تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹

26/11/2019 10:18:00 ب.ظ

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹

بودجه, دولت

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیات ی در سال ۱۳۹۹

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را تقدیم مجلس کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیات ی دولت دارد.

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را به مجلس این کشور ارائه کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دارد.خبرگزاری فارس با انتشار جزئیاتی از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد که منابع قابل تحقق دولت در سال آینده حدود ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مقایسه با قانون بودجه سال جاری حدود ۶ درصد کمتر است.

بر پایه این گزارش، دولت ایران برآورد درآمدی خود را برای سال آینده ۲۴ درصد افزایش داده که این رشد با افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی و ۱۳۹ درصدی درآمدهای گمرکی محقق خواهد شد.خبرگزاری فارس همچنین مدعی شده که منابع حاصل از صادرات نفت در این لایحه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ضمن رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با سال جاری، تحقق آن نیازمند صادرات روزانه ۸۷۰ هزار بشکه نفت به نرخ ۵۰ دلار است. این گزارش تاکید کرده که «این رقم در صورت نهایی شدن، با توجه به عملکرد صادرات نفت در سال جاری، صرفا برای تراز کردن بودجه و پنهان نگه داشتن کسری بودجه خواهد بود.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

درسراشیبی تند فساد و‌سقوط!

اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت استارومیه - ایرنا - مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: اهدای عضو در ایران کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت موجود در کشور است که می‌توان با فرهنگ‌سازی این میزان را افزایش داد.

تهدید علنی قوه قضاییه علیه برخی از روزنامه‌نگاران شبکه ایران اینترنشنال

بیم و امید ؛ شیر هنگ کنگ و گربه ایران در سایه اژدهاarash_tehran

گزارش ویژه رویترز: حمله به آرامکو را ایران طراحی و اجرا کرد | DW | 26.11.2019خبرگزاری رویترز اطلاعاتی پیرامون حمله به تاسیسات نفتی عربستان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، مسئولیت این حمله کاملا برعهده سپاه پاسداران بوده و این عملیات در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است. رويترز وارد ميشود دقيقا زماني كه ايران و اربستان ميخوان تنش زدايي كنن ديگه سناريو از حد نخنما بودن گذشته بسیار عالی پس خاک بر سر جامعه جهانی که صداش در نمیاد هنو. با این دیوث پدرها داره ساخت و پاخت میکنه

ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت🔺ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت ⚡️سیزدهمین دوره مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک با ناکامی ایران همراه بود و تنها فیلم «رونا مادر عظیم» موفق به دریافت جایزه تنوع فرهنگی یونسکو شد.

خشونت علیه زنان در ایران بیشتر شده یا جرات زنان برای شکایت؟ | DW | 25.11.2019آمار خشونت علیه زنان در ایران افزایشی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. علت چیست؟ افزایش آزار روحی و جسمی زنان و یا اعتماد به نفس بیشتر آنها برای مطالبه‌گری حقوق خود و سکوت نکردن در برابر خشونت در خانه و جامعه؟ در ایران هر روز زنان در خیابان بوسیله گشت ارشاد و نیروی انتظامی که باید حامیشان باشند مورد آزار و اذیت قرار میگیرند وای به حال خشونت خانگی مردم ایران توسط حکومت غیر قانونی ج.ا. سلاخی شدند! هزاران نفر اسیرند و تحت شکنجه!!! آنوقت تو ادمین دویچه وله بجای اطلاع رسانی و پیگیری این وضع!! جاده خاکی میزنی؟؟؟ دسیسه و ماستمالی رسانه ای ممنوع! وای به حالت!!! نوکران_ملکه_عن_گلیس جرات زنان برای شکایت قبل از افشاگریها هم همینطور بود = دیگه باج ب روباه و شعال و گفتار و گرگ نمیدن

Aa اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را به مجلس این کشور ارائه کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دارد.کتایون نجفیزاده روز یکشنبه در دوره آموزشی تخصصی مدیریتی فراهمآوری اعضای پیوندی در آذربایجانغربی افزود: تعداد مرگهای مغزی قابل اهدای عضو در کشور طی یک سال حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار مورد است در حالی که کمتر از یکهزار مورد اهدای عضو در کشور انجام میشود.خبرگزاری «میزان» با انتشار اطلاعیه‌ای قوه قضاییه، رسما خبر داده که محدودیت‌های قضایی و حقوقی علیه برخی از کارمندان تلویزیون «ایران اینترنشنال» اعمال شده است.ایران در سال‌های اخیر بارها و بارها صحنه اعتراض بوده: ۱۸ تیر ۷۸، خرداد ۸۸، دی‌ماه ۹۶ و حالا اعتراضات آبان ۹۸.

خبرگزاری فارس با انتشار جزئیاتی از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد که منابع قابل تحقق دولت در سال آینده حدود ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مقایسه با قانون بودجه سال جاری حدود ۶ درصد کمتر است. بر پایه این گزارش، دولت ایران برآورد درآمدی خود را برای سال آینده ۲۴ درصد افزایش داده که این رشد با افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی و ۱۳۹ درصدی درآمدهای گمرکی محقق خواهد شد. وی بیان کرد: روزانه هفت تا ۱۰ نفر و در طول سال بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور به خاطر نبود امکان پیوند عضو فوت میکنند که رقم بسیار زیادی به شمار میرود. خبرگزاری فارس همچنین مدعی شده که منابع حاصل از صادرات نفت در این لایحه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ضمن رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با سال جاری، تحقق آن نیازمند صادرات روزانه ۸۷۰ هزار بشکه نفت به نرخ ۵۰ دلار است. در جریان پوشش خبری اعتراضات سراسری مردم ایران به گرانی بنزین از سوی رسانه‌های خارج از کشور، برخی از روزنامه‌نگاران دو شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال و «بی‌بی‌سی» فارسی اعلام کردند که خانواده‌هایشان در ایران مورد تهدید و فشار از سوی ماموران وزارت اطلاعات قرار گرفته‌اند. این گزارش تاکید کرده که «این رقم در صورت نهایی شدن، با توجه به عملکرد صادرات نفت در سال جاری، صرفا برای تراز کردن بودجه و پنهان نگه داشتن کسری بودجه خواهد بود. نجفی زاده وضعیت آذربایجانغربی را در این خصوص بدتر از متوسط کشوری دانست و گفت: در این استان تعداد مرگ مغزی قابل اهدا طی سال بیش از ۷۵ مورد است در حالی که کل موارد اهدای عضو در ۱۵ سال گذشته به ۱۱۸ مورد میرسد.» مطابق اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه دولت ایران، بودجه عمرانی این کشور نیز در سال آینده با ۳۹ درصد رشد به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این جوان ۱۹ ساله کلاهش را یه طرز بامزه‌ای روی سرش گذاشته بود و بی‌خیالی نوجوان‌هایی راداشت  که هنوز خیلی به قواعد دنیای بزرگ‌سال‌ها عادت نکرده‌اند.

در همین حال محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران نیز اعلام کرد که مطابق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت ولی بودجه شرکت‌های دولتی تنها ۹ درصد رشد خواهد کرد. در حال حاضر ۲۵ هزار نفر از بیماران در کشور در صف دریافت عضو قرار دارند و این در حالی است که تنها ۸۰۰ نفر در سال اهدای عضو می کنند.  تاکنون «فرناز قاضی‌زاده»، روزنامه‌نگار و مجری مطرح بی‌بی‌سی فارسی، «ساناز قاضی‌زاده»، خبرنگار تلویزیون ایران اینترنشنال و «پویا عزیزی»، مجری این شبکه در توییترهای خود فشار و تهدید ماموران وزارت اطلاعات به پدران خود را افشا کرده‌اند. دولت ایران پیش‌تر اعلام کرده بود که با هدف مقابله با تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه این کشور، به ویژه در بخش صادرات نفت، وابستگی خود به درآمدهای نفتی را در سال آینده به صفر خواهد رساند. بیشتر بخوانید: . این در حالی است که روزانه هفت تا ۱۰ نفر و سالانه حدود سه هزار نفر بر اثر نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند.