تكذيب يك ادعا/رشد سالانه توليد ناخالص داخلي از سال ۹۱ تا ۹۸، ۰,۶ درصد بوده است

10/06/1399 08:09:00 ق.ظ

باوجود تحريم‌هاي بين‌المللي در سال‌هاي ۱۳۹۱ و۱۳۹۲ سپس اعلام تحريم‌هاي بي‌سابقه آمريكا از سال ۱۳۹۷؛ به استناد آمار بانك مركزي و مركز آمار ايران، طي دوره ۱۳۹۱-۱۳۹۸؛ رشد سالانه توليد ناخالص داخلي، بالغ بر ۶/۰درصد بوده است. آمار مركز آمار ايران، مثبت بودن رشد اقتصادي را تاييد و حتي بالاتر از ارقام بانك مركزي اعلام نموده‌است. نكته قابل‌توجه، بالا بودن رشد اقتصاد غيرنفتي است كه هر دو نهاد آماري كشور مويد آن هستند.

باوجود تحريم‌هاي بين‌المللي در سال‌هاي ۱۳۹۱ و۱۳۹۲ سپس اعلام تحريم‌هاي بي‌سابقه آمريكا از سال ۱۳۹۷؛ به استناد آمار بانك مركزي و مركز آمار ايران، طي دوره ۱۳۹۱-۱۳۹۸؛ رشد سالانه توليد ناخالص داخلي، بالغ بر ۶/۰درصد بوده است. آمار مركز آمار ايران، مثبت بودن رشد اقتصادي را تاييد و حتي بالاتر از ارقام بانك مركزي اعلام نموده‌است. نكته قابل‌توجه، بالا بودن رشد اقتصاد غيرنفتي است كه هر دو نهاد آماري كشور مويد آن هستند. پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، پيرو انتشار گزارشي با عنوان «نرخ رشد اقتصادي از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ صفر درصد بوده است» از سوي خبرگزاري فارس، توضيحات سازمان برنامه و بودجه كشور به شرح زير به‌منظور تنوير افكار عمومي ارائه...

پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، پيرو انتشار گزارشي با عنوان «نرخ رشد اقتصادي از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ صفر درصد بوده است» از سوي خبرگزاري فارس، توضيحات سازمان برنامه و بودجه كشور به شرح زير به‌منظور تنوير افكار عمومي ارائه مي‌شود:

همگان مي‌دانيم كشور طي سال هاي اخير، در وضعيت ويژه‌اي قرار داشته است به طور مشخص اقتصاد كشور با دو تحريم بين‌المللي در سال ۱۳۹۱ و تحريم آمريكا در سال ۱۳۹۷ كه هر روز بر دامنه آن افزوده مي‌شود مواجه بوده است. لذا بايد عملكرد اقتصاد كشور با توجه به واقعيات مورد تحليل قرار گيرد و نمي‌توان با هدف‌گذاري برنامه‌اي كه با فرض فراهم شدن الزامات و نبود تكانه‌ها و حوادث غيرمترقبه تنظيم مي‌شود، مقايسه شود.

همان‌طور كه گفته شد، اقتصاد كشور در سال ۱۳۹۰ با بحران‌هاي مختلف و در وضعيت ويژه‌اي قرار داشت. در اواخر سال ۱۳۹۰ تحريم‌هاي بين‌المللي اقتصادي به‌ويژه در بخش‌هاي بانكي، نفت و تجارت بر فضاي توليد كشور حاكم شد كه نتيجه آن مواجهه اقتصاد با ركود تورمي شديد در سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ بود. headtopics.

ادامه مطلب:
پاد »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 985 هزار نفر گذشت

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

سرژیک تیموریان از دنیا رفت؛ از آن‌دو یکی ماند

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.

افزایش آمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیکطی شبانه‌روز گذشته 1021 نفر در هند، 855 نفر در برزیل و 552 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند