تلاش ماموران امنیتی برای «دفن شبانه» جنازه پدر رامین حسین‌پناهی ناکام ماند

25/06/1400 12:27:00 ب.ظ

تلاش ماموران امنیتی برای «دفن شبانه» جنازه پدر رامین حسین‌پناهی ناکام ماند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, رامین حسین‌پناهی

تلاش ماموران امنیتی برای «دفن شبانه» جنازه پدر رامین حسین‌پناهی ناکام ماند العربيه_فارسى

امجد حسین‌پناهی، برادر رامین حسین‌پناهی که در سال 1397 اعدام شد، خبر داد که شب گذشته، به دنبال درگذشت پدرش، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی جنازه او را

Advertisementگفته می‌شود نیروهای امنیتی تلاش کردند تا خاکسپاری «محمد حسین‌پناهی»، بدون برگزاری مراسم و به‌صورت پنهانی انجام شود.با این‌حال، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده حاکی است که شماری از اهالی روستای قروچای در خاکسپاری پدر رامین حسین‌پناهی حضور یافته‌اند و این مراسم به صورت جمعی برگزار شده است.

امجد حسین‌پناهی پیشتر در آستانه سومین سالگرد اعدام برادرش در توییتر نوشته بود که به‌دلیل فشارهای روحی و روانی پس از اعدام و پیگیری برای گرفتن «نشانی از محل دفت پیکر رامین» پدرش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده است.به دنبال دفن شبانه جنازه پدر امجد حسین‌پناهی، او در توییتر جمهوری اسلامی را «عامل مرگ» پدرش معرفی کرده و خبر داده است که در طول سه سال گذشته، مقامات ایرانی از دادن جنازه برادرش، رامین سرباز زده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تروما و جامعه‌ای که در اضطراب زندگی می‌کند

رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روانپزشکان ایران در گفت‌وگویی به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

تلاش ماموران امنیتی برای خاکسپاری شبانه پدر رامین حسین‌پناهی ناکام ماند

مقامات امنیتی آمریکا: القاعده یک تا دو سال دیگر در افغانستان احیا می‌شودمقامات امنیتی ارشد ایالات متحده، با ذکر اینکه برخی اعضای «القاعده» پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به این کشور بازگشته‌اند، اعلام کردند که این امریکا شیطان بزرگ است. دولت این کشور از هر دروغی استفاده می‌کند تا نگذارد کشورهای اسلامی که معادن دست نخورده دارند امن شود. آنان به هر بهانه ی قصد دارند دو باره به افغانستان برگردند و کشتار راه بیندازند. ‌تا زمانی که امریکا باشد وضعیت کشورهای اسلامی همین است. باید کشورهای اسلامی متحد شوند. باید مردم این کشورها به مانند عراق و سوریه و یمن متحد شوند و از تجربه دیگر کشورهای در مبارزه با تروریزم استفاده کنند. وجود امریکا در منطقه باعث ناآرامی شده است. هرچه مصیبت است بر مردم افغانستان از دست امریکا و طرح های خائنانه امریکا میباشد .اگر دخالتهای بیمورد امریکا از افغانستان قطع گردد مردم افغانستان روی ارامش را خواهد دید

تلاش ماموران امنیتی برای خاکسپاری شبانه پدر رامین حسین‌پناهی ناکام ماند

مصوبه ستاد ملی برای منع تردد شبانه تغییر نکرده است/منع تردد شبانه کماکان ادامه داردرئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت با تاکید بر اینکه مصوبه ستاد ملی برای منع تردد شبانه تغییر نکرده است افزود: منع تردد شبانه کماکان ادامه دارد.

مرکل از کشورهای غرب بالکان خواست برای عضویت در اتحادیه اروپا تلاش کنند«از دیدگاه ژئواستراتژیک، اتحادیه اروپا و به طور مشخص آلمان علاقه خود را به عضویت کشورهای بالکان غربی در این اتحادیه نشان داده‌اند.»

خلیل‌زاد: فرار اشرف غنی روند انتقال قدرت را مختل کردزلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، اشرف غنی رئیس‌جمهوری پیشین را «مسئول سقوط» این کشور خواند و گفت با «فرار» او نیروهای امنیتی عقب برو گمشو زنت گاییم خلیلزاد با ایجاد جنگ های داخلی و قومیتی در افغانستان، به دنبال تامین منافع امریکاست. خلیل زاد فاشیست با طرح توافق دوحه باعث تقویت طالبان گردید وطالبان را از انزوای جهانی بیرون اورد

او در توییتر نوشت که «لحظاتی پیش وزارت اطلاعات جنازه پدرم را از بیمارستان توحید سنندج ربودند و به قروچای زادگاهمان بردند و شبانه دارند دفن می‌کنند.استان‌وایر- برادر رامین حسین پناهی یکی از اعدام‌شدگان  سال ۱۳۹۷ شب گذشته در پی تایید خبر درگذشت پدرش با انتشار یک توییت در حساب کاربری خود در توییتر از تلاش وزارت اطلاعات برای ربودن پیکر او از بیمارستانی در سنندج خبر داد و نوشت آن‌ها قصد داشته‌اند پدرش را  در روستای زادگاه او بصورت شبانه دفن کنند.گروه تروریستی می‌تواند در عرض یک تا دو سال آینده در افغانستان احیا شود.استان‌وایر- برادر رامین حسین پناهی یکی از اعدام‌شدگان  سال ۱۳۹۷ شب گذشته در پی تایید خبر درگذشت پدرش با انتشار یک توییت در حساب کاربری خود در توییتر از تلاش وزارت اطلاعات برای ربودن پیکر او از بیمارستانی در سنندج خبر داد و نوشت آن‌ها قصد داشته‌اند پدرش را  در روستای زادگاه او بصورت شبانه دفن کنند.

» Advertisement گفته می‌شود نیروهای امنیتی تلاش کردند تا خاکسپاری «محمد حسین‌پناهی»، بدون برگزاری مراسم و به‌صورت پنهانی انجام شود. با این‌حال، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده حاکی است که شماری از اهالی روستای قروچای در خاکسپاری پدر رامین حسین‌پناهی حضور یافته‌اند و این مراسم به صورت جمعی برگزار شده است. تصاویر منتشر شده از تجمع شهروندان در روستای قروچای نشان می‌دهد که مراسم خاکسپاری آقای حسین‌پناهی خلاف آنچه ماموران وزارت اطلاعات می‌خواسته‌اند بصورت جمعی برگزار شده است. امجد حسین‌پناهی پیشتر در آستانه سومین سالگرد اعدام برادرش در توییتر نوشته بود که به‌دلیل فشارهای روحی و روانی پس از اعدام و پیگیری برای گرفتن «نشانی از محل دفت پیکر رامین» پدرش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده است.» دیوید کوهن، معاون رئیس سازمان امنیت خارجی آمریکا «سیا» نیز گفت: «در حال حاضر مسالهٔ دشوار این است که آیا خواهیم توانست پیش از حملهٔ القاعده و داعشِ افغانستان به میهن‌مان بدانیم که آنها در تدارک حمله هستند یا خیر. به دنبال دفن شبانه جنازه پدر امجد حسین‌پناهی، او در توییتر جمهوری اسلامی را «عامل مرگ» پدرش معرفی کرده و خبر داده است که در طول سه سال گذشته، مقامات ایرانی از دادن جنازه برادرش، رامین سرباز زده‌اند. نهادهای امنیتی  تا امروز محل دفن آن‌ها را به خانواده‌هایشان اعلام نکرده و آن‌ها را از حق سوگواری محروم کرده است. دادگاه انقلاب سنندج، رامین حسین‌‌پناهی را به اتهام «بغی و عضویت در حزب کومله» به اعدام محکوم کرد. رامین حسین‌ پناهی به اتهام «بغی و عضویت در حزب کومله» از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد.

این حکم درحالی صادر شد که او همه اتهامات علیه خود را رد کرده بود. اما او همه اتهامات علیه خود را رد کرده بود. اما امین الحق، رئیس سازمان امنیتی سابق اسامه بن لادن، که در نبرد «توره بوره» در نزدیکی مرز پاکستان کنار وی بود، ماه گذشته در حال بازگشت به استان ننگرهار دیده شده است. او به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به نام‌های «زانیار مرادی»، «لقمان مرادی»، شنبه، 17 شهریور 97، در حالی اعدام شد که گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، و همچنین گزارشگر ویژه اعدام‌های غیرقانونی این سازمان، از مقامات ایرانی خواسته بودند اجرای حکم این سه زندانی را متوقف و حکم اعدام آنها را لغو کنند. جنازه این افراد پس از اجرای حکم، به‌صورت مخفیانه دفن شد؛ مقامات ایرانی تاکنون محل دفن این افراد را مشخص نکردند. این بخشی از خواسته های اساسی و مدام خانواده ما و مادرم بوده و مادرم، سرگردان در اغلب گورستان های ایران است از تهران و دور و برش گرفته تا هرکجا که اسمی از گور ناشناس و گمنام شنیده مادرم رفته و پیگیر جنازه پسرش بوده است. . وی گفت: «ما همچنین حتی‌الامکان به دنبال راه‌هایی برای فعالیت از درون افق [داخل افغانستان] هستیم.