تلاش روسیه برای رفع مسئولیت از خود در مورد مسموم کردن ناوالنی

08/06/1399 08:19:00 ب.ظ

کرملین در تلاش است با ترویج روایت‌های خیالی در این فرض که «الکسی_ناوالنی»، از منتقدان «پوتین» و رهبر اپوزیسیون_روسیه مسموم شده است، شک و شبهه ایجاد کند. الکسی ناوالنی، هشت روز پیش در یک هواپیما بی‌هوش شد و به کما رفت. اطلاع_رسانی گزارش سارا هرست👇

دنبال کنید. پزشکان بیمارستان «امسک» که ناوالنی در ابتدا برای درمان به آن‌جا منتقل شده بود، تحت فشار نمایندگان سرویس‌های امنیتی حاضر در بیمارستان گفتند که او از یک اختلال متابولیک و قند خون پایین رنج می‌برد.

این اولین بار نیست که رسانه‌های نزدیک به کرملین سعی می‌کنند درباره مسائلی که کرملین مظنون است، گمانه‌های دیگری را مطرح کنند. این کار را پیش‌تر در مورد ساقط کردن پرواز شماره ۱۷ هواپیمایی مالزی ( )، ترور «بوریس نمتسوف» و حمله با ماده سمی مخرب اعصاب به «سرگئی اسکریپال» و دخترش «یولیا» انجام داده‌اند.

بوریس نمتسوف، سیاستمدار و دانشمند اهل روسیه و از منتقدان سرسخت پوتین بود که در سال ۲۰۱۵ در نزدیکی کرملین به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد. حالا با وجود درخواست‌های بین‌المللی برای انجام تحقیقات کامل درباره الکسی ناوالنی، مقامات روسیه اصرار دارند که هیچ نشانی از وقوع جرم در زمانی که رهبر اپوزیسیون در ۲۰ آگوست (۳۰ مرداد ماه) دچار حادثه شد، وجود ندارد و رسانه‌های نزدیک به روسیه روایت‌های خودشان را القا می‌کنند. headtopics.com

گزارش‌های دیگر از سوی رسانه‌های طرفدار کرملین، به احتمال ابتلای او به یک بیماری ناشی از مصرف الکل و یا مواد مخدر دامن می‌زنند. این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که ناوالنی همیشه تناسب اندام داشت و به طور منظم می‌دوید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی استهمزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.

لوکاشنکو ناتو را به تلاش برای مداخله نظامی در بلاروس متهم کردالكساندر لوكاشنكو هفته گذشته هم گفته بود که تحرکاتی از سوی ناتو در نزدیکی مرزهای بلاروس در دو کشور لهستان و لیتوانی مشاهده شده است که به سرعت از سوی ناتو تکذیب شد.

تلاش برای به صفر رساندن هزینه استفاده از اپلیکیشن شاد/ حضور دانش آموزان اول ابتدایی در مدرسه برای ارتباط عاطفی و آشنایی با معلمانسخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره آخرین مذاکرات آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت جهت استفاده از شبکه شاد گفت: در حال حاضر در حال رایزنی هستیم تا هزینه‌ای که جهت استفاده از اپلیکیشن شاد صرف می‌شود را به صفر برسانیم تا این شبکه رایگان شود

ناتو از روسیه خواست در امور داخلی بلاروس دخالت نكنددبیر کل ناتو که پس از دیدار روز پنجشنه خود با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان سخن می گفت، با تأکید بر لزوم احترام به استقلال کشور بلاروس گفت 'روسیه و هیچ کشوری نباید در امور داخلی بلاروس دخالت کند.

جنجال بر سر اخراج رئیس سازمان مبارزه با دوپینگ روسیه - BBC News فارسیدر حالی که کمیته المپیک روسیه می‌گوید یوری گانوس، رئیس سازمان مبارزه با دوپینگ این کشور را به علت اتهام فساد مالی برکنار کرده است، آقای گنوس می‌گوید علت اخراج او مقاومت و سرسختی او در برابر رواج گسترده دوپینگ در ورزش روسیه بوده است.

پرش با تانک در نمایشگاه نظامی روسیهدر این نمایشگاه که روز دوشنبه گشایش یافت و وزرای دفاع و فرماندهان ارتش کشورهای شرکت‌کننده نیز در آن حضور داشتند، فضای بیرونی برای تیراندازی و عملیات صحرایی اختصاص یافته بود.