تلاش برای بازسازی اعتماد از دست رفته اروپا و آمریکا با برنامه‌ریزی دیدار بورل‌ و بلینکن

13/07/1400 03:11 ب.ظ

تلاش برای بازسازی اعتماد از دست رفته با برنامه‌ریزی دیدار بورل‌ و بلینکن در واشنگتن جزئیات بیشتر🔽

هم اکنون آنتونی بلینکن در پاریس است تا با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود گفتگو کند. او سعی دارد اعتماد از میان رفته میان کشورش و فرانسه در پی هم‌پیمانی آمریکا با استرالیا و بریتانیا در منطقه هند و اقیانوس آرام را بازسازی کند. آقای بورل گفت: «ما باید گفتگوها میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده را تقویت کنیم و از طرح مسائل مشکل سازی همچون توافقنامه دفاعی"آکوس" که میان استرالیا، آمریکا و بریتانیا وضع شده، اجتناب کنیم.

» او افزود: «من هفته آینده در واشنگتن با آنتونی بلینکن دیدار می‌کنم... اگرچه مشارکت اتحادیه اروپا و ایالات متحده بسیار مهم و غیرقابل جایگزینی است اما این مشارکت باید پایه محکمی داشته باشد.»

قرار است مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز ۱۳ اکتبر به واشنگتن برود تا با آنتونی بلینکن و دیگر اعضای دولت ایالات متحده گفتگو کند. او افزود: «بعد از افغانستان، پیمان"آکوس" پیام واضحی از سوی ایالات متحده دربارۀ اولویت‌های این کشور در قبال چین بود و ما باید خود را با آن وفق دهیم.»

این دیدار در حالی هفته آینده در واشنگتن انجام خواهد شد که هم اکنون آنتونی بلینکن در پاریس است تا با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود گفتگو کند. او سعی دارد در جریان این گفتگوها اعتماد از میان رفته میان کشورش و فرانسه در پی هم‌پیمانی آمریکا با استرالیا و بریتانیا در منطقه هند و اقیانوس آرام را بازسازی کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در جهان - الزام دز یادآور در اسرائیل؛ موافقت آژانس دارویی اروپا با تزریق دز سومحدود ۳۷ درصد از جمعیت ۹.۴ میلیون نفری اسرائیل دز یادآور دریافت کرده‌اند. شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در وضعیت وخیم به سر می‌برند کاهش یافته است و تعداد موارد روزانه ابتلا نیز که ماه گذشته از ۱۰ هزار نفر عبور کرده بود به زیر ۴ هزار نفر رسید.

آمریکا: در صورت شکست دیپلماسی با ایران «راه‌های دیگری» را در پیش خواهیم گرفتشماری از مقامات آمریکایی برای بررسی «راه‌های دیگر» در قبال ایران، در صورت شکست دیپلماسی، دیداری با همتایان اسرائیلی خود خواهند داشت.خبرگزاری «رویترز»، به دمکرات‌های ؟؟؟ امریکا اگر ذره ای غیرت و وجدان داشتند شکست دیپلماسی در ایران را از زمانی که فرزندانِ این آب و خاک ، تنها و بی کِس ، در مکتبخانه های جمهوری جهل و جنایت ، شکنجه و کُشته می شدند ، شکست خورده میدیدند و اینقدر رذیلانه سبب ادامه حیات این ماشین کشتار نمی شدند !!!

وزیر خارجه عربستان: گفت‌وگوها با ایران همچنان در مرحله مقدماتی استوزیر خارجه عربستان: گفت‌وگوها با ایران همچنان در مرحله مقدماتی است وزیر خارجه سعودی در نشست خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که مذاکرات تهران و ریاض همچنان در مرحله مقدماتی است مذاکره با رژیمی که به کشتار حجاج ایرانی افتخار میکند و روزانه صدها بیگناه را در یمن به خاک و خون میکشد، شرم‌آور است. قیافش شبیهه ناتوانی جنسی!

اختلال در واتس‌اپ، تلگرام را هم با کندی مواجه کرداختلال در واتس‌اپ، تلگرام را هم با کندی مواجه کرد در حالی که از ساعات گذشته،اپلیکیشن‌های زیرمجموعه فیس‌بوک از جمله واتس‌اپ و فیس‌بوک دچار اختلال شده‌اند،تلگرام اعلام کرد کاربرانش درحال افزایشند و این موضوع منجربه کندی برای برخی از کاربرانش در جهان شده است جمهورب مادرجندگان اسلامی ، که همرو بااک کرده ، گوه خوریش به شما کسکشا نیومده خب دیگ طرح صیانت هم داستانش جور شد 😅 مطمئنم پای ایران وسطه

تجمع و راهپیمایی هزاران زن در سراسر آمریکا برای مخالفت با محدودیت‌های جدید علیه سقط جنیندر سراسر آمریکا ۶۶۰ تجمع برگزار شد که دلیل عمده آنها قانون جدید ضد سقط جنین به نام قانون «ضربان قلب» در تگزاس بود. این قانون که ماه گذشته به اجرا در آمد، یکی از سخت‌گیرانه‌ترین محدودیت‌های وضع شده بر سقط جنین در آمریکا است و سقط جنین پس از حدود شش هفته بارداری را ممنوع می‌کند.

دیدگاه | خداناباوری در جوامع اسلامی؛ نیرویی عمده با تاثیرگذاری بر جوامع و دولت‌هادانیل پایپس، رئیس اندیشکده «انجمن خاورمیانه»، با انتشار مقاله‌ای در مجله «ناشنال اینترست» استدلال می‌کند آمار فزاینده خداناباوران در جوامع اسلامی، خداناباوری را «به نیروی عمده‌ای با پتانسیل تاثیرگذاری نه تنها بر زندگی افراد بلکه بر جوامع و حتی دولت‌ها» مبدل کرده است اگاهی مردم از ادیان دروغ بیش باد

جوزپ بورل، مسئول دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در جریان نشست پارلمان اروپا در استراسبورگ اعلام کرد که هفته آینده با همتای آمریکایی خود آنتونی بلینکن در واشنگتن دیدار خواهد کرد تا به حل و فصل اختلافات در موضوع چگونگی رابطۀ قاره سبز با ایالات متحده بپردازند.

آقای بورل گفت: «ما باید گفتگوها میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده را تقویت کنیم و از طرح مسائل مشکل سازی همچون توافقنامه دفاعی"آکوس" که میان استرالیا، آمریکا و بریتانیا وضع شده، اجتناب کنیم.»

او افزود: «من هفته آینده در واشنگتن با آنتونی بلینکن دیدار می‌کنم... اگرچه مشارکت اتحادیه اروپا و ایالات متحده بسیار مهم و غیرقابل جایگزینی است اما این مشارکت باید پایه محکمی داشته باشد.»

قرار است مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز ۱۳ اکتبر به واشنگتن برود تا با آنتونی بلینکن و دیگر اعضای دولت ایالات متحده گفتگو کند.

او افزود: «بعد از افغانستان، پیمان"آکوس" پیام واضحی از سوی ایالات متحده دربارۀ اولویت‌های این کشور در قبال چین بود و ما باید خود را با آن وفق دهیم.»

این دیدار در حالی هفته آینده در واشنگتن انجام خواهد شد که هم اکنون آنتونی بلینکن در پاریس است تا با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود گفتگو کند. او سعی دارد در جریان این گفتگوها اعتماد از میان رفته میان کشورش و فرانسه در پی هم‌پیمانی آمریکا با استرالیا و بریتانیا در منطقه هند و اقیانوس آرام را بازسازی کند.

یکی از اولین پیامدهای امضای این پیمان، لغو قرارداد خرید زیردریایی‌های فرانسوی‌ از سوی استرالیا بود.