تلاش آمریکا و متحدانش برای تعیین سقف قیمت نفت در بازار جهانی | DW | 21.06.2022

31/03/1401 05:10 ب.ظ

آمریکا و متحدان غربی این کشور در تلاش‌اند روند افزایشی قیمت نفت را متوقف سازند و برای قیمت نفت در بازار جهانی سقف مشخصی تعیین کنند. با این اقدام قرار است از درآمدهای روسیه کاسته و نفت بیشتری وارد بازار جهانی شود.

آمریکا و متحدان غربی این کشور در تلاش‌اند روند افزایشی قیمت نفت را متوقف سازند و برای قیمت نفت در بازار جهانی سقف مشخصی تعیین کنند. با این اقدام قرار است از درآمدهای روسیه کاسته و نفت بیشتری وارد بازار جهانی شود. او در جریان سفر خود به کانادا گفت، شرکای آمریکا هم‌اکنون در حال مشورت هستند که چگونه می‌توان از تأثیرات منفی قیمت نفت بر اقتصاد جهانی جلوگیری کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد، چنین اقدامی تحریم‌های غرب علیه انرژی روسیه را تقویت خواهد کرد، قیمت نفت روسیه را تنزل می دهد، از درآمدهای پوتین خواهد کاست و هم‌زمان عرضه بیشتر نفت در بازار جهانی را امکان‌پذیر خواهد کرد.

جنت یلن در پاسخ به این پرسش که آیا جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست هفته آینده سران کشورهای صنعتی عضو گروه هفت در آلمان در راستای تعیین سقف قیمت نفت تلاش خواهد کرد، گفت: «ما به طور فشرده در حال رایزنی با شرکای خود هستیم.»

خانم یلن افزود که علاوه بر این، تعیین سقف قیمت نفت از تأثیرات جانبی بر کشورهای در حال توسعه و کشورهایی که درآمد نازلی دارند جلوگیری خواهد کرد، زیرا این کشورها هم‌اکنون دارند با قیمت بالای مواد غذایی و انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند. headtopics.com

شما عادت دارید منابع سایر کشورها رو مفت به چنگ بیارید.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در سفر به کانادا از رایزنی با کریستیا فریلند، وزیر دارایی و معاون نخست‌وزیر این کشور خبر داد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

قیمت مرغ در بازار چند؟قیمت مرغ در بازار چند؟ مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران ۴۶ تا ۴۸ هزار تومان بوده که در حال حاضر به کیلویی ۵۵ هزار تومان رسیده است.

سبقت روسیه از عربستان در صادرات به چین؛ نفت روس‌ها جایگزین کدام کشورها شد؟سبقت روسیه از عربستان در صادرات به چین؛ نفت روس‌ها جایگزین کدام کشورها شد؟ جزئیات بیشتر🔽

مذاکرات از ریل خارج نشده است/ امیدواریم در عمل شاهد آزادسازی محموله نفت ایران در یونان باشیمخطیب‌زاده در نشست خبری: همچنان در مسیر دیپلماسی حرکت می‌کنیم مذاکرات از ریل خارج نشده است ما برای یک توافق خوب و پایدار و موثر آماده هستیم لاوروف اخر هفته به ایران می آید درمعادلات ما، رفتار آمریکا در بازگشت به تعهدات مهم است واکنش به سفر بایدن به عربستان

علت کمبود ۳۰۰ قلمی دارو در دولت قبل / بجز اصلاح قیمت سالانه، فعلا تغییری در دارو نداریمرییس سازمان غذا و دارو: *برنامه‌ریزی که دولت قبل در سال ۹۹ برای سال ۱۴۰۰ در حوزه دارو انجام داد، غیرواقع‌بینانه بوده *سال گذشته بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ قلم کمبود دارو داشتیم *در حال حاضر هم کمبود داریم *به جز اصلاح قیمت سالانه، فعلا تغییری در دارو نداریم

روسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین شدروسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد صادرات نفت روسیه به چین در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال میلادی گذشته، ۵۵ درصد افزایش پیدا کرد و عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین صادرکننده، کنار زد این برل‌های مرمری، هدیه به بیت رهبری.

روسیه بزرگترین تامین‌کننده نفت چین شده است | DW | 20.06.2022روسیه در پی حمله به اوکراین از سوی کشورهای غربی تحریم شده، اما این کشور بازارهای دیگری برای نفت خود یافته است، از جمله چین. روسیه اکنون به بزرگ‌ترین تأمین‌کننده نیازهای چین به نفت تبدیل شده است.

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا از تلاش ایالات متحده و هم‌پیمانان غربی این کشور برای تعیین سقف قیمت نفت خام در بازار جهانی خبر داد.

او در جریان سفر خود به کانادا گفت، شرکای آمریکا هم‌اکنون در حال مشورت هستند که چگونه می‌توان از تأثیرات منفی قیمت نفت بر اقتصاد جهانی جلوگیری کرد.وزیر خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد، چنین اقدامی تحریم‌های غرب علیه انرژی روسیه را تقویت خواهد کرد، قیمت نفت روسیه را تنزل می دهد، از درآمدهای پوتین خواهد کاست و هم‌زمان عرضه بیشتر نفت در بازار جهانی را امکان‌پذیر خواهد کرد.

جنت یلن در پاسخ به این پرسش که آیا جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست هفته آینده سران کشورهای صنعتی عضو گروه هفت در آلمان در راستای تعیین سقف قیمت نفت تلاش خواهد کرد، گفت: «ما به طور فشرده در حال رایزنی با شرکای خود هستیم.»

خانم یلن افزود که علاوه بر این، تعیین سقف قیمت نفت از تأثیرات جانبی بر کشورهای در حال توسعه و کشورهایی که درآمد نازلی دارند جلوگیری خواهد کرد، زیرا این کشورها هم‌اکنون دارند با قیمت بالای مواد غذایی و انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در سفر به کانادا از رایزنی با کریستیا فریلند، وزیر دارایی و معاون نخست‌وزیر این کشور خبر داد. در این ملاقات مسائل استراتژیکی چون تأثیرات جنگ اوکراین، تورم بالا و زنجیره جهانی ارسال کالا مطرح شده‌اند.روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان در ماه مه گزینه تعیین سقف قیمت نفت را مطرح کرده بود. او گفته بود که از این طریق می‌توان هم روسیه را تحریم کرد و هم قیمت نفت را تحت کنترل درآورد.

هابک گفته بود: «اهمیت قضیه در این است که توافق کنیم بگوییم، ما هر قیمتی را نمی‌پردازیم.»

چنین اقدامی تنها در صورتی موفقیت‌آمیز خواهد بود که کشورهای زیادی همکاری کنند و روسیه نتواند به مشتریان دیگر نفت رجوع کند. این در حالی است که چین در این اواخر به واردات نفت روسی به طور قابل توجهی افزوده است.اتحادیه اروپا همچنان قصد دارد واردات نفت روسیه را به طور گسترده قطع کند. این اقدام اما تنها در مورد انتقال نفت از طریق نفتکش از مسیر دریایی صدق می‌کند. مجارستان با قطع شریان نفتی روسیه از طریق خط لوله سرسختانه مخالفت کرده است. بنابراین اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت روسیه زمان زیادی لازم دارد.