تلاش دوباره جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا برای حفظ نام سپاه در فهرست تروریسم

15/02/1401 11:40:00 ق.ظ

در ادامه تلاش حزب جمهوری‌خواه برای جلوگیری از خروج نام سپاه پاسداران از فهرست تروریسم توسط دولت جو بایدن، دو طرح پیشنهادی در این باره روز چهارشنبه با رای اکثریت به تصویب رسید.

در ادامه تلاش حزب جمهوری‌خواه برای جلوگیری از خروج نام سپاه پاسداران از فهرست تروریسم توسط دولت جو بایدن، دو طرح پیشنهادی در این باره روز چهارشنبه با رای اکثریت به تصویب رسید. برای جلوگیری از خروج نام سپاه پاسداران از فهرست تروریسم توسط دولت جو بایدن، دو طرح پیشنهادی در این باره روز چهارشنبه، ۱۴ اردیبهشت، با رای اکثریت به تصویب رسید.

طرح سناتور تد کروز که در آن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به دلیل «فعالیت‌های تروریستی» این حکومت «لازم» توصیف شده با رای اکثریت قاطع ۸۶ در برابر ۱۲ رای منفی به تصویب رسید.

سنای آمریکا صد عضو دارد. به گفته سناتور کروز، دولت آقای بایدن «در حال مذاکره است» تا تحریم‌های مرتبط با تروریسم را که علیه بانک مرکزی ایران و سپاه پاسداران وضع شده لغو کند، در حالی که این تحریم‌ها «باید حفظ شود».

این در حالی است که دولت آمریکا در مذاکرات برای احیای برجام تنها وعده لغو آن دسته از تحریم‌هایی را داده است که مشخصا با توافق اتمی و فعالیت‌های هسته‌ای ایران ارتباط دارند. واشینگتن می‌گوید برای جهانی با توافق و بدون توافق هسته‌ای با ایران آماده می‌شود headtopics.com

اما روز چهارشنبه طرحی دیگر نیز در سنای آمریکا رای اکثریت را به دست آورد: طرحی جداگانه از سناتور جیمز لنکفورد که با ۶۲ رای مثبت به تصویب رسید و رئیس جمهور آمریکا را از حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی برحذر می‌دارد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

هشتاد سال پس از تلاش نازی‌ها برای عادی‌سازی نسل‌کشیدر روز پنجم مه ۱۹۴۵، تنها چند روز پیش از امضای قرارداد تسلیم آلمان در جنگ جهانی دوم، اردوگاه ماوتهاوزن/ موتاسن به‌دست ارتش ایالات متحده آزاد شد. هیچکس از نسل کشی ایرانیان در خلال جنگ اول و دوم بر اثر قحطی تصنعی که عنگلیس و روس راه انداختند یاد نمی‌کند. چه بسیار روستاها و دودمان‌ها و طوایف که کاملا نابود شدند و امروز هیچ عکسی و نشانی از آنها نیست چون اینجا اروپا نیست. واقعا مطلب بسیار مفرحی است که به پیروی از الگوی «ترادف کلی» ـ مخدوش کردن مرز مفاهیم ـ ساخته و پرداخته شده!

عفو ریاست جمهوری در سوریه؛ انتظار خانواده‌ها در دمشق برای آزادی زندانیانبسیاری از خانواده‌های زندانیان سیاسی سوریه پس از اعلام عفو ریاست جمهوری شب گذشته را در کنار یکی از پل‌های معروف دمشق، پایتخت این کشور به انتظار رسیدن عفو فرمودند جنایت بزرگ است رهای مزدوران النصرح و داعش و دیگران فقط قتل عام همه مزدوران

چند خودکشی در ناو هواپیمابر آمریکا؛ بیش از ۲۰۰ نفر از خدمه منتقل شدندنیروی دریایی تحقیقاتی را در مورد محیط و شرایط فرماندهی در این ناو از نوع «نیمیتز» آغاز کرده است. حتمن این خبر را با شوق و ذوق توئیت کردی. به 🥚م اینجا ماکارونی گرون میشه، اونجا خودکشی میکنن

مین‌گذاری در اوکراین؛ ویدئویی از زن جوانی که دو پای خود را از دست دادهدفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه اعلام کرده است که اوکراین بیشترین تعداد مین را هم‌اکنون در خاک خود دارد. جزئیات بیشتر🔽 ویڈیو دیکھیں : ExpressNews

سقوط دوباره ایران در جدول رتبه‌بندی آزادی رسانه‌ در جهان؛ ایران بدتر از ترکمنستانگزارشگران بدون مرز در گزارش سالانه خود از آزادی رسانه در سال ۲۰۲۲ از میان ۱۸۰ کشور جهان، ایران را در رتبه ۱۷۸ قرار داد. ایران تهِ جدول در کنار کره‌ شمالی و اریتره قرار دارد. اون دو تای دیگه یعنی سودان و اریتره اصلا' رسانه ندارند. برای حکومت مسجدـ روسپی‌خانه شیعی این رتبه بسیار هم خوب است!

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.