تفکر حاکم بر صداوسیما دلش می‌خواهد سریال‌سازی در وزارت ارشاد را هم کنترل کند

10/06/1399 05:11:00 ب.ظ

اسماعیل عفیفه، تهیه‌کننده و از اعضای سابق شورای پروانه نمایش خانگی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:تفکر حاکم بر صداوسیما دلش می‌خواهد سریال‌سازی در وزارت ارشاد را هم کنترل کند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

اسماعیل عفیفه با نگاهی به وضعیت شبکه نمایش خانگی، به خصوص در روزهای اخیر که به دلیل کرونا کسب‌وکار در سینما متوقف شده، خواستار توجه به این نکته شد که ده‌ها میلیارد پولی که صرف نمایش خانگی شده از بخش خصوصی بوده و دولت هیچ کمکی در این زمینه نکرده است. *به نظرتان دعوای اصلی در رویکرد صداوسیما و وزارت ارشاد درباره مجوز شبکه نمایش خانگی بر سر چیست؟...

*به نظرتان دعوای اصلی در رویکرد صداوسیما و وزارت ارشاد درباره مجوز شبکه نمایش خانگی بر سر چیست؟ صرفاً محتوا موضوع این اختلاف است یا مسائل سیاسی و اقتصادی باعث شده است بخواهند نظارت را به صداوسیما بدهند؟

سوال‌تان برای من کمی دشوار است، اما استنباط من این است که گویا در جمهوری اسلامی، وزارت ارشاد و سازمان صداوسیما توسط 2 طرز تفکر متفاوت از هم اداره می‌شوند که موجب چنین تعبیر و تفسیری شده است. صوت و تصویر فراگیر همان موضوعی است که محل نزاع بوده و مورد تفسیرهای متعدد قرار می‌گیرد. تفسیر اولیه‌اش همانی بود که تا به حال اجرا می‌شد؛ یعنی زیر نظر وزارت ارشاد و زیر مجموعه سازمان صداوسیما قرار نمی‌گرفت چون وقتی سازمان صداوسیما تاسیس شد ما چنین رسانه‌های جدید یا صوت و تصویر به این معنا نداشتیم که شامل شبکه‌های اجتماعی هم می‌شود.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نمایش روایی و عاشورایی افلاکیان با ۲۰۰۰ مخاطب در هر اجرا به صحنه می‌رودتهران - ایرنا - نمایش روایی افلاکیان با محوریت روایت حماسه حسینی از تاسوعا تا سیزدهم ماه محرم به روایت و نقالی مرشد محسن میرزاعلی با ظرفیت پذیرایی از ۲۰۰۰ مخاطب در مصلای دانشگاه تهران به صحنه می‌رود.

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

واکنش فرانسه به مرگ وکیل زندانی در ترکیه: به حقوق بشر احترام بگذاریدابرو تیمتیک که در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم شده بود پنجشنبه شب پس از ۲۳۸ روز اعتصاب غذا جان سپرد.

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

تلاش‌های‌ ناکامی که منجر به توافق تاریخی اسرائیل و امارات شدجزییات توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل در جلساتی با حضور نمایندگان دو کشور و همچنین آمریکا مشخص خواهد شد.