تلاش دولت ایران برای حفاظت از گیاهان در معرض انقراض

18/08/1400 12:38 ب.ظ

📸تلاش دولت ایران برای حفاظت از گیاهان در معرض انقراض

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران مکانی برای ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض در این کشور به شمار می‌رود. - خبرگزاری آناتولی 09.11.2021 تهران/ الهه سالاری/ خبرگزاری آناتولی ❮ باغ گیاه شناسی ملی در غرب تهران، شهری که به دلیل ساختار فیزیکی نامناسب برای گردش هوا، انبوهی از ساختمان‌های سر به فلک کشیده و تراکم جمعیت یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود، واقع شده است.

این باغ یکی از پربازدیدترین نقاط تهران است و می‌تواند فضایی برای فرار از آلودگی هوا باشد تا خانواده‌ها با گردش در آن بتوانند ساعتی را دور از ترافیک شهر و خانه‌های کوچک آپارتمانی بگذرانند.

پریسا پناهی، عضو کمیته علمی باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: از این مکان به‌عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض استفاده می‌شود. همچنین در باغ‌های گیاه‌شناسی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی و حفاظت از آنها فراهم شده است.

وی در خصوص هدف از راه‌اندازی این مکان گفت: باغ گیاه شناسی به منظور اطلاع عموم مردم از محیط زیست، طبیعت و انجام فعالیت‌های آموزشی در این منطقه ایجاد شده است که البته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

صدور مجوز خرید املاک و مستغلات برای اتباع خارجی در مکه و مدینهصدور مجوز خرید املاک و مستغلات برای اتباع خارجی در مکه و مدینه سازمان بازار سرمایه عربستان سعودی در بیانیه‌ای از صدور مجوز سرمایه‌گذاری در صندوق‌های املاک و مستغلات شهرهای مکه و مدینه برای اتباع خارجی خبر داد.

وقوع ناهماهنگی در سیر ابتلا و بستری‌های کرونا در استان‌های کشور برای نخستین بار/ عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مناطقِ فقیرنشینعضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: باید دید کودکان وقتی مدارس بازگشایی نمی‌شود، به جایش کجا می‌روند؛ اگر با دوستانشان در پارک ها و زمین های ورزشی و خیابان ها هستند و با همسایه و فامیل رفت و آمد دارند، به معنای این نیست که شرایط بهتر خواهد بود.

اقامه نماز شکر در شوشا در اولین سالگرد پیروزی نبرد قره‌باغ

حضور وزیر دفاع ترکیه در مراسم روز پیروزی در پایتخت آذربایجانوزیر دفاع ملی ترکیه با حضور در مراسم «روز پیروزی» در باکو اعلام کرد که برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تلاش خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی Təbrik edirik zəfər günün

شمخانی در نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در هند شرکت می‌کنددریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای که از روز چهارشنبه ۱۹ آبان در دهلی نو برگزار می شود؛ شرکت می کند.

اردوغان: کسانی که در قبال اشغال قره‌باغ سکوت کردند، مسئولان اصلی تراژدی در این منطقه هستنداردوغان: کسانی که در قبال اشغال قره‌باغ سکوت کردند، مسئولان اصلی تراژدی در این منطقه هستند برادری ملتهای تورکان و شورای اتحادیه ملتهای تورکان،مخصوصاً برادری آزربایجان و تورکیه،بر اساس کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه حضوریکتائی(انجمن مغان)ده هزارساله است نه مثل برادری جاهلانه اعراب باعلوم جاهلیت و نه مثل برادری فاشیستی صلیبچیها باعلوم ذهنی ناقص و محدود