تفاهمنامه طالبان و خلیل‌زاد؛ آینده‌ای تیره برای افغانستان؟ | DW | 06.09.2019

15/06/1398 09:21:00 ب.ظ

تردید در مورد سودمندی و صلح‌سازی تفاهمنامه‌ای که میان طالبان و نماینده آمریکا نهایی‌ شده است کم نیست. این تفاهمنامه قرار است روندهایی را متوقف کند که زلمای خلیل‌زاد خود در بروزشان نقشی موثر داشته است.

تردید در مورد سودمندی و صلح‌سازی تفاهمنامه‌ای که میان طالبان و نماینده آمریکا نهایی‌ شده است کم نیست. این تفاهمنامه قرار است روندهایی را متوقف کند که زلمای خلیل‌زاد خود در بروزشان نقشی موثر داشته است. در ماه‌های اخیر مذاکرات در دوحه در شرایطی جریان داشته که طالبان همزمان بر شدت اقدامات تروریستی و حملات شبیخونی خود به شهرها و روستاهای تحت تسلط حکومت کابل افزوده‌اند و به صغیر و کبیر رحم نکرده‌اند، حملاتی که از سال ۲۰۱۴ با خروج بخش اعظم نیروهای...

در ماه‌های اخیر مذاکرات در دوحه در شرایطی جریان داشته که طالبان همزمان بر شدت اقدامات تروریستی و حملات شبیخونی خود به شهرها و روستاهای تحت تسلط حکومت کابل افزوده‌اند و به صغیر و کبیر رحم نکرده‌اند، حملاتی که از سال ۲۰۱۴ با خروج بخش اعظم نیروهای خارجی از افغانستان سلطه طالبان را بر بخش‌های هر چه بیشتری از افغانستان در پی داشته است.

فقط کابل از ابتدای امسال آماج ۱۹ حمله تروریستی کوچک و بزرگ طالبان بوده است، بدون آنکه این اقدامات آنها چندان اسباب کدورت واشینگتن شود و در مذاکرات خللی ایجاد کند. اینکه حملات متقابل دولت و نیروهای خارجی هم بیشترین شمار کشته‌ها و مجروح‌ها را در سال‌های اخیر داشته جنبه تاسف‌بار دیگر ماجراست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

وزیر کشور: تجمعات و اعتراضات در کشور 38 درصد کاهش یافته استوزیر کشور گفت: ما تکلیف قانونی و شرعی داریم که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم، استان قزوین سرشار از موقعیت‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است، قزوین دارای مشاهیر بزرگ و مردم متدین و انقلابی است، این استان هسته مقاومت در برابر دشمنان و تأمین رضایتمندی مردم است.

دادستان کل کشور: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن در برابر استکبار محض استدادستان کل کشور: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن در برابر شیطان بزرگ است و به فرموده مقام معظم رهبری نباید به دشمنی که همه رفتارش خیانت در حق ملت ایران بوده اطمینان کرد ما کار مبارزه با فساد را از خودمان شروع کردیم و کار ما بگیر و ببند نیست

آلودگی صنعتی در جنگل‌های حراء نایبند همچنان بالا استتهران- ایرنا- رئیس مرکز اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس وابسته به پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی گفت: پایش‌های قبلی از جنگل‌های حرای نایبند در استان بوشهر نشان داده بود که میزان اکسیژن محلول در آب و PH بالا است. پایش دو هفته گذشته نیز همچنان بالا بودن این دو پارامتر را نشان می‌دهد که می‌توان علت احتمالی آن‌را فعالیت‌های صنعتی در اطراف آن دانست.

موضوع ناپدیدشدن حجت‌الاسلام صدرالساداتی در حال پیگیری استقم – ایرنا – دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه‌ای آورده است: موضوع ناپدیدشدن حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید روح‌الله صدرالساداتی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری درحال پیگیری است.

هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت روح‌ الله صدر الساداتی و برادرانش صورت نگرفته استایرنا- تهران- روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت در رابطه با انتشار خبر بازداشت روح الله صدر الساداتی و برادرانش در فضای مجازی در اطلاعیه‌ای آورده است: هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت افراد مورد اشاره صورت نگرفته است.

پمپئو: سپاه پاسداران به دلیل فعالیت تروریستی در چارچوب برنامه «پاداش برای عدالت» قرار گرفته استپمپئو: سپاه_پاسداران به دلیل فعالیت تروریستی در چارچوب برنامه «پاداش برای عدالت» قرار گرفته است مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی در توئیتر بار دیگر به جایزه اختصاص یافته برای اطلاعات مربوط به شبکه مالی سپاه پاسداران اشاره کرده است.