تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایران

15/09/1400 11:00:00 ق.ظ

تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایران #العربيه_فارسى

تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایران العربيه_فارسى

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات اسرائیل در سفر به واشینگتن تلاش دارند ایالات متحده را به اقدام نظامی علیه اهدافی در ایران تشویق کنند. در حالی که

06 دسامبر ,2021: 11:13 صبح GST آخرین به روزرسانی: 06 دسامبر ,2021: 11:52 صبح GST Share آدرس کپی شد رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات اسرائیل در سفر به واشینگتن تلاش دارند ایالات متحده را به اقدام نظامی علیه اهدافی در ایران تشویق کنند.Send نفتالی بنت، نخست‌ وزیر اسرائیل روز یکشنبه از قدرت‌های جهانی خواست که در مذاکرات هسته‌ای با ایران رویکردی سختگیرانه اتخاذ کنند.ایران اسرائیل: به دلیل"باج‌گیری هسته‌ای" ایران به مذاکرات پایان دهید نخست‌وزیر اسرائیل از آمریکا خواست، به گفت‌وگوهای غیرمستقیم هسته‌ای با ایران"به فوریت" پاپان دهد.تهران بیش از 30 هزار تومان معامله شد.

در حالی که «کانال 12» اسرائیل، یک‌شنبه 5 دسامبر، با اشاره به فشار وزیر دفاع اسرائیل و رئیس موساد به مقامات دولت جو بایدن برای اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گزارش داده است که هدف در این حمله احتمالی «تاسیسات هسته‌ای در داخل خاک ایران نیست بلکه مکانی چون مواضع جمهوری اسلامی در یمن خواهد بود.» Advertisement این گزارش تاکید کرده است که چنین حمله‌ای جمهوری اسلامی را قانع می‌کند که در مذاکرات اتمی «نرمش بیشتری» از خود نشان دهد.یک مقام ارشد آمریکایی حتی از آماده شدن کشورش برای «شرایطی که دیگر برجام قابل احیاء نباشد» سخن گفت.روز گذشته گزارش‌هایی درباره سفر بنی گانتز، وزیر دفاع و داوید برنعه، رئیس «موساد» به آمریکا منتشر شد.بنت در این گفت‌وگو تأکید کرد که در برابر این رویکرد ایران، باید مذاکرات را"به فوریت" متوقف کرد و ایران را با اقدامات مشخص قدرت‌های جهانی رویارو ساخت.در این گزارش‌ها آمده بود که آنها قصد دارند اطلاعات جدیدی را درباره برنامه هسته‌ای ایرانی به مقامات آمریکایی ارائه دهند.» وی افزود: «ایران باید هزینه تخلفاتش را بدهد.این سفر‌ها در حالی انجام می‌شود که دور هفتم مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام در وین با پیشرفت همراه نبود و هیئت‌های مذاکره‌کننده روز جمعه به پایتخت‌ها بازگشتند.پیش از این، وبسایت «اقتصاد آنلاین» در گزارشی با عنوان «دلار؛ گوش به زنگ اخبار وین» نسبت به افزایش نرخ دلار هشدار داده بود.

درعین حال هیچ کدام از طرف‌ها شکست مذاکرات را علنا اعلام نکرده و نسبت به ادامه مذاکرات ابراز امیدواری کرده‌اند.نفتالی بنت در این باره توضیح بیشتری نداد.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در پی این درخواست اسرائیل از آمریکا، در پیامی توئیتری نوشت، اسرائیل در طول مذاکرات وین بار دیگر"چهره واقعی خود را نشان داد".دولت بایدن همواره بر پیشبرد دیپلماسی با ایران تاکید کرده است و به وضوح از اشاره به روی میز بودن «گزینه نظامی» علیه ایران خودداری می‌کنند.در گزارش «کانال 12» اسرائيل به منابع خبر اشاره‌ای نشده است، هرچند سابقه داشته که دولت بایدن در تلافی حمله‌های شبه‌نظامیان وابسته ایران به نیروهای آمریکایی در عراق، منافع شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در سوریه را هدف قرار دهد.این در حالی است که بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل نیز قرار است روز چهارشنبه برای دیدار با لوید آستین، همتای آمریکایی خود و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده به آمریکا سفر کند.از سویی اسرائیل بارها گفته است که در صورت همراهی نکردن آمریکا، «یکجانبه» مانع دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح اتمی خواهد شد و از یک تهدید نظامی «معتبر» علیه ایران به‌عنوان اهرم فشار حمایت می‌کند.دفتر نخست‌وزیری اسرائیل اعلام کرد که موضوع گفت‌وگوی نفتالی بنت و آنتونی بلینکن به طور عمده برنامه اتمی ایران بوده است.همزمان بنی گانتز، روز گذشته در تازه‌ترین اظهاراتش درباره برنامه اتمی ایران گفته است که دولت این کشور «قدرتمند» است و می‌داند چگونه به چالش‌های ناشی از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران پاسخ دهد.دور اخیر مذاکرات وین اولین دور این گفتگوها از زمان آغاز دوره ریاست‌ جمهوری ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری جدید ایران بود.علت افزایش نرخ ارز به گفته کارشناسان اقتصادی، افزایش اخیر نرخ ارز در ایران بیشتر از این‌که حاصل متغیرهای اقتصادی باشد، ناشی از تحولات سیاسی و بی‌نتیجه ماندن دور هفتم مذاکرات هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+4 در وین برای احیای برجام است.

ایران در هفته‌ای که گذشت در آغاز ازسرگیری مذاکرات اتمی در وین، موضع سختی را در پیش گرفت.این مساله نشانگر این است که از نظر تهران، مواردی که در شش دور قبلی گفت‌وگو‌ها مورد بحث قرار گرفته بود، مجددا قابل مذاکره است.مقامات اسرائیل بر این باور هستند که برجام نمی‌تواند تضمین‌کننده عدم پیگیری برنامه هسته‌ای نظامی از سوی ایران باشد.دیوید بارنئا، رئیس سازمان اطلاعاتی خارجی اسرائیل (موساد) ضمن تاکید بر این که"ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت" گفت: «این وظیفه من است، و این وظیفه موساد است..

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی باید با خاک یکسان شوند

اسرائیل به دنبال استفاده از «ابزارهای متفاوت» علیه ایران؛ رئیس موساد به واشنگتن رفتنخست‌ وزیر اسرائیل در حالی از استفاده از «ابزارهای متفاوت» علیه برنامه هسته‌ای ایران سخن می‌گوید که دیپلمات‌های اروپایی و آمریکایی پس از پایان دور هفتم مذاکرات وین از مواضع تهران در این گفتگوها ابراز ناامیدی کردند. منظور او کدام «مردم» است؟ آیا ندیده که در انتخابات ریاست جمهوری مردم به نظام پشت کردند؟ آیا در آبان۹۸ مردم را ندیده که در خیابان خواستار پایان‌دادن به این حکومت شده‌اند؟ اسرائیل والله غلط میکنه!اگرحکومت بی لیاقت ایران بجای هزینه منابع عظیم ایران صرف یه مشت عرب!توسوریه ولبنان ویمن و....تمام این منابع روصرف نقطه به نقطه ایران ومردمش ازخوزستان تاسرخس وازسیستان تاماکومیکرد!الان نه بی آبی،نه تهدیدات اسرائیل ونه تحریم آمریکاکشوررو دچارمشکل نمیکرد!! 🎥پوشش_زنده|واکنش خطیب زاده به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران؛ ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

اسرائیل: به دلیل 'باج‌گیری هسته‌ای' ایران به مذاکرات پایان دهید | DW | 04.12.2021نخست‌وزیر اسرائیل از آمریکا خواست، به گفت‌وگوهای غیرمستقیم هسته‌ای با ایران 'به فوریت' پاپان دهد. او در تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا گفت، تاکتیک مذاکرات ایران 'قلدری و باج‌گیری هسته‌ای' است. خیلی غلط کرده نخست وزیراسرائیل!خود آمریکابرای تمام دنیانقشه میکشه،ازدخالت درسرنگونی وروی کارآمدن حکومتهابگیرتاحتی دخالتهای کوچک دیگر! درسته مامردم ازحماقتهای حکومت خودمون خسته ایم ونسبت به تمام عمال حکومت بدبین هستیم ولی آنقدرکشورمون رودوست داریم که مقابل کشوردیگه ازش دفاع کنیم! موش تو سوراخ نمیرفت، جارو تو مقعدش کرد ... حالا اسرائیل کجای برجام قرار داره که نظر هم میده!؟ تازه شما هم چاپش میکنید!!! اسرائیل باج چیه؟ رژیم آخوند میگه مرگ تو و اگر همه جهان هستی را به او دهی باز هم او میگه مرگ تو.

واکنش بازار به شکست دور هفتم مذاکرات وین؛ دلار در ایران به 30 هزار تومان رسیدهمزمان با پایان بی نتیجه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین نرخ ارزهای خارجی در ایران جهشی چشم‌گیر داشت و هر دلار آمریکا در بازار به این میگن اقتصاد ورشکسته

تجاوز جنسی به بیمار دارای معلولیت؛ پرستار آمریکایی به ۱۰ سال حبس محکوم شدتجاوز جنسی به بیمار دارای معلولیت؛ پرستار آمریکایی به ۱۰ سال حبس محکوم شد جزئیات بیشتر🔽

بلینکن: هر اقدام چین برای تهاجم به تایوان «به طور بالقوه فاجعه‌بار» خواهد بودبلینکن: هر اقدام چین برای تهاجم به تایوان «به طور بالقوه فاجعه‌بار» خواهد بود وزیر دفاع تایوان گفته است تنش‌ها با چین به بدترین وضعیت طی بیش از ۴۰ سال گذشته رسیده و افزوده است پکن تا سال ۲۰۲۵ قادر خواهد بود یک تهاجم «تمام‌عیار» انجام دهد. بلینکن ؟؟ چین ؟؟ اقدام ؟؟ تایوان ؟؟ حسین اوباما ؟؟ آیت الله بایدن و مقابله با چین ؟؟ آمریکا واقعا توهم دارد فکر میکند هنوز ابرقدرت جهان است که برای چین و روسیه شاخ و شانه میکشد اکراین و تایوان باید از افغانستان درس عبرت بگیرند و بدانند که این نانجیب های یانکی متحد قابل اعتماد نیستند حتی از ایران میترسند برای جنگ با ایران هم منتظر کمک ناتو و ۱۸۰ کشور دیگر هستند فکر بوی جنگ سوم جهانی داره میاد. نظر شما چیه؟

قانون واردات خودرو به زودی به دولت ابلاغ خواهد شدبراساس قانونی که به زودی به دولت ابلاغ خواهد شد، واردات خودرو مشروط به درآمد صادرات خودرو، درآمد ناشی از صادرات قطعات خودرو و خدمات مرتبط با صنایع نیرو محرکه صورت خواهد گرفت و تنها شرط واردات بدون انتقال ارز بنا به درخواست بانک مرکزی حذف شده است.