تقدیر از دو دانشجوی موفق افغان در ترکیه

16/07/1399 01:11 ب.ظ

قدردانی از دو دانشجوی موفق افغان در ترکیه

سرکنسولگری افغانستان در استانبول دو تن از دانشجویان این کشور، به اسامی؛ نثاراحمد شایان و سیدبلال اکبری را به‌خاطر موفقیت چشمگیرشان در دانشگاه‌های ترکیه مورد تقدیر قرار داد. - خبرگزاری آناتولی سرکنسولگری افغانستان در استانبول طی مراسمی دو تن از دانشجویان موفق این کشور، به اسامی؛ نثاراحمد شایان و سیدبلال اکبری را به‌خاطر موفقیت چشمگیرشان در دانشگاه‌های ترکیه مورد تقدیر قرار داد.

شایان که در عین زمان استاد دانشگاه هرات نیز است، نخستین دانشجوی دوره فوق دکترا در دانشکده پزشکی دانشگاه «عدنان مدرس» ترکیه بود و در سپتامبر 2020 با دفاع از پایان‌نامه خود تحت عنوان"سواد سلامت و مدیریت بیماری‌های مزمن" فارغ‌التحصیل شد.

اکبری نیز در دبیرستان «امام خطیب» شعبه «احسان نقیب‌اوغلو» استانبول درس خوانده و در امتحان ورودی دانشگاه‌های ترکیه «یوس YÖS» از میان 225 هزار داوطلب خارجی، اول و موفق به اخذ پذیرش از دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول شده است.

زکریا بارکزی، سرکنسول افغانستان در استانبول در این مراسم با اهدای لوح تقدیر به این دو جوان افغان به خاطر کسب موفقیت چشمگیر و رتبه‌های درخشان در دانشگاه‌های ترکیه اظهارداشت:"برای ما باعث افتخار است که دو تن از نخبگان افغان را میزبانی و تقدیر می‌کنیم. از دولت و ملت ترکیه که برای رشد استعدادهای جوانان کشورمان تلاش می‌کند تشکر می‌کنیم. این نتیجه قرن‌ها دوستی میان دو کشور است". headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

اقدام عجیب شهرداری اهواز در از بین بردن یکی از نمادهای شهرSaveZamsLife 😞

'ماسک' در تهران از شنبه اجباری است/جریمه‌ها در حال کارشناسی استمعاون کل وزارت بهداشت: *ماسک' در تهران از شنبه اجباری است *جریمه‌ها در حال کارشناسی است *نگران رفتار متناقض مردم هستیم *دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده‌اند *مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم اینا هم از ثمرات اربعین با شکوه هستش که فرمودید الگوی کشور های دیگه قراره بشه!

تهران در بحران؛ استفاده از ماسک در پایتخت اجباری می‌شود«قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.» گفتن میشه ولی نخواهد شد باید برای همیشه ماسک در مکانهای عمومی مثل مترو و اتوبوس و ...در نیمه دوم سال اجباری شود...

دو پلیس عراقی در حمله داعش کشته شدنددر پی حمله اعضای گروه تروریستی داعش به یک مرکز پلیس در استان کرکوک عراق 2 مامور پلیس کشته و 5 نفر دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار غنی با خلیلزاد؛ دو طرف روی برقراری آتش‌بس در افغانستان تاکید کردند - BBC News فارسیمحمداشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان که به قطر رفته، عصر روز گذشته با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و ژنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی در این کشور، دیدار و در مورد لزوم برقراری آتش‌بس گفتگو کرده است. دو طرف در این دیدارها از افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کردند. آقای خلیلزاد گفته که تلاش‌ها به هدف کاهش خشونت‌ها ادامه دارد تا منجر به آتش‌بس دایمی و همه‌جانبه شود.

تایید حکم قطع انگشتان دو برادر زندانی در ارومیهچرخ گردون نابودشدن کند داعش ISIS