روسیه, ایالات متحده آمریکا, تسلحیات هسته‌ای, پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای

روسیه, ایالات متحده آمریکا

تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه

تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه بیشتر بخوانید🔽

21/10/2020 12:08:00 ق.ظ

تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه بیشتر بخوانید🔽

واشنگتن و مسکو سال گذشته از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد که در سال ۱۹۸۷ امضاء شده بود خارج شدند. به این ترتیب پیمان «استارت نو» اکنون تنها معاهده کنترل تسلیحات هسته‌ای بین دو کشور است.

آمریکا و روسیه روز سه شنبه یک گام به تمدید پیمان «استارت نو» که واشنگتن پیش از این تهدید کرده بود اجازه انقضای آن را خواهد داد نزدیک شدند.ایالات متحده و روسیه از آمادگی خود برای توافق بر سر ادامه این معاهده کاهش تسلیحات هسته ای سخن گفته اند. مسکو در حالی روز سه شنبه اعلام کرد که برای پذیرش پیشنهاد واشنگتن مبنی بر ثابت نگه داشتن تعداد کلاهک های هسته ای دو طرف آماده است که تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی خود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده را به نرمش در برابر روسیه متهم کرده است.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز

واشنگتن در واکنش به آمادگی روسیه برای پذیرش پیشنهاد آمریکا اعلام کرد که برای دستیابی به «توافقی سریع» آماده است. در بیانیه روز سه شنبه وزارت خارجه روسیه آمده است که امکان دستیابی به توافق در صورت عدم طرح درخواست جدید از سوی آمریکا وجود دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدمورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این بیانیه گفت: «ما از تمایل فدراسیون روسیه برای پیشرفت در موضوع کنترل تسلیحات هسته ای استقبال می کنیم. ایالات متحده آماده است تا فورا ملاقات برای نهایی کردن توافقی که امکان راستی آزمایی آن وجود دارد صورت بگیرد. ما از روسیه نیز انتظار داریم که به دیپلمات های خود برای چنین کاری اختیار لازم را بدهد.» headtopics.com

هنوز مشخص نیست که مقامات دو کشور در چه مکان و زمانی برای مذاکره بر سر تمدید پیمان «استارت نو» و نهایی کردن توافق دیدار خواهند کرد.چین: به مذاکرات سه‌جانبۀ «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه نمی‌پیوندیمدوره اعتبار پیمان «استارت نو» (New START) که در سال ۲۰۱۰ به امضای باراک اوباما و دیمیتری مدودف، روسای جمهور وقت آمریکا و روسیه رسید روز پنج فوریه (۱۷ بهمن) به پایان می رسد. واشنگتن و مسکو سال گذشته از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد که در سال ۱۹۸۷ امضاء شده بود خارج شدند. به این ترتیب پیمان «استارت نو» اکنون تنها معاهده کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور است.

روسیه در ابتدا پیشنهاد کرده بود که این پیمان بدون پیش شرط تمدید شود اما دولت دونالد ترامپ بر لزوم پیوستن چین به این معاهده تاکید داشت. واشنگتن در نهایت به دنبال مخالفت پکن با بررسی طرح پیوستن به «استارت نو» از موضع خود عقب نشینی کرد و پیشنهاد تمدید یک ساله این پیمان را ارائه داد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

یکی از دلایلی که ترامپ دیگر ریس جمهور یعدی به احتمال زیاد نخواهد بود.

آمادگی آمریکا برای برگزاری نشست فوری با روسیه درباره پیمان هسته‌ایوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن از مسکو به دلیل تمایلش برای تحقق پیشرفت در موضوع سلاح‌های هسته‌ای ممنون و آماده است شکل نهایی پیمان 'استارت جدید' را با روسیه بررسی کند.

آمادگی آمریکا برای برگزاری نشست فوری با روسیه درباره پیمان هسته‌ایوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن از مسکو به دلیل تمایلش برای تحقق پیشرفت در موضوع سلاح‌های هسته‌ای ممنون و آماده است شکل نهایی پیمان 'استارت جدید' را با روسیه بررسی کند.

آمریکا از پیشرفت در مذاکرات «استارت نو» استقبال کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یک مقام رسمی ایران فاش کرد؛ رکورد واقعی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران بیش از ۸۰۰ نفر در روز استیک مقام رسمی ایران فاش کرد؛ رکورد واقعی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران بیش از ۸۰۰ نفر در روز است موج سوم همه گیری کرونا در ایران در پی برگزاری مراسم محرم، برگزاری آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌ها، و بازگشایی مدارس آغاز شد. آمریکا دیگه چه خبره..... محرم و اون وسطا خوب اومدی. تاکی میخاین این پروپاگاندا رو ادامه بدید. اسم خودتون رو هم گذاشتید ژورنالیست. شما ژورنالیس هستید نه ژورنالیست . اگه اینجور باشه خیلی زود نوبتمان میرسه کاش اینقده زَنده بمونیم بفهمیم کی رییس جمهور آمریکا میشه

وزیر دفاع آمریکا: بسیاری از کشورهای منطقه اکنون می‌دانند که ایران بزرگترین دلیل برای نگرانی آن‌ها و ما استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی یک تهدید امنیتی برای منطقه است تمام هم و غم شرکای اشرار داخلی خارجی فرقه فارسیسم تبهکار باخامنه ای پهلوی رجوی وو...اپوزیسیونهای بد و بدترش اینست که ایرانیان را با انواع گرانی و گرانفروشی و انحصار وو...غرق مشکلات کنند تا مطالباتشان را فراموش،ازتشگیلات شئونیزم فرقه فارسیسم حمایت و پیروی کنند که دیگرممکن نیست ما مردم ایران جمهوری اسلامی و اخوندها را نابود و به زباله دان تاریخ خواهیم ریخت بی تفاوت نباشیم ایرانمان را پس میگیریم جاوید ایران جاوید شاه✊✌✊✌✊✌✊🙏🙏🙏✊✌✊✌✊✌✊ RezaPahlaviIsOurShah پیمان_نوین جاوید_شاه رضا_شاه_دوم_پهلوی_سوم

کمیسیون مناظره‌های ریاست‌جمهوری مقررات صامت کردن میکروفون‌ها برای جلوگیری از قطع صحبت نامزدها در مناظره ترامپ و بایدن را اعلام کردکمیسیون مناظره‌های ریاست‌جمهوری مقررات صامت کردن میکروفون‌ها برای جلوگیری از قطع صحبت نامزدها در مناظره ترامپ و بایدن را اعلام کرد ما که فهمیدیم چه بی شعورهایی قراره رئیس جمهور این کشور بشن. حالا بعد از این , اینکارا خیلی چیزی رو عوض نمیکنه. بالاخره رئیس جمهور هر کشور باید به اون کشور بیاد دیگه. جو خواب آلود بازنده مناظره خواهد بود