تقابل روسیه و ناتو در اوکراین؛ تسهیل‌کننده یا مانع احیای برجام | DW | 15.01.2022

25/10/1400 12:29:00 ب.ظ

مذاکرات ناتو و روسیه بر سر اوکراین بی‌نتیجه به پایان رسید. مقامات روسیه منتظر پاسخ رسمی آمریکا به پیشنهادات خود هستند. پیشنهاداتی که فراتر از ممانعت از الحاق اوکراین به بلوک غرب خواهان تغییرات در مناسبات کنونی است.

مذاکرات ناتو و روسیه بر سر اوکراین بی‌نتیجه به پایان رسید. مقامات روسیه منتظر پاسخ رسمی آمریکا به پیشنهادات خود هستند. پیشنهاداتی که فراتر از ممانعت از الحاق اوکراین به بلوک غرب خواهان تغییرات در مناسبات کنونی است. مقامات روسی تهدید کرده‌اند که اگر تحریم‌های کمرشکن علیه این کشور از سوی غرب اجرا شود و بخصوص شخص...

مقامات روسی تهدید کرده‌اند که اگر تحریم‌های کمرشکن علیه این کشور از سوی غرب اجرا شود و بخصوص شخص ولادیمیر پوتین در فهرست تحریم‌ها قرار بگیرد روابط روسیه و آمریکا قطع خوهد شد امری که در دوران جنگ سرد نیز اتفاق نیفتاد و دو ابرقدرت آن زمان روابط دیپلماتیک را در اوج رقابت‌ها و تقابل حفظ کردند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در روزهای گذشه پنتاگون مدعی کشف اطلاعاتی شد که بر مبنای آن نیروهای ویژه خرابکار روسی وارد شرق اوکراین شده و در حال آماده‌سازی برای حمله نظامی روسیه به اوکراین هستند. فعالیت‌های آنها مبتنی بر تقویت تجزیه‌طلبان اوکراینی و تضعیف دولت مرکزی در کی‌یف است. به موازات نیز در فضای شبکه‌های اجتماعی مجازی اقدامات سازمان‌یافته‌ای با توزیع اطلاعات هدفدار و غلط در جریان است تا حمله احتمالی روسیه موجه نشان داده شود.

در حال حاضر کماکان صدهزار نیروی نظامی روسیه و تجهیزات نظامی سنگین در مرز با اوکراین مستقر شدند. ارزیابی مقامات کشورهای اروپای شرقی بیانگر قطعی بودن حمله نظامی روسیه و درگرفتن جنگ در افق آینده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین است | DW | 15.01.2022سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود. رقص ایرانی آنجلینا جولی😁🙈 من اگر جای روسیه بودم تو تعطیلات کریسمس به اوکراین حمله می کردم، عرض۴۸ ساعت کل خاکش را تصرف می کردم ، کاری نداره که. وقتی بایدن مشغول استخاره است دنیا راحته. خوب می خواد تا زمانی که بایدن هست کار رو تموم کنه چون می دونه بایدن کاری نمی کنه جز هارت و پورت الکی. مردم اوکراین بفکر خودشان باشند از بایدن و فان در لیدن و جوزف بورل و اینها چیزی در نمیاد

روسیه: مذاکره در مورد اوکراین به بن‌بست رسیده استوزیر خارجه لهستان گفت اروپا بیش از هر زمانی در سه دهه گذشته با خطر وقوع جنگ روبرو است و روسیه نیز از تماس‌های دیپلماتیک اخیر برای حل تنش اوکراین یک ارزیابی بدبینانه ارائه داد. وزیر خارجه لهستان نگران جهودها و اسرائیل است 😜

کمک «سیا» به ارتش اوکراین برای مقابله با روسیه

واشنگتن: روسیه یک بهانه دروغین برای حمله به اوکراین ساخته استجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه اعلام کرد گزارش‌ نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشانگر آن است که روسیه پیشاپیش یک بهانه دروغین برای حمله به خاک اوکراین ساخته و عملیات شناسایی برای آغاز این تهاجم انجام داده است. خوب تازه میشه مثل خودتون که بهانه برای حمله به افغانستان و عراق ساختید! تازه باز روسیه که با اوکراین همسایه است! خدا هردوی شما کثافت ها رو لعنت کنه و آخر کارتون از آخر کار امپراطوری کثافت روم هم بدتر بشه.

رزمایش نظامی روسیه و حملات هکری به اوکراین | DW | 14.01.2022رسانه‌ها از رزمایش مسکو و حملات شدید هکری به دستگاه‌های دولتی اوکراین خبر می‌دهند. وزیر خارجه آلمان قرار است راهی کی‌یف و مسکو شود. آمریکا اعلام کرد به همراه هم‌پیمانانش برای مقابله با هر گونه احتمالی آمادگی دارند.

قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهییک مقام وزارت علوم ایران از قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل «بدهی دانشگاه‌ها» به این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد.