئولیت این حمله کاملا برعهده سپاه پاسداران بوده و این عملیات در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است. رويترز وارد ميشود دقيقا زماني كه ايران و اربستان ميخوان تنش زدايي كنن ديگه سناريو از حد نخنما بودن گذشته بسیار عالی پس خاک بر سر جامعه جهانی که صداش در نمیاد هنو. با این دیوث پدرها داره ساخت و پاخت میکنه

ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت🔺ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت ⚡️سیزدهمین دوره مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک با ناکامی ایران همراه بود و تنها فیلم «رونا مادر عظیم» موفق به دریافت جایزه تنوع فرهنگی یونسکو شد.

خشونت علیه زنان در ایران بیشتر شده یا جرات زنان برای شکایت؟ | DW | 25.11.2019آمار خشونت علیه زنان در ایران افزایشی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. علت چیست؟ افزایش آزار روحی و جسمی زنان و یا اعتماد به نفس بیشتر آنها برای مطالبه‌گری حقوق خود و سکوت نکردن در برابر خشونت در خانه و جامعه؟ در ایران هر روز زنان در خیابان بوسیله گشت ارشاد و نیروی انتظامی که باید حامیشان باشند مورد آزار و اذیت قرار میگیرند وای به حال خشونت خانگی مردم ایران توسط حکومت غیر قانونی ج.ا. سلاخی شدند! هزاران نفر اسیرند و تحت شکنجه!!! آنوقت تو ادمین دویچه وله بجای اطلاع رسانی و پیگیری این وضع!! جاده خاکی میزنی؟؟؟ دسیسه و ماستمالی رسانه ای ممنوع! وای به حالت!!! نوکران_ملکه_عن_گلیس جرات زنان برای شکایت قبل از افشاگریها هم همینطور بود = دیگه باج ب روباه و شعال و گفتار و گرگ نمیدن