تقویت یورو و نرخ منفی تورم؛ چالش‌های بانک مرکزی اروپا برای بهبود اقتصاد منطقه یورو

20/06/1399 01:45:00 ب.ظ

تقویت یورو و نرخ منفی تورم؛ چالش‌های بانک مرکزی اروپا برای بهبود اقتصاد منطقه یورو بیشتر بخوانید🔽

نشست شورای حکام بانک مرکزی اروپا در حالی روز پنجشنبه برگزار می‌شود که با وجود اجرای بسته ۱.۳۵ تریلیون یورویی خرید اضطراری اوراق قرضه و حفط نرخ بهره منفی، رشد ارزش یورو و سقوط نرخ تورم به زیر صفر، موفقیت این بانک را برای احیای اقتصادی منطقه یورو با موانع جدی رو به رو کرده است. تقویت نرخ برابری یورو در مقابل دلار کار بانک مرکزی اروپا را برای رفع رکود ناشی از شیوع کرونا را...

تقویت نرخ برابری یورو در مقابل دلار کار بانک مرکزی اروپا را برای رفع رکود ناشی از شیوع کرونا را دشوارتر کرده است. این نرخ برای نخستین بار از سال ۲۰۱۸ طی هفته گذشته به ۱.۲ رسید، رخدادی که با دامن زدن به کاهش بیشتر قیمت کالاهای وارداتی موجب کاهش بیشتر نرخ تورم خواهد شد.

نرخ تورم در منطقه یورو برای نخستین بار در چهار سال گذشته به زیر صفر رفته و به منفی ۰.۲ درصد رسیده است؛ همزمان نرخ بیکاری منطقه یورو نیز از ۷.۷ درصد در ماه ژوئن به ۷.۹ درصد در ماه ژوئیه افزایش یافته که نشان می‌دهد بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی پس از پایان قرنطینه کرونا هنوز نتوانسته موجب تحریک قابل توجه تقاضا، افزایش

رشد اقتصادی و شاغلان منطقه یورو شود. پیشتر بانک مرکزی اروپا اعلام کرده بود که نرخ بهینه تورم برای تضمین رونق اقتصادی منطقه یورو ۲ درصد است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاهش نرخ استخدام در حوزه یورو و اتحادیه اروپانرخ استخدام در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال جاری 2.7 درصد افت کرده‌است. - خبرگزاری آناتولی

میلیون‌ها یورو کلاهبرداری در هیات وزیر؛ محکومیت دو فرانسوی تایید شدآقاخان، امام شیعیان اسماعیلی و اینان کیراچ، بازرگان ترکیه‌ای، از جمله مال‌باختگانی بودند که با اعتماد به این دو کلاهبردار، ۵۰ میلیون یورو به آن‌ها پول دادند.

بهای یورو در بازار آزاد ایران از مرز ۳۰ هزار تومان گذشت | DW | 10.09.2020با وجود وعده بانک مرکزی برای مدیریت بهای ارز، اختلاف قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و رسمی به بیش از ۳ هزار تومان رسید. بهای دلار در بازار آزاد به ۲۶ هزار تومان نزدیک شده و قیمت یورو از ۳۰ هزار تومان فراتر رفته است.

قیمت‌های نجومی سفر هوایی خارجی از ایران؛ قطر نرخ بلیت تهران-استانبول را ۳۲ برابر کردبا وجود گذشت نزدیک به ۷ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا هنوز جریان پرواز شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران تنها از طریق سه شرکت قطر، امارات و عراق برقرار مانده و همین امر موجب شده تا قیمت سفر هوایی خارجی به مقصد یا از مبدا ایران با جهش قابل توجهی مواجه و گاه ۳۲ برابر شود.

بهای دلار از مرز ۲۵ هزار تومان و یورو از ۲۹ هزار تومان گذشت | DW | 08.09.2020افزایش مجدد بهای دلار در بازار ارز ایران حکایت از ناموفق بودن سیاست بانک مرکزی ایران و تزریق ارز به بازار دارد. نرخ برابری دلار در برابر ریال پس از کاهش مختصر خود در واپسین روزهای مرداد، بار دیگر سیر صعودی یافته است.

سوءمدیریت و بی‌کفایتی رژیم در قبال بحران اقتصادی ایران ادامه دارد؛ افت شدید شاخص سهام و صعودی شدن مجدد نرخ ارز🔺سوءمدیریت و بی‌کفایتی رژیم در قبال بحران اقتصادی ایران ادامه دارد؛ افت شدید شاخص سهام و صعودی شدن مجدد نرخ ارز ⚡️همزمان با افزایش انتقادها به سوء‌مدیریت رژیم جمهوری_اسلامی در تنظیم بازار پول نرخ ارز در ایران بار دیگر روند صعودی در پیش گرفته است.