تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه

21/10/2020 12:08:00 ق.ظ

تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه بیشتر بخوانید🔽

روسیه, ایالات متحده آمریکا

تقویت احتمال تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت نو» بین آمریکا و روسیه بیشتر بخوانید🔽

واشنگتن و مسکو سال گذشته از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد که در سال ۱۹۸۷ امضاء شده بود خارج شدند. به این ترتیب پیمان «استارت نو» اکنون تنها معاهده کنترل تسلیحات هسته‌ای بین دو کشور است.

آمریکا و روسیه روز سه شنبه یک گام به تمدید پیمان «استارت نو» که واشنگتن پیش از این تهدید کرده بود اجازه انقضای آن را خواهد داد نزدیک شدند.ایالات متحده و روسیه از آمادگی خود برای توافق بر سر ادامه این معاهده کاهش تسلیحات هسته ای سخن گفته اند. مسکو در حالی روز سه شنبه اعلام کرد که برای پذیرش پیشنهاد واشنگتن مبنی بر ثابت نگه داشتن تعداد کلاهک های هسته ای دو طرف آماده است که تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی خود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده را به نرمش در برابر روسیه متهم کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یکی از دلایلی که ترامپ دیگر ریس جمهور یعدی به احتمال زیاد نخواهد بود.

آمادگی آمریکا برای برگزاری نشست فوری با روسیه درباره پیمان هسته‌ایوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن از مسکو به دلیل تمایلش برای تحقق پیشرفت در موضوع سلاح‌های هسته‌ای ممنون و آماده است شکل نهایی پیمان 'استارت جدید' را با روسیه بررسی کند.

آمادگی آمریکا برای برگزاری نشست فوری با روسیه درباره پیمان هسته‌ایوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن از مسکو به دلیل تمایلش برای تحقق پیشرفت در موضوع سلاح‌های هسته‌ای ممنون و آماده است شکل نهایی پیمان 'استارت جدید' را با روسیه بررسی کند.

آمریکا از پیشرفت در مذاکرات «استارت نو» استقبال کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یک مقام رسمی ایران فاش کرد؛ رکورد واقعی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران بیش از ۸۰۰ نفر در روز استیک مقام رسمی ایران فاش کرد؛ رکورد واقعی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران بیش از ۸۰۰ نفر در روز است موج سوم همه گیری کرونا در ایران در پی برگزاری مراسم محرم، برگزاری آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌ها، و بازگشایی مدارس آغاز شد. آمریکا دیگه چه خبره..... محرم و اون وسطا خوب اومدی. تاکی میخاین این پروپاگاندا رو ادامه بدید. اسم خودتون رو هم گذاشتید ژورنالیست. شما ژورنالیس هستید نه ژورنالیست . اگه اینجور باشه خیلی زود نوبتمان میرسه کاش اینقده زَنده بمونیم بفهمیم کی رییس جمهور آمریکا میشه

وزیر دفاع آمریکا: بسیاری از کشورهای منطقه اکنون می‌دانند که ایران بزرگترین دلیل برای نگرانی آن‌ها و ما استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی یک تهدید امنیتی برای منطقه است تمام هم و غم شرکای اشرار داخلی خارجی فرقه فارسیسم تبهکار باخامنه ای پهلوی رجوی وو...اپوزیسیونهای بد و بدترش اینست که ایرانیان را با انواع گرانی و گرانفروشی و انحصار وو...غرق مشکلات کنند تا مطالباتشان را فراموش،ازتشگیلات شئونیزم فرقه فارسیسم حمایت و پیروی کنند که دیگرممکن نیست ما مردم ایران جمهوری اسلامی و اخوندها را نابود و به زباله دان تاریخ خواهیم ریخت بی تفاوت نباشیم ایرانمان را پس میگیریم جاوید ایران جاوید شاه✊✌✊✌✊✌✊🙏🙏🙏✊✌✊✌✊✌✊ RezaPahlaviIsOurShah پیمان_نوین جاوید_شاه رضا_شاه_دوم_پهلوی_سوم

کمیسیون مناظره‌های ریاست‌جمهوری مقررات صامت کردن میکروفون‌ها برای جلوگیری از قطع صحبت نامزدها در مناظره ترامپ و بایدن را اعلام کردکمیسیون مناظره‌های ریاست‌جمهوری مقررات صامت کردن میکروفون‌ها برای جلوگیری از قطع صحبت نامزدها در مناظره ترامپ و بایدن را اعلام کرد ما که فهمیدیم چه بی شعورهایی قراره رئیس جمهور این کشور بشن. حالا بعد از این , اینکارا خیلی چیزی رو عوض نمیکنه. بالاخره رئیس جمهور هر کشور باید به اون کشور بیاد دیگه. جو خواب آلود بازنده مناظره خواهد بود

Aa آمریکا و روسیه روز سه شنبه یک گام به تمدید پیمان «استارت نو» که واشنگتن پیش از این تهدید کرده بود اجازه انقضای آن را خواهد داد نزدیک شدند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: ما از روسیه برای آمادگی‌اش جهت احراز پیشرفت در خصوص کاهش سلاح‌های هسته‌ای تشکر می‌کنیم.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: ما از روسیه برای آمادگی‌اش جهت احراز پیشرفت در خصوص کاهش سلاح‌های هسته‌ای تشکر می‌کنیم.مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از تمایل روسیه برای همکاری در حوزه کنترل تسلیحات هسته‌ای استقبال کرد.

ایالات متحده و روسیه از آمادگی خود برای توافق بر سر ادامه این معاهده کاهش تسلیحات هسته ای سخن گفته اند. مسکو در حالی روز سه شنبه اعلام کرد که برای پذیرش پیشنهاد واشنگتن مبنی بر ثابت نگه داشتن تعداد کلاهک های هسته ای دو طرف آماده است که تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. ما انتظار داریم روسیه دیپلمات‌های خود را آماده ماموریت در این باره کند. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی خود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده را به نرمش در برابر روسیه متهم کرده است. همچنین به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع ارشد دولت ایالات متحده آمریکا نوشت: آمریکا و روسیه درباره پایدار ماندن شمار کلاهک‌های هسته‌ای هر دو طرف و تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی (استارت جدید) برای یک سال به توافق نزدیک می‌شوند. واشنگتن در واکنش به آمادگی روسیه برای پذیرش پیشنهاد آمریکا اعلام کرد که برای دستیابی به «توافقی سریع» آماده است. وزارت امور خارجه روسیه پیش از این گفته بود که روسیه با ارائه پیشنهاد تمدید یک ساله پیمان استارت جدید آماده است که همراه با آمریکا تعهدات خود را درباره پایدار ماندن شمار کلاهک‌های هسته‌ای انجام دهد. در بیانیه روز سه شنبه وزارت خارجه روسیه آمده است که امکان دستیابی به توافق در صورت عدم طرح درخواست جدید از سوی آمریکا وجود دارد. در سال ۲۰۱۰ آمریکا و روسیه توافق جدیدی با نام «پیمان استارت نو» (به انگلیسی: New START) امضا کردند که از فوریه ۲۰۱۱ آغاز شد و اگر تمدید نشود، فوریه ۲۰۲۱ پایان میابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این بیانیه گفت: «ما از تمایل فدراسیون روسیه برای پیشرفت در موضوع کنترل تسلیحات هسته ای استقبال می کنیم. اکنون که روس‌ها توافق کردند شمار کلاهک‌ها را متوقف کنند، نمی‌دانم چرا ما نمی‌توانیم در روزهای آینده مسائل باقی مانده را حل کنیم". اکنون که روس‌ها توافق کردند شمار کلاهک‌ها را متوقف کنند، نمی‌دانم چرا ما نمی‌توانیم در روزهای آینده مسائل باقی مانده را حل کنیم". ایالات متحده آماده است تا فورا ملاقات برای نهایی کردن توافقی که امکان راستی آزمایی آن وجود دارد صورت بگیرد. ما از روسیه نیز انتظار داریم که به دیپلمات های خود برای چنین کاری اختیار لازم را بدهد. وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد، طرف روس پاسخی رسمی از ایالات متحده به یادداشت مورخ ۱۶ اکتبر دریافت نکرده است که پیشنهاد تمدید توافق برای یک سال را داده بود.» هنوز مشخص نیست که مقامات دو کشور در چه مکان و زمانی برای مذاکره بر سر تمدید پیمان «استارت نو» و نهایی کردن توافق دیدار خواهند کرد. این در حالی است که دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه روز دوشنبه گفت، کرملین ترجیح می‌داد صدای آمادگی آمریکا برای تمدید پیمان استارت ۳ را می‌شنید زیرا مخالفتش عواقب بدی برای کل جهان خواهد داشت. چین: به مذاکرات سه‌جانبۀ «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه نمی‌پیوندیم دوره اعتبار پیمان «استارت نو» (New START) که در سال ۲۰۱۰ به امضای باراک اوباما و دیمیتری مدودف، روسای جمهور وقت آمریکا و روسیه رسید روز پنج فوریه (۱۷ بهمن) به پایان می رسد. پیمان جنگ افزارهای تهاجمی راهبردی یا استارت ۳ بین روسیه و ایالات متحده از پنج فوریه ۲۰۱۱ به اجرا درآمد.

واشنگتن و مسکو سال گذشته از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد که در سال ۱۹۸۷ امضاء شده بود خارج شدند. به این ترتیب پیمان «استارت نو» اکنون تنها معاهده کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور است. پیمان START III تنها معاهده محدودیت تسلیحاتی موجود بین روسیه و ایالات متحده است اما در پنجم فوریه ۲۰۲۱ منقضی می‌شود. پیمان START III تنها معاهده محدودیت تسلیحاتی موجود بین روسیه و ایالات متحده است اما در پنجم فوریه ۲۰۲۱ منقضی می‌شود. روسیه در ابتدا پیشنهاد کرده بود که این پیمان بدون پیش شرط تمدید شود اما دولت دونالد ترامپ بر لزوم پیوستن چین به این معاهده تاکید داشت. واشنگتن در نهایت به دنبال مخالفت پکن با بررسی طرح پیوستن به «استارت نو» از موضع خود عقب نشینی کرد و پیشنهاد تمدید یک ساله این پیمان را ارائه داد. انتهای پیام. هم‌رسانی این مطلب: .