تكذيب يك ادعا/رشد سالانه توليد ناخالص داخلي از سال ۹۱ تا ۹۸، ۰,۶ درصد بوده است

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

باوجود تحريم‌هاي بين‌المللي در سال‌هاي ۱۳۹۱ و۱۳۹۲ سپس اعلام تحريم‌هاي بي‌سابقه آمريكا از سال ۱۳۹۷؛ به استناد آمار بانك مركزي و مركز آمار ايران، طي دوره ۱۳۹۱-۱۳۹۸؛ رشد سالانه توليد ناخالص داخلي، بالغ بر ۶/۰درصد بوده است. آمار مركز آمار ايران، مثبت بودن رشد اقتصادي را تاييد و حتي بالاتر از ارقام بانك مركزي اعلام نموده‌است. نكته قابل‌توجه، بالا بودن رشد اقتصاد غيرنفتي است كه هر دو نهاد آماري كشور مويد آن هستند.

به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، پيرو انتشار گزارشي با عنوان «نرخ رشد اقتصادي از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ صفر درصد بوده است» از سوي خبرگزاري فارس، توضيحات سازمان برنامه و بودجه كشور به شرح زير به‌منظور تنوير افكار عمومي ارائه مي‌شود:

اين دولت در ابتداي كار، با اعمال سياست‌هاي انضباطي در بازار ارز و همچنين محافظت از ذخاير بانك مركزي و تعامل با جامعه و اقتصاد جهاني به مرور تورم را تك‌رقمي كرده و به رشد اقتصادي بالاي ۱۲درصد در سال ۱۳۹۵ دست يافت. نكته قابل‌توجه اين‌كه اقتصاد ايران در سال ۱۳۹۶ به روند بلندمدت و تعادلي خود رسيد و رشد ارزش افزوده تمامي زيرگروه‌هاي تشكيل‌دهنده توليد ناخالص داخلي، مثبت شد.

در سال ۱۳۹۸ نيز علاوه بر ادامه بسياري از محدوديت‌هاي تحريم در اواخر سال عوارض ناشي از اپيدمي كرونا نيز اضافه شد. اين در حالي بود كه دولت طي ۲ سال اخير با حوادث غيرمترقبه‌ زيادي مانند سيل و زلزله و اخيراً اپيدمي كرونا كه از لحاظ حجم و ميزان خسارات بسيار گسترده بود نيز مواجه بوده است و ناگزير به تامين منابع مالي براي جبران خسارات وارده به مردم و تاسيسات زيربنايي نيز شده‌است. يكي از دغدغه‌هاي هميشگي دولت، حمايت از اقشار آسيب‌پذير و كاهش فقر مطلق است. به اين صورت كه منابع لازم براي حذف فقر مطلق و كمك به افراد تحت پوشش كميته امداد امام‌خميني و سازمان بهزيستي را افزايش داد.

دولت سعي نمود علي‌رغم محدوديت‌هاي مالي نسبت به اين موضوع غفلت نورزد. تخصيص ۶۰۸ هزار ميليارد تومان اعتبارات عمراني در سال ۱۳۹۸ ازجمله اقدامات مهم دولت بود. با هدف استمرار فعاليت‌هاي عمراني و تأمين زيرساخت‌ها در سال جاري براي طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي ۶۷ هزار ميليارد تومان منظور شده است. با اولويت‌بندي طرح‌ها سعي شد با اتمام طرح‌هاي نيمه‌تمام، هر چه سريع‌تر خدمات حاصل از اين طرح‌ها به مردم تقديم شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 985 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سرژیک تیموریان از دنیا رفت؛ از آن‌دو یکی ماند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش آمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیکطی شبانه‌روز گذشته 1021 نفر در هند، 855 نفر در برزیل و 552 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »