تقدیر وزیر خارجه آمریکا از توافق‌های صلح کشورهای خلیج با اسرائیل

09/11/1399 06:23 ب.ظ

تقدیر وزیر خارجه آمریکا از توافق‌های صلح کشورهای خلیج با اسرائیل العربية

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده، پنج‌شنبه 28 ژانویه گفت که ایالات متحده به فعالیت از گفتنی است که توافقنامه ابراهیم به میانجیگری ایالات متحده برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و کشورهای عربی و اسلامی شکل گرفت.

در چند ماه گذشته، در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین، اسرائیل به توافق‌هایی مربوط به عادی‌سازی روابط با امارات، بحرین، سودان و مراکش دست یافت.

اگرچه انتظار می‌رود که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا از خط مشی «آمریکا اولا» در سیاست خارجی سلف خود ترامپ دست بردارد، اما او اظهار داشت که به کار در زمینه توافق‌های ابراهیم، ادامه خواهد داد. پیش از این، بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری خود در مورد توافق‌نامه‌های صلح در منطقه، اظهار داشت: «ما از توافق‌نامه‌های صلح میان اسرائیل و کشورهای همسایه، حمایت می‌کنیم.»

او افزود که بررسی موضوع فروش اسلحه در هر دولت جدید، امری طبیعی است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

خلیج_فارس يجب أن تعود البحرين والإمارات إلى أراضينا. إنها جزء من إيران وقد غزا العرب أرضنا. يجب أن نستعيد البحرين والإمارات ، وهما مقاطعتنا الجنوبية. علينا استعادتها. خلیج_فارس خلیج فارس خلیج_فارس کشورهای خلیج_فارس بلینکن خودش یهودی است و توافق‌های دوران ترامپ هم به نفع ملت یهود بوده بغیر از اوباما و ترامپ(که در رابطه با اسرائیل افراط و تفریط داشتند)چه حزب دموکرات چه جمهوریخواه در مقابل اسرائیل بغیر از موارد جزیی(سلیقه‌ای) همیشه در جهت منافع اسرائیل بوده‌اند

خلیج_فارس