تلاش‌ها برای «بازگشت به برجام» در وین؛ آیا نقشه راهی برای بن‌بست «اول تو» پیدا می‌شود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 59%

تلاش‌ها برای «بازگشت به برجام» در وین؛ آیا نقشه راهی برای بن‌بست «اول تو» پیدا می‌شود؟ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نشست تازه کمیسیون مشترک برجام این بار با حضور یک مهمان قدیمی برگزار می‌شود. هیاتی از آمریکا قرار است روز سه‌شنبه ۶ آوریل ۲۰۲۱ در وین حضور داشته باشد تا تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی در خصوص بازگشت ایران و آمریکا به تعهدات برجامی شدت یابد.

بن‌بستی که گمانه‌هایی درباره پایان آن به گوش می‌رسد. علی اکبر صالحی، رئيس سازمان انرژی هسته‌ای ایران روز ۲ آوریل در یک گفتگوی مفصل و چند ساعته در کلاب‌هاوس با بیان این که این بن بست عملا به پایان رسیده ادامه داد: «وقتی وارد مرحله فنی می‌شویم یعنی مساله دارد به گونه‌ای مدیریت می‌شود که آن بحث «اول تو، اول تو» دور زده می‌شود.»

با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این باورند مواجهه مستقیم و حضوری طرفین می‌تواند ساز و کاری را تعریف کند که طبق آن ایده‌ای برای پایان بخشی به این بن بست پیدا شود. هرچند ایران تاکید کرده در مذاکرات روز سه‌شنبه در وین چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم گفتگویی با طرف آمریکایی نخواهد داشت، با این وجود تحلیلگران منتظرند تا ببینند نخستین حضور آمریکای دولت جدید در مذاکرات پیرامون برجام چه اثرات و تغییرات عملی با خود به همراه خواهد داشت.

این روندها در حالی روی می‌دهد که حدود دو ماه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران زمان باقیست و دولت حسن روحانی تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا پیش از انتخابات به توافقی بر سر «احیای برجام» دست یابد. موضوعی که البته با توجه به مخالفت‌های داخلی در هر دو کشور چندان هم ساده نخواهد بود.در چنین فضایی قرار است نشست جدید کمیسون مشترک برجام در وین برگزار شود.

با این حال هرچند ایران بر این باور است که بازگشت به برجام از سوی آمریکا می‌تواند به سادگی انجام شود اما در واشنگتن چنین نگاهی چندان پرطرفدار به نظر نمی‌رسد. در هفته‌های اخیر گزارش‌های متعددی در خصوص طرح‌های بازگشت گام به گام به توافق هسته‌ای منتشر شده بود که در مواردی با استقبال حسن روحانی نیز مواجه شد. با این حال رهبر ایران قویا چنین روندی را مردود دانسته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امیدواریم به نتیجه برسن و وضعیت مملکت خوب بشه

اول اونی که خارج شده، سپس راستی آزمایی ، باری مگر در برجامچای چیزی برای ایران به دست آمد که اینک بخواهد به آن ننگ نامه گام به گام برگردد ، دانا از یک سوراخ سه بار گزیده نمیشود !

آخوندها باید پول ارتشهای نیابتی را برهند، عقب مانده مردم ایران به تخم چپ آخوندهای وطن فروش

قاعده اش اینه اول اونیکه خارج شده باید برگرده همه تعهداتشو اجرا کنه بعد طرف مقابل.

همه تلاش وهدف آخوندها در برجام به جیب زدن ۱۰۰ میلیارد دلار پول مردم ایرانه ولاغیر ما حاضریم این پول برای سگهای ولگرد اروپا وآمریکا هزینه بشه ولی تو جیب کفتارهای آدم کش اختلاسگر نره

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولیانوف: گفت‌وگوهای وین درخصوص احیای برجام ادامه دارندنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تصریح کرد که سومین کارگروه، امروز اولین جلسه خود را جهت بررسی ترتیبات عملی برای بازگشت کامل به برجام تشکیل داده است. متن توییت و عنوان خبر بسیار مضحک است. خب همه می دانند دارند گفت و گو می کنند و ادامه دارد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در سرآغاز فرایند احیای برجام هستیم/تناقض و تفاوتی میان نظر رهبری و رئیس جمهور وجود نداردسخنگوی دولت: *به نتایج نشست وین خوش بین یا بدبین نیستیم *هیچ مذاکره‌ای میان نمایندگان ایران و آمریکا شکل نخواهد گرفت، اما آماده رساندن این پیام هستیم که در صورت لغو تحریم‌ها ایران هم به تعهدات خود بازمی‌گردد *تحریم‌ها به پایان خواهد رسید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: ایران و آمریکا واقعا علاقه‌مند دستیابی به توافق هستندساعتی پس از آنکه نماینده روسیه از پیشرفت مذاکرات برجام در وین خبر داد، جوزپ بورل،‌ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نیز گفت ایران و آمریکا واقعا برای دستیابی به توافق حسن نیت و علاقه دارند MAITE Kelly Ich Will DICH HEUTE NACHT REMIX آهنگ آلمانی از خانم مایت کلی (من تو را امشب می خواهم) این آهنگ آلمانی آزادی جهان برای زن و مرد در افغانستان و در جهان ما خورد کلان همه یک انسان هستم در جهان ما کافر و مسلمان ندارم بس است جنگ چادر چادری ظلم. لطفا در اخبار از بجای واژه ایران از جمهوری اسلامی استفاده کنید، چون اینها نماینده ایران نیستند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

درخواست اروپا برای گفتگوهای «بدون وقفه» در وین؛ بورل: به فرجامِ برجام خوشبینماروپا در حالی نسبت به فرجامِ برجام ابراز خوشبینی می‌کند که تهران می‌گوید واشنگتن با لغو بخش عمده‌ای از تحریم‌ها موافقت کرده است. در دنیایی که انسان هیچ اهمیتی نداره، باید هم به مذاکره با تروریستها خوبشبین بود. به هر حال میلیاردها دلار پول ایرانیها به جیب امثال ایشون واریز میشه، ایرانی کیه! حقی نداره! دولت ایران و بخصوص وزارت امور جارجه آیا تصمیمی برای گرفتن غرامت هم از اتحادیه اروپا و امریکا در گفت‌وگوهای وین شده سه سال آزگار امریکا و اروپاهیچ کار مثبتی انجام ندادند اروپایی‌ها فقط توی این سه سال حرف زدن منظورم از غرامت نه اینکه دارایی‌های ایران را در کشورهای دیگر آزاد کنند برجام بدون پیشبرد دموکراسی در ایران رو مردم ایران هرگز قبول نمیکنند این را گفتم برای مخصوصا شما اروپاییا که در جهت حفظ دیکتاتوری خامنه ای قدم برمیدارید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سایه جنگ در شرق اروپا؛ آیا پوتین برای حمله به اوکراین آماده می‌شود؟وزیر خارجه اوکراین: «نیروهای روسی همچنان در نزدیکی مرزهای ما در شمال شرقی، شرق و جنوب حضور دارند و انتظار می‌رود که شمار آنها ظرف یک هفته دیگر به بیش از ۱۲۰ هزار نفر برسد.» تکرار_تایخ سیاست های توسعه طلبانه ترکیه عامل نسل_کشی ارامنه ۲۴آوریل ۱۰۶-امین سال روز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه ما خواهان عدالت هستیم این صلیبچیهای غرب اروپاست که بازیچه ی آمریکا و انگلستان شده اند مخل و مزاحم و مانع پوتین و چشم دیدن زندگی حقیقی روسها را ندارند. شما چرا رفتید پشت مرزهای روسیه؟ شماانتظار دارید هر جا خواستید برید و هر کار خواستید کنید هزاران کیلومتر دورتر از کشور خودتان دارید اتش بازی میکنید و کسی نباید به شما چیزی بگه ولی اگر کشوری داخل مرزهای خودش نیروهایش را برای امنیت خودش جابجا کند موردخشم شما قرارمیگیرد.جمع کنید بابا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »