تلاش برای مهار آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه افغانستان به روز دوم کشیده شد

27/11/1399 12:07 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سوختن تانکرهای سوخت در گمرک اسلام قلعه در غرب افغانستان همچنان ادامه داردیک تانکر سوخت روز شنبه در محوطه گمرک اسلام‌قلعه واقع در استان هرات، در نزدیکی مرز مشترک با ایران،و تانکرهای دیگری نیز به دنبال آن طعمه حریق شدند.آژانس فضایی آمریکا، ناسا، تصاویر دو انفجار قدرتمند در مرز افغانستان و ایران را ثبت کرده است؛ یکی حدود ساعت ۱:۱۰ بعد از ظهر شنبه و دیگری حدود نیم ساعت بعد.

یک تانکر سوخت روز شنبه در محوطه گمرک اسلام‌قلعه واقع در استان هرات، در نزدیکی مرز مشترک با ایران،و تانکرهای دیگری نیز به دنبال آن طعمه حریق شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تلاش نیروهای نظامی و امدادی برای تخلیه مرز دوغارون و مهار آتش ادامه داردرئیس جمعیت هلال احمر تایباد: *تلاش نیروهای نظامی و امدادی برای تخلیه مرز دوغارون و مهار آتش ادامه دارد *شعله‌های این آتش سوزی مرز دوغارون را هم بی‌نصیب نگذاشته است **رانندگان خودروهای ترانزیت در مرز دوغارون: بیش از ۵۰۰ تانکر سوخت در حال آتش گرفتن هستند

بهبود چشم‌انداز اقتصادی منطقه یورو؛ تلاش بانک مرکزی اروپا برای مهار نرخ بهره و تحریک تورمبانک مرکزی اروپا متعهد شد تا برای مهار رشد بازدهی اوراق قرضه که بهبود اقتصادی منطقه یورو را به تاخیر می‌اندازد، خرید اوراق بدهی دولت‌ها را طی ماه‌های آینده افزایش دهد.

ویدئو؛ تلاش ۲۰۰ آتش‌نشان و ۴ بالگرد برای مهار آتش‌سوزی گسترده در «کیپ تاون»مقام‌های آفریقای جنوبی از وقوع آتش‌سوزی گسترده در پارک ملی کوه تیبل(Table Mountain National Park) در مجاورت کیپ تاون، پایتخت این کشور خبر دادند.

سعودی: مهار نکردن تهدید ایران در بردارنده خطر برای منطقه و جهان استپس از اقدامات اخیر ایران در راستای تضعیف برجام که آخرین آن‌ها، کاهش کار بازرسان آژانس بین‌المللی با رژیم ملاها مماشات کنید همین کافی افعی هرگز کبوتر نمی زاید رای مردم ایران سرنگونی ملاهاست ایران شب_زیارتی قیام_تنها_جوابه چهل سال است تاول سوختگی ماتحت مسئولان سعودی هر روز شدید و شدیدتر میشود و فریاد رسی ندارند اخیرا بن سلمان تحت چند عمل ماتحت قرار گرفته ولی بهبود حاصل نشده چون یمنی ها با موشک باران ریاض و بازپس گیری مارب آتش سنگین جدیدی بر ماتحت ایشان و مقامات جوان عربستان گذاشته اند .شیرشان خشکید

وزیر اقتصاد فرانسه: رژیم اردوغان در تلاش برای گسترش نفوذ خود در اروپا استدر حالی که روابط ترکیه و اروپا و به ویژه فرانسه، پس از تنش‌های پیشین هنوز هم در تلاطم است، پاریس جدید ترین برنامه سربی با مردم از تلویزیون مردم - آمریکا تماشا کنید - نظر بدهید - مهمان برنامه های آینده ما باشید شما هم میتوانید در تلویزیون مردم برنامه داشته باشید

سوختن تانکرهای سوخت در گمرک اسلام قلعه در غرب افغانستان همچنان ادامه دارد

تلاش ماموران آتش‌نشانی برای مهار آتش‌سوزی مهیبی که در تاسیسات گمرک مرزی در غرب افغانستان رخ داده است، روز یکشنبه ۲۶ بهمن برای دومین روز پیاپی ادامه یافت.

یک تانکر سوخت روز شنبه در محوطه گمرک اسلام‌قلعه واقع در استان هرات، در نزدیکی مرز مشترک با ایران،و تانکرهای دیگری نیز به دنبال آن طعمه حریق شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های افغانستان و رسانه‌های داخل ایران، بیش از ۵۰۰ تانکر سوخت و گاز طبیعی در آن منطقه همچنان در حال سوختن هستند.

آژانس فضایی آمریکا، ناسا، تصاویر دو انفجار قدرتمند در مرز افغانستان و ایران را ثبت کرده است؛ یکی حدود ساعت ۱:۱۰ بعد از ظهر شنبه و دیگری حدود نیم ساعت بعد.

تصاویر ماهواره‌ای ناسا پیش از وقوع این انفجارها نشان می‌دهد که ده‌ها کامیون و نفتکش برای واردات نفت و بنزین از ایران در آن منطقه مرزی صف کشیده بودند.

آمریکا افغانستان را از تحریم‌های علیه رژیم ایران معاف کرده و به دولت آن کشور اجازه داده است، به طور موقت، بخشی از انرژی مورد نیاز کشور را از همسایه غربی خود تامین کند.

حریق به قدری گسترده بود که مقام‌های افغانستان در ساعات اولیه از ناتو و ایران تقاضای کمک کردند. رسانه‌های ایران از اعزام واحدهای آتش‌نشانی به محل حادثه خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ناظر غربی شمار مجروحان را دست‌کم ۶۰ نفر گزارش کرده، اما آسوشیتدپرس و مقام‌های افغان شمار زخمی‌ها را دست‌کم ۲۰ تن اعلام کرده‌اند.

وقوع آتش سوزی در پی انفجار یک تانکر سوخت در گمرک مرزی افغانستان؛ مقامات هرات خواستار کمک ایران شدند

یک تانکر سوخت روز شنبه ۲۵ بهمن در گمرک اسلام قلعه، واقع در استان هرات، در غرب افغانستان و در مرز ایران، منفجر شد.